Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki tartósan/végleg külföldre...

Aki tartósan/végleg külföldre megy dolgozni, miért nem viszi a szüleit / nagyszüleit is?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a külföldre kibotorkált honfitársaim beszámolóját, hogy Magyarországon milyen rossz volt, bezzeg az új helyen.. Mennyire korrekt az, hogy ők már egy másik országnak dolgoznak és adóznak, addig az itthon maradt felmenőiknek fizessenek nyugdíjat az itthon maradottak?

(A nyugdíjrendszer kirovó - felosztó, tehát a mostani nyugdíjasok a mostani befizetők pénzét kapják meg.)



2019. jan. 9. 09:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
91%
Miért vinné? Ennyi erővel aki elköltözik a szülőhelyéről, az is költöztesse az új helyre a rokonait. Ja, hogy esetleg a rokonok nem akarják feladni az életüket?
2019. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
68%
Nahát,felháboritó a kérdésed!
2019. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
69%

11:03


Huha te jó messze elmentél.Merre vagy,hpogy 2500 km?

2019. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
94%

A férjemnek 4 testvére van, és már csak édesanyjuk él. Egyik testvére Svájcban, egy Németországban dolgozik. Hárman itthon, viszonylag közel (megyén belül). Unokák vannak.

Most akkor cincálják szét a nagyit?

(Egyébként a két külföldön élő inkább anyagilag, a közelben élők ház körüli munkák elvégzésével segítik.)

2019. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
24%

"11:03



Huha te jó messze elmentél.Merre vagy,hpogy 2500 km?"


Nem olyan sok a 2500 km, én 384.000 kmre költöztem. Annyi baj van az itteni élettel, hogy most is idedobtak valamit a kínaiak ami pittyeg meg köröz. De kiszúrtam velük mert letakartam a kamerájukat egy konyharuhával.

2019. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van olyan ismerősöm akit az egyedül maradt nyugdíjas Anyja(kései gyerek a csaj) állandóan azzal nyúz,hogy ki akar menni hozzá,hogy tartsa el meg"szórakoztassa".Folyton ezen megy a vita,hogy de szemét a lány(28 éves)mert nem viszi ki magához.
2019. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
93%
Én "hiába" élek hosszabb ideje Nyugaton, anyukám még véletlen sem akar ideköltözni, "összeköltözni" eleve hülye ötlet lenne, mert egész más az életritmusunk meg a szokásaink, itt nem tudna senkivel beszélni rajtam kívül, mert nem beszéli a nyelvet, nem tudna egyedül még bevásásrolni sem, ott meg megvannak az ismerösei, a saját élete - itt meg egyedül lenne.
2019. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! :D Ha kiviszi a nyugdíjas szüleit, azok attól még ugyanúgy megkapják a kiérdemelt nyugdíjukat, csak akkor nem ide forgatják vissza, azaz nem itt költik el, hanem külföldön. Ami ugye sokkal rosszabb a magyar gazdaságnak.

Kíváncsi lennék, hány éves vagy ennyi ésszel :D

2019. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Nem a technikai része érdekel, hanem hogy morálisan mekkora pofátlanság már lelépni, egy másik országnak adózni, aztán a kedves mama nyugdíját meg fizessék az itthon maradottak..
2019. jan. 9. 14:38
 20/49 Metionin ***** válasza:
86%

Mégis miért vinné? Felnőtt ember, a saját életét éli, a szüleitől külön. Ha külföldön, akkor ott. Jól nézne ki, hurcolni az egész pereputtyot :D a másik meg, hogy miből gondolod, hogy a szülő/nagyszülő, (pláne nyelvtudás nélkül) menne? Sok idősnek országon belülre is megterhelő lenne költözni a megszokott helyéről, nemhogy külföldre.

A nyugdíjat pedig magunknak fizetjük ki előre, ezért vonják a nyugdíjjárulékot a bérünkből. A nagymami a saját ledolgozott évei alapján kapja vissza ezt a pénzt, köze nincs hozzá ha a gyerekei kiköltöznek.

2019. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!