Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti sajátnak tekintenétek ezt...

Ti sajátnak tekintenétek ezt az otthont? 21/L

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim végleg kiköltöznek külföldre a munkájuk miatt. Már találtak egy lakást amit megvesznek. Abban állapodtunk meg, hogy a magyarországi házunkba oda költözik hozzám a párom, és nekünk együtt kell majd fenntartani a házat, ami tök természetes. Viszont az egyik szülőm azt mondta, hogy a szobájukat nem rendezhetem át, tehát az mindenképpen maradjon mert haza akar járni heti pár napra, meg akkor gondolom a másik szülöm is jönne. Tehát átjáró ház lenne. Én azt hittem ha külön élek, akkor kell csak találkoznom velük amikor akarok. Így úgy érzem, hogy nem is leszek független ha sokat ide fognak járkálni meg kerülgetni kell őket. Csak 2 háló + egy nappali van a házban. Ha majd egyszer lesz gyerekem őt hova rakom? Az ő szobájukba? Erre nem is gondoltak.


Ti mit szólnátok ehhez? Csak én gondolom túl? Én nem érezném magam függetlennek, ha gyakran látogatnának. Meg nem is érezném sajátomnak.


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


21/L


2019. jan. 17. 08:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Ezt miért nem a szüleiddel beszéled meg...?
2019. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Mitől lenne az a te házad? Az a szüleid háza, és ingyen ott lakhattok.
2019. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen szerintem teljesen jó így. Nem kell se hitelt, se lakbért fizetned. Szüleidnek természetes, hogy kell egy szoba. Hol aludjanak, ha hazajönnek? Menjenek szállodába, amikor van házuk?

Ha meg idősebb leszel és családot terveztek a pároddal, akkor ne a szüleid házába tervezz, hanem addigra legyen saját, önálló tervetek, lakás, albérlet. Addig meg tudtok gyűjteni, mivel most nem kell se lakbért, se hitelt fizetni sem.

2019. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Szóval kiköltöznek anyádék KÜLFÖLDRE és te az évi max 2 hazalátogatás miatt picsogsz. NEM NEKED ADTÁK hanem használatra kölcsönkaptad. Ha nem tetszik a felállás akkor fogod a bikádat, besétáltok a bankba, hitelből meg vesztek sajátot. Ott majd nem kell "kerülgetned" anyudékat.
2019. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy te egy kicsit telhetetlen? más 21 évesen még kollégiumban vagy albérletben lakik, te meg azonnal saját házat akarsz Örülj neki, hogy van egy hely, ahol ingyen lakhatsz, nem kell bérleti díjat fizetned De ha ennyire önállóan akarsz élni, költözz albérletbe és fizesd a havi százezreket
2019. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Lol ember az nem a te házad. Megengedték, hogy ott tartózkodj, de ennyi. Nyilván nem szállodában fognak aludni, ha már van saját házuk. El vagy tájolódva kicsit.:)
2019. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem tekinteted a saját házának, miért is tennéd? Inkább hálásnak kéne lenned a szüleidnek, hogy ingyen lakhattok valahol együtt a pároddal. És csatlakozok az előttem szólókhoz: Ne oda tervezd a családot, hanem inkább spórol, hogy ha eljön az idő, legyen miből elköltözni egy valóban saját lakásba. Nagyon szerencsés helyzetben vagytok, ezt ne felejtsd el!
2019. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Örülj neki, hogy van hol laknod a pároddal és nem kell albérletet fizetnetek! Szerintem bőven el lehet férni úgy is, ha az egyik szobát nem használjátok. Ha külföldre mennék és néha haza szeretnék jönni, nekem is jó lenne, ha van hová. Persze, ez a pár nap kényelmetlenebb lesz, de ez az ára annak, hogy ott lehettek.
2019. jan. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
Úristen.... Fehér Klára Sárgaláz c. könyve jutott erről az eszembe.
2019. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Menj el dolgozni a pasikáddal egyetemben, hogy teljen saját otthonra, addig meg köszönd meg a szüleidnek, hogy ott lakhatsz, és nem kell albérletet fizetnetek.
2019. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!