Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleimnek...

Mit tegyek ha a szüleimnek nem tetszik a barátom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a barátom 19. És ezt nagyon éreztetik velem is és vele is és szószerint próbálnak mindent megtenni hogy szétszakítsanak minket.

Ez tegnap odáig fajult el hogy mikor tegnap sétáltunk és apukám is pont arra járt hogy oda ment hozzá és azt mondta hogy: TAKARODJ A LÁNYOMTÓL TE SENKIHÁZI. erre már a barátomnak is elege lett és azt meglökte felemelte a karját és visszaüvöltötte hogy: NEM MONDOD MEG HOGY MIT CSINÁLJAK HA LÁNYNAK JÓ VELEM AZT NEM TE FOGOD MEGMONDANI BAZ.DMEG. SEMMI OKOT NEM ADTAM RÁ HOGY ÍGY BÁNJÁL VELEM AMIÓTA EGYÜTT VAGYOK A LÁNYODDAL DE MOSTMÁR ELEGEM VAN.

Apu azt mondta hogy vagy hazamegyek vele vagy ha nem egy életre elfelejthetem a családom és ki leszek tagadva. Lehet hogy rosszul döntöttem de a barátom választottam amikor pedig hazamentem közölték hogy velem hogy javasolják kapjam össze magam mert 18 évesen repülök innen. És ezt eléggé éreztetik mióta megtörtént ez.


2019. jan. 18. 11:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondod SZERINTED az a baja vele. Szóval 2 év alatt nem volt annyi eszed hogy megkérdezd vagy megbeszéld vele hogy mi a baja a pasiddal. Amúgy az se jelent semmit hogy 2 éve együtt vagytok. 5 év után is elhagyhat.
2019. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

És apukám miért nem tudott két év alatt mondani valamit amikor azt mondtam neki hogy őt szeretem?

Mindig csak annyit válaszolt hogy ezt nem szerethetem.

2019. jan. 18. 19:25
 23/24 anonim ***** válasza:
83%

# 22


és te miért nem tudtál apukáddal leülni beszélgetni, megkérdezni szemtől szemben hogy mi a helyzet, miért van ellene az egész család a srácnak?

Azért ha több személy is ellene van,

az nem csak egy vélemény tehát esélyes hogy jogos alapja van.


16 éves vagy és nagyon felnőttnek gondolod magad,

minden felnőtteknek szóló előjogot szeretnél magadnak,

felülbírálod a szüleid mert elkönyvelted hogy minden áron neked van igazad,

de közben nem tudsz leülni apukáddal beszélgetni mint egyik felnőtt a másikkal,

érvelni és megvédeni magad logikus érvekkel és példákkal? :)


Fentebb írtam hogy jogilag mit tehetsz,

ha nem tudsz / akarsz leülni apukáddal megbeszélni ezt az egészet hogy miért van mindez,

akkor egyrészt ne CSAK őt okold hanem önmagad is,

másrészről közvetítő által de jogod van a barátoddal élni.

2019. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
80%
Mit dolgozik a barátod? Milyen a baráti köre? Szerintem itt lehet a probléma valahol.
2019. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!