Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti jobban szeretitek...

Szülők! Ti jobban szeretitek a gyerekeiteket mint a párotokat?

Figyelt kérdés
Nekem egyszer 9-10 éves koromban azt mondta apám, hogy anyát jobban szereti mint engem. Nekem ez nagyon rosszul esett, elég mély nyomot hagyott bennem.
2019. jan. 15. 14:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
78%
Nem jobban, hanem méskép. :) van két gyermekem és egy élettársam. Mindannyian egyformán fontosak, egyformán szeretem őket, csakmindannyiukat máskép. ;)
2019. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
88%

Nem rangsorolok, nem is tudnék. A férjemet én választottam, szeretem minden porcikáját, feltétel nélkül. A gyerekek bennem keltek életre, éreztem őket mocorogni, már akkor szerettem őket, amikor csak 2 csík jelezte a létüket. Imádom őket. Nem tudok és nem is akarok választani.


(Nyilván ez egy optimális helyzetben működik így, ha a férjem inna/erőszakoskodna/megcsalna, vagy esetleg a lábyok csinálnának nagyobb korukban olyan durvát, ami miatt nem tudnék nekik megbocsájtani, akkor billenne a mérleg valamelyik irányba.)

2019. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
37%
A gyerekemet jobban szeretem igen.Bármit tesz nem hagynám el,de a páromat elhagynám ha olyat tenne akarmennyire is szeretem.
2019. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
35%
Igen.
2019. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
43%
A gyermek csak vendég a háznál.Csodálatos ajándék a gyermek felnevelése.Ha felnő férjhez megy vagy megnősül.A szülők magukra maradnak.Így egymást kell jobban szeretniük.Ez jó példamutatás.
2019. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
28%
Igen, a gyerekemet jobban szeretem.
2019. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettőjüket másképp szeretem. Talán úgy tűnhet, hogy a gyerekemet jobban szeretem, de valójában ez nem így van. Azzal, hogy gyereket vállaltam így a kötelességeim is gyarapodtak, ahogy a férjemnek is. Mi felelősségünk a gyermekünk jóléte és egészsége. Kötelesség terén valóban az első helyen van a gyerek, mert ő még kicsi és csak ránk, szüleire számíthat. A kis gyerekek pedig sok mindenre nem képesek (pl. magukra főzni, egyedül öltözködni, tisztálkodni..), ezért gyakran megesik, hogy a gyerekkel többet foglalkozom, mint a házaságommal, de ezt a férjem megérti és ő is hasonlóan áll a dolgokhoz. Természetesen ez nem tart a végletekig és a gyerek is fecseperedik és egyre kevésbé lesz szüksége ránk.
2019. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
73%
A gyerekemet szeretem, imádom, mert a gyermekem. A páromat pedig szerelemből szeretem. Más érzés a kettő.
2019. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
54%
Nem. DE összehasonlíthatatlan a kétféle kapocs. A jobb szememet sem szeretem jobban, mint a jobb kezemet.
2019. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
29%

Igen, a gyerekem az én vérem, a párom egész más. Őt is szeretem, de a gyerekemért bármikor bármit odaadnék, feláldoznám magam. A páromat addig szeretem, míg ez kölcsönös, míg ő is engem szeret és nem mást.

A gyerekem esetében semmilyen feltételt nem tudnék szabni, szeretem és kész.

2019. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!