Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki tartósan/végleg külföldre...

Aki tartósan/végleg külföldre megy dolgozni, miért nem viszi a szüleit / nagyszüleit is?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a külföldre kibotorkált honfitársaim beszámolóját, hogy Magyarországon milyen rossz volt, bezzeg az új helyen.. Mennyire korrekt az, hogy ők már egy másik országnak dolgoznak és adóznak, addig az itthon maradt felmenőiknek fizessenek nyugdíjat az itthon maradottak?

(A nyugdíjrendszer kirovó - felosztó, tehát a mostani nyugdíjasok a mostani befizetők pénzét kapják meg.)



2019. jan. 9. 09:27
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
92%

Cserébe viszont a Magyarországon élő bevándorlók a te nagymamád nyugdíját fizetik a sajátjuké helyett.


Amúgy meg pl ahol én lakok, ott nem kapna a nagymamám vízumot azon a jogcímen, hogy "XY nagymamája" szóval, ha akarnám, se tudnám kihozni :P

2019. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
89%

"én 384.000 kmre költöztem"


A Holdon élsz? Milyen az időjárás arrafele?

2019. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
92%
Hm oké kérdező..de remélem keresel annyit hogy egymagad fizesd anyád, apád és a nagyszüleid nyugdíjjárulékait is, ugyanis pofátlanság lenne ha elvárnád hogy a te rokonaidat az én adómból is tartsák el igaz? Tehát remélem már elintézted hogy tőled négyszeresen vonják a járulékokat igaz? ha nem akkor ásd el magad de nagyon mélyre.
2019. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
89%

"A nyugdíjrendszer kirovó - felosztó, tehát a mostani nyugdíjasok a mostani befizetők pénzét kapják meg."


Így van. Az egy generációval ezelötti nyugdíjasok meg a mai nyugdíjasok befizetését kapták meg. Mi a gond vele?


A kérdésed viszont nem értem. A szülő-nagyszülő felnőtt ember, el tudja dönteni hol akar élni.


Az én gyerekem is külföldön él, dolgozik, ott alapított családot. Az ő választása volt. Az enyém meg az, hogy jól érzem magam, ahol vagyok, itt az életem, az otthonom, nem vagyok kiskorú, hogy más döntse el helyettem, hol éljek.

2019. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
82%
Apám halála után anyám egyedül maradt egy többgenerációs hodályban amit ki sem tud fűteni rendesen,nemhogy karban tartani, csak viszi a pénzt. Hiába mondtuk neki a tesóimmal hogy adja el és költözzön valamelyikük közelébe egy kis lakásba, hajthatatlan. Ő dolgozott meg azért a házért, neki kell a kert, az állatok, a szomszéd Marika néni... Szerinted mit kezdene 60 felett magával külföldön, idegen kultúrában, idegen nyelvi környezetben? Helyette marad az, hogy mi támogatjuk a tesóimmal és szinte alig látjuk.
2019. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
92%
Kerdezo!Te csak ne emlegesd a moralt.En kulfoldon elek,itt adozom,engem meg az aggaszt moralisan, hogy a mi befizetett adonkat a dagad csuti es bandaja lopja el, ahelyett, hogy a koz gyarapodasara hasznalnak fel.
2019. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 kovpet ***** válasza:
100%

A pofátlanság az, amikor a mostani adót stadionra költik és nem egészségügyre, amire azért nagyobb szüksége lenne a mostani időseknek.

Meg oktatásra, amire ahhoz lenne szükség, hogy a következő generáció is megállja a helyét és fizessen adót rendesen, mellette maradjon is nekik bőven.

2019. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 ildikolszo válasza:
80%
Az én apukám ki nem tenné a lábát az országból. Egy idős embernek az otthon nyújtotta biztonság nagyon fontos. Ledolgoztak ezek az emberek annyi időt, h.igazán megérdemlik a hazájuktól a nyugdíjukat.
2019. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
89%
hagyjátok már ezt a hülye trollt
2019. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
95%
"morálisan mekkora pofátlanság már lelépni, egy másik országnak adózni, aztán a kedves mama nyugdíját meg fizessék az itthon maradottak.." A kedves mama zsebéből éppen eleget lopott ki az állam amíg melózott ahhoz hogy szarjam le a morális oldalát a dolognak. Nem Magyarországra adózok. És? Anyám oda adózott, mit ért el vele? Nyögdíjat, ami éppen elég nem éhen dögleni.
2019. jan. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!