Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti sajátnak tekintenétek ezt...

Ti sajátnak tekintenétek ezt az otthont? 21/L

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim végleg kiköltöznek külföldre a munkájuk miatt. Már találtak egy lakást amit megvesznek. Abban állapodtunk meg, hogy a magyarországi házunkba oda költözik hozzám a párom, és nekünk együtt kell majd fenntartani a házat, ami tök természetes. Viszont az egyik szülőm azt mondta, hogy a szobájukat nem rendezhetem át, tehát az mindenképpen maradjon mert haza akar járni heti pár napra, meg akkor gondolom a másik szülöm is jönne. Tehát átjáró ház lenne. Én azt hittem ha külön élek, akkor kell csak találkoznom velük amikor akarok. Így úgy érzem, hogy nem is leszek független ha sokat ide fognak járkálni meg kerülgetni kell őket. Csak 2 háló + egy nappali van a házban. Ha majd egyszer lesz gyerekem őt hova rakom? Az ő szobájukba? Erre nem is gondoltak.


Ti mit szólnátok ehhez? Csak én gondolom túl? Én nem érezném magam függetlennek, ha gyakran látogatnának. Meg nem is érezném sajátomnak.


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


21/L


2019. jan. 17. 08:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%
Értem mi a baj kérdező... az, hogy olyan mintha csak elutaznának, mert heti 2 napot ugyanúgy otthon töltenek egy héten. Gondolom, ha már rád bízták a lakást puccba kell vágni, mire hazaérnek.. nem rendezheted úgy, ahogy szeretnéd, mert tuti kritizálnák a szüleid (végül is a sajátjuk) azt tudom javasolni én is mint a többiek. Gyűjtögessetek pár évig.Még nagyon fiatal vagy. 5 év múlva is bőven ráérsz családot alapítani. A házat csak tartsátok rendben, de ne újítsátok fel arra a pár évre. Hidd el, így , hogy sem albit, sem hitelt nem fizettek, ez nagy segítség a szüleid részéről. Ha lesz már sajátotok, a szüleid dolga, hogy akkor eladják, vagy kiadják-e a lakást. Szerintem én egyenlőre majd csak kiadnám, és annyival segítenék a gyrekemnek, hogy a hiteltörlesztőjüket kifizetném belőle. Lehet nyugdíjas korukra itthon szeretnének élni, meg látni az unokákat.Nem adnám el a lakást.
2019. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
10%
Csak én nem értem, hogy egyeseknek hogy mehet ilyen jól, hogy saját ház Magyarországon, magyar fizetésből tudnak venni külföldön! is egy házat, de azért heti! pár napra haza tudnak jönni, mert a heti utazásra is futja. Anyádék futtatnak kint csajokat, vagy mi?
2019. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#22 Ki mondta, hogy magyarországi fizetésből telik nekik lakásra? Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Elég régóta dolgoznak kint és semmi illegális vagy különleges tevékenységet nem végeznek. Nem értem miért kell azt firtatni, hogy másnak miért és miből van pénze. Van azt kész. Tök mindegy nem?


A fő témához meg csak annyit fűznék még hozzá, hogy nekem szánták ezt a házat és a lelkemre kötötték azt, hogy soha ne vegyek fel hitelt, és ne fizessek albit mert felesleges és nincs szükségem rá. Elfogadtam a kedves véleményeiteket. Átgondoltam mindent, és már másképp látom a dolgokat. Feleslegesen hisztiztem. Azthiszem túl van tárgyalva a téma. :)

2019. jan. 17. 15:32
 24/26 anonim ***** válasza:
7%
Bocs, a végleg szó valahogy kimaradt nálam.
2019. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
19%
Nesze semmi fogd meg jol..
2019. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
34%

Az nem lesz a te saját házad.

Én örülnék a lehetőségnek, ugródeszkának jó: nem kellene lakbért fizetni, így el tudnék kezdeni spórolni egy saját házra. A szüleimébe nem vállalnék gyereket.

2019. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!