Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a barátom...

Mit tegyek ha a barátom túlságósan jóban van a szüleimmel, és ő ezt kihasználja?

Figyelt kérdés
Szüleimnek nagy álma volt fiú gyerek, de sajnos én jöttem, és ezt nem azért mondom mert bármiben hiányt szenvednék, de mióta van barátom ezt nagyon tapasztalom. Nagyon jóba van szüleimmel, szinte mintha gyerekük lenne, karácsonyra egy drágább cipőt kért AZ ÉN szüleimtől és megvették neki, meg úgy általánosságban érzem kihasználja őket. Jó ember amúgy és nagyon szeretem, de akárhányszor beszéltem vele erről nem vett komolyan. 17f és 17l
2019. jan. 16. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Én értem mi a problemád, és ez azért is gáz, mert 17 évesek vagytok. Bocs, lehet lehúzol, de ezek a "tinikapcsolatok" ritkán maradnak meg örök életre. Ha 30 lennél, a férjed lenne es ez lenne a szitu, azt mondanám oke, bár az is kicsit nekem sok lenne. Mindenesetre azert a barátodnak van bőr a képén, ilyen értékű ajándékot kérni. Ha meg enm sértelek, te mit kaptál az ő szüleitől? Én 10 év együttlet és 6 év házasság után is max egy ötezres pulcsit kérnék anyósoméktól, és nem.azert mert nem teheti meg, hanem mert gáznak érezném. 33/N
2019. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy most nem akarsz szakítani, mert jó a kapcsolatotok, de ez később bizony egyre rosszabb lesz. A fiúd egyre jobban el fog szemtelenedni, rátelepszik a szüleidre, és a végén már akkor sem fogsz tudni szabadulni tőle, ha akarnál.

A szülők minél többet áldoznak rá anyagilag és érzelmileg, annál jobban fognak téged presszionálni, hogy maradj vele, s a végén azt fogod érezni, hogy cserben hagytak egy "idegen" miatt.

Átmentem ezen, tudom miről beszélek.

Minél előbb szakíts vele.

(Amúgy aki nem vesz komolyan, ha egy komoly dologról próbálsz vele beszélni, az nem "jó ember". Ne hagyd, hogy elhitesse veled, hogy ez egy jó kapcsolat, mert nem az. Kihasznál mindnyájatokat.)

2019. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, ha a fiú is annyira szeretne téged, mint te őt, simán leállna, egyszerűen csak azért, mert ha magától nem jutott eszébe megtisztelni téged és a szüleidet is, így most hogy szóltál, megtenné. Lehet, hogy én csalódtam már sokszor az emberekben, és ezért vagyok gyanakvóbb, de nem lehet, hogy a szüleid pénze miatt van veled? Oké ha most nem is, lehet 2 év múlva már rég félre fog kefélgetni titokban, de az ingyen drága cipő meg pénz jól fog jönni. Szüleid is megérik a pénzüket egyébként, ha csak azért mert fiút akartak, 17 év után szinte dobnak el egy idegen srác miatt. Ha még jobban összenőnek, nagyon nehéz lesz szakítani, mindig ott fog lebegni fölötted, hogy ők mennyire összetartanak. Ha meg emiatt hozzámész és ne adj Isten fiatok születik, akkor kb új személyazonossággal mehetsz Mexikóba is, annyira nem fogsz senkit érdekelni.

Az én barátaimat is szerették szüleim (egyet kivéve az igaz), mostani páromért egyenesen oda vannak. Egyszer valamit poénkodtunk, és anya egymás után többször páromnak adott igazat. Nekem épp volt minden más bajom is, behisztiztem, hogy oké akkor nevessetek rajtam, de jó lenne tudni kinek vagy igazából az anyja. Szegény anyám úgy elszégyellte magát mint még soha. Ez így lenne jól, akármennyire szeretik azt a fiút, te kell hogy legyél az első helyen.

Esetleg dobd be, hogy gondolkodsz rajta hogy szakítani kéne, mert mostanság sokat veszekedtek és figyeld a reakciójukat. Sokat el fog árulni a jövőre nézve..

2019. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Cseles a srác. Úgy meg fogja vezetni anyádékat hogy mikor szakítani akarnál, még a szüleid is neki fognak igazat adni és te leszel a $z@r. Lépj mielőbb.
2019. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Simán kiszeretnék belőle, ha ilyen kis lejmolós majom lenne, de 17 évesen még nem látod át
2019. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
szia, változott valami?
2019. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!