Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti sajátnak tekintenétek ezt...

Ti sajátnak tekintenétek ezt az otthont? 21/L

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim végleg kiköltöznek külföldre a munkájuk miatt. Már találtak egy lakást amit megvesznek. Abban állapodtunk meg, hogy a magyarországi házunkba oda költözik hozzám a párom, és nekünk együtt kell majd fenntartani a házat, ami tök természetes. Viszont az egyik szülőm azt mondta, hogy a szobájukat nem rendezhetem át, tehát az mindenképpen maradjon mert haza akar járni heti pár napra, meg akkor gondolom a másik szülöm is jönne. Tehát átjáró ház lenne. Én azt hittem ha külön élek, akkor kell csak találkoznom velük amikor akarok. Így úgy érzem, hogy nem is leszek független ha sokat ide fognak járkálni meg kerülgetni kell őket. Csak 2 háló + egy nappali van a házban. Ha majd egyszer lesz gyerekem őt hova rakom? Az ő szobájukba? Erre nem is gondoltak.


Ti mit szólnátok ehhez? Csak én gondolom túl? Én nem érezném magam függetlennek, ha gyakran látogatnának. Meg nem is érezném sajátomnak.


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


21/L


2019. jan. 17. 08:43
1 2 3
 11/26 Moncsicsi9876 ***** válasza:
85%
Szüleid haza/tulajdona,nem a tiéd.A szüleid megengedték neked, és a parodnak,hogy ingyen lakhattok ott,természetesen a rezsit nektek kell fizetni,mivel ti laktok ott/életvitel szerűen.Szerintem tök normális,a szüleid részéről/szülő reszerol ,hogy csak annyira kert meg téged,a szobájukat ne rendezd át,mert ha hazalatogatnak ,legyen hol aludniuk.Ne kelljen pl :hotelbe kenyszerulniuk/meg fizetni amikor ott van a saját házuk.Szerintem ez nem baromi nem nagy kérés,ha valaki a saját otthonába kér egy szobát,ha alkalom attan hazalatogat legyen hol aludnia.Neked meg ez ha nem tetszik,ülj le a szüleiddel beszéld meg velük a problemadat ezzel kapcsolatban/bár én a te helyedben nem pattognek.Meg különben is,ha neked ez a kritérium nem tetszik,menjetek el a pároddal albérletbe/vagy vegyétek lakást.Ugy teljesen ,ahogy fogalmaztal kedves kérdező függetlennek érezheted magad,és nem kell alkalmazkodnod a dolgokhoz.
2019. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Telhetetlen vagy...

"Ha majd egyszer lesz gyerekem őt hova rakom? Az ő szobájukba? Erre nem is gondoltak." -nem, mert nem szarrágóskodnak 10 évre előre, mint te.

Szerintem menj albérletbe, legyél független, ne fogadd el.

2019. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%

Nyuszika, nem neked adták a házukat, hanem lakhatsz benne a pároddal, a költségeinek fizetése ellenében. Eléggé nyilvánvalóvá tették, hogy igényt tartanak rá, továbbra is hazsnálnák, tehát Te ott ne nagyon rendezkedj be, mert ha bármikor meggondolják magukat, akkor nemcsak évi pár napot fognak benne tölteni, hanem annál sokkal többet, ne adj isten, haza is költöznek. Örülj neki, hogy nem azt a megoldást választották, hogy bepakolják a személyes cuccaikat a kisebb szobába, lezárják, és kiadják albérlőnek, hogy hasznot is hozzon (ismerek ilyet).

Maradj benne, gyűjtögess, aztán vegyél a pároddal sajátot, ahol majd nem kell senkit se kerülgetned, mert Te hozod a szabályokat!

2019. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem értelek, örülj neki inkább, hogy 21 évesen lényegében kapsz egy házat. Azt meg elvárnád, hogy ha a szüleid hazajönnek, akkor hotelszobát fizessenek? Ha nem tetszik, persze elmehettek albérletbe is.
2019. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Oké oké oké... Igazatok van. Köszi a válaszokat :)
2019. jan. 17. 09:51
 16/26 anonim ***** válasza:
50%

Szegény szüleid...szerintem ha hazajönnek kemény évi 1X is rúgd ki őket a házból ami az Ő tulajdonuk, mert a kishercegnőnek ez már átjáróház kategória.

Azért van bőr a képeden. Menj albérletbe és fizess havi 100+ ezret ott kényeskedhetsz kedvedre.

2019. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%

Meg a vegen kihajitja a kerdezo a szuleit, mint macskat szarni, a sajat hazukbol 😂

Szallj le a foldre, aranybogaram

2019. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! További szép napot!
2019. jan. 17. 12:18
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt mindenkinek igaza van, de azt nem látta meg senki, hogy HETI két napra jönnének haza, ezért van a dáridó.

Amúgy meg a szülőknek is így kényelmes, mert ha kiadnák albérletbe, akkor ők nem tudnának hova hazamenni, így maradna a szálloda, mikor itthon vannak.

2019. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem most az a gyakorin nagyon ritka eset történt, hogy a kérdezőt meggyőztük, megköszönte ( milyen ritka ez is!) és megfontolja. Úgyhogy elég lesz a hsz-ből, menjen mindenki dolgára.
2019. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!