Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érhetném el, hogy rám...

Hogyan érhetném el, hogy rám hallgasson édesapám?

Figyelt kérdés
Tünetei vannak, a vérképe sem tökéletes, de nem hajlandó visszamenni legalább a háziorvoshoz. Nem jól néz ki, aggódom érte, de nagyon makacs. Már mindent megpróbáltam, csak én őszülők bele az aggódásba, napról napra nincs jól szerintem. Mivel érhetném el, hogy kivizsgáltassa magát? Mit lehet tenni egy makacs öregemberrel?
2019. jan. 17. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, majd ha nagyon rosszul lesz, elmegy. Ha erőszakoskodsz vele, már juszt se fog elmenni. Meg kell várni, míg ő maga akar.
2019. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk ha ezt elmondanád neki például, kiemelve azt, hogy aggódsz miatta és neked tesz rosszat azzal, ha magát elhanyagolja - elvégre ha a kapcsolatotok alapvetően jó, akkor ez beválhat, én az enyémmel nem vagyok túl jóban, de egy ilyen érvre még ő is hallgatna, pedig az tényleg úgy kerüli a dokit, mint a tüzet, és volt már, hogy ezzel rávettem. Végső esetben, ha ezek nem működnek, szabaddá tenném magam és elrángatnám, lehetőleg időpontra, hogy várni ne kelljen, ami ugye ürügy, "sokan vannak, majd máskor visszajön sohanapján", elvégre a dokinál már csak nem fog jelenetet csinálni.
2019. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Semmit nem tudsz tenni. Az ilyen makacs emberek olyanok, hogy minél inkább eröltetnek náluk valamit, annál inkább nem csinálják. Talán ha kevésbé lennél erőszakos, akkor saját magától is rájön mit kell tennie. Felnőtt ember, ő dönt.
2019. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Hívd házhoz a háziorvost, mondd el neki hogy nem akar orvoshoz fordulni,az édesapád.hatha az orvos szava használ és el megy a kivizsgálásokra...Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2019. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
mit mond miért nem megy orvoshoz?
2019. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mondtam már mindent, még magánorvoshoz is vittem volna, de nem akar, mert ő is sejti valami nincs rendben, de fél az eredménytől. Ami lehet gyulladás is, nem csak a legrosszabb, de vizsgálat kellene hogy bármi kiderüljön. Már annyira fáradt vagyok, csak nézni, ahogy tünetei vannak, és megmagyarázza, ettől meg attól van, mindig van magyarázat, és kifogás, miért nem megy orvoshoz.


Amúgy senkit nem pontoztam le, látom volt aki igen, én köszönöm szépen amit eddig írtatok!

2019. jan. 17. 23:57
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 Mert nem akarja mutogatni a hátsóját. Kolonszkópiától fél nagyon.
2019. jan. 17. 23:58
 8/18 dellfil ***** válasza:
72%

A vastagbél tükrözést - kérésre - altatásban is megcsinálják. Az altatásért ugyan fizetni kell, de szerintem megéri. Nekem - három éve - tízezer forintomba került. Semmi gond nem volt.

Szólj a dokinak, hogy ő beszéljen az öreged fejével. Szerintem nem félelem a fő gondja, hanem a szemérmesség. Megalázónak érzi, (mint minden férfiember, és én is!) hogy a hátsójában turkáljanak.

Ez természetes dolog, nem homofóbia!

Amúgy meg tényleg baromi kellemetlennek mondták azok, akiknek "éber" állapotban csinálták. Nos én ezért kértem altatást.


dellfil

2019. jan. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Kerdezo mi aposommal vagyunk igy es hiaba fujtuk neki honapokig hogy menjen orvoshoz, vittuk volna de nem volt hajlando, aztan a hazidokinak mondtuk hogy nem artana egy teljes laborvizsgalat,de nem mert el arra sem, egyszeruen leszarta pedig volt mikor fel sem birt kelni az agybol. Aztan sajnos egyik reggel annyira rosszul lett hogy korhazba szallitottak, nem tortent baja de ha a lanya nincs otthol akkor meg is halhatott volna sajnos mert levegot sem kapott. Na es azota megtanulta a sajat karan hogy ilyet bizony nem szabad es normalisan eljar orvoshoz es korhazba. Az a baj hogy minden embernek kell valami ami kizokkentse mert addig nem fofja latni mennykre veszelyes, sajat karan kell megtapasztalnia, mi is tenyleg mar mindent mondtunk neki es tudta is hogy nagy a baj de inkabb kivarta hogy meg nagyobb legyen. A lanya eppen hogy nem ment el otthonrol kb 10 percen mulott, majdnem magara maradt. Nagyon erosen gyozkodd kerdezo mert ne tortenjen meg de nagyobb baj lesz ha nem megy el.
2019. jan. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

A nagynéném pont így viselkedett, mit drága édesapád teszi most. Addig-addig nem ment orvoshoz a (vastagbélrák tünetei ellenére), míg egyszer bevitte a mentő. Persze a kórházból rövidesen hazaengedték meghalni.


Üzenem édesapádnak, hogy a gyávaság öl.


Akarja látni az unokáit felnőni?

2019. jan. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!