Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják a szüleim hogy...

Miért mondják a szüleim hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Nincsenek ismeroseim, ok nem segitenek, betenni valahova. Hiába dolgoznék akárhol napi 8 órát, 1 muszakban, neten pláne az aprohirdetesi oldalakon, kamu munkak vannak tobbsegben meghirdetve. De van olyan is ami nem kamu de nem véletlenül van meghirdetve.

Netrol szedtem az eddigi alkalmi munkáimat, de az a baj,ezek egyik sem volt határozatlan ideju allas, gyárban is voltam már tehát sok helyen.

Viszont masfél eve elkezdtem tanulni egy okj szakmát ami meg tart,meg egyetemre felvettek fizetosre de diakhitel2 bol allom.

Viszont a szuleim azt akarják hogy dolgozzak,mar ilyen keson 26 eves vagyok,ne tanuljak,nekem már dolgozni kell nem tanulni.

En erre nem tudok mit mondanu,reszben igazuk van,reszben pedig nem mert, korábban nem vettek fel egyetemre, rossz errettsegi miatt, es akkor sem talaltam munkat. Most legalább 2 év mulva meglesz a okj szakmám is az hamarabb is, es a diploma is

De addig 1. Nem tudok hol mit dolgozni,2 . Tanulás,a gyakorlat az iskola minden lefoglal.

26/f


2019. jan. 18. 15:27
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
82%
Unokatesóm úgyszintén egyetem mellett (jogi kar) csinálta meg az okj-s cukrászt... Mégis tudott dolgozni ezek mellett is... Szánalmas vagy kérdező
2019. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Na akkor várjatok, . Az én napirendem: Reggel 8 tól delután 3 ig iskola, főként. Egyetemi tantárgyakat is igy veszem fel, persze vannak közötte 1-2 óra lyukas órák.

Mellette, mint pl. most is ha vizsgaidőszak van, gyakorlaton vagyok reggel 6-tól 14-ig, vagy 8tól délután 16ig.

Cukrász okj estin, vagyok délután szokott lenni heti 3 hétköznap, és szombaton gyakorlat.

Tehát akkor megkrédezem azokat akik szánalmasnak tartanak, hogy napi 8-10 elfoglaltság mellett, + tanulás mellett, töltsem az éjszakai alvási életemet éjszakai munkával? És ne aludjak 5 napon keresztül? Mondjuk azt az ember nem tudja kibirni, kivéve ha zombi.

Tényleg erre kiváncsi vagyok, mert akkor megyek + ban napi 8 órás diákmunkára, pl. csomagküldő céghez vagy akárhova,.

2019. jan. 20. 21:35
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Pl lehet levelezőn is tanulni. Ami azt jelenti hogy szombatonként van óra. Így simán lehetne legalább egy részmunkaidős állást vállalni
2019. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

És szerinted levelezőn mennyire tanítják meg? És mennyire nappalin? Én nem potyára járok be egyetemre, sőt részt veszek, projekteken is.

Persze aki pl egy gyárban dolgozik, mint gépbeállító mondjuk 8 éve, és azt mondja hogy ő beiratkozik egyetemre levelezőre hogy legyen mondjuk egy mérnöki végzettsége, az megint más. Mert, nagyobb poziciót akar magának, de a szakmát már érti, de kell hozzá a papír meg a megfelelő elmélet. Meg azok járnak levelezőre, akik már dolgoznak valaholva egy cégnél több ideje akár a szakmájukban csak kell nekik egy diploma, vagy ha már van akkor még egy.

Tehát én elmegyek gyárba, 3 műszakra lehet csak menni, és azt mondom ha a XY vezetőnek, bocsi de szombatonként nem tudok jönni mert egyetemre kell mennem, . nem baj akkor van más helyetted.

Ilyet élünk. Tehát ezért is előnyösebb a nappali egyetem,

2019. jan. 20. 22:24
 35/42 A kérdező kommentje:

De néztem részmunkaidős munkákat, amikor még nem jártam egyetemre, csak nagyon kevés van, A neten meghírdetett állások 60 % a kamu,. Nagyon kevés olyan van, amihez nem kell szakértelem.

Itt akik gykznak sokan,a legtöbb az informatikus.

Tehát mindenkinek van valami szakmája.

A legtöbb ember egyébként, nem a netről néz állást, hanem ismertség alapján, vagy cégeket keres fel.

Ismertség építésre is alkalmas vagyis elönyősebb a nappali egyetem mint a levelező. Jha meg levelezőn, nem lehet elmenni gyakorlatra. Nappalin meg igen.

2019. jan. 20. 22:28
 36/42 anonim ***** válasza:
87%

Kifogas az van

Ki kene teged rugni az utcara akkor menne minden

2019. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
36 én már ezért nem is mondok semmit. Az ilyeneknek mindig van kifogása mindenre.
2019. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Legyen ez kifogás, aki nem érti azzal én nem tudok mi tenni. Gondolom amikro ti tanultatok hogy most jussatok valamire, nyilván nem csináltatok egyszerre, 20 dolgot egy nap. De hogyha igen, akkor csodaemberek vagytok. Vannak ilyenek akik 24 ben dolgoznak heti 3- napokat lehuznak így, és nem alszanak de nagyon ritka. Ember nem tud fenn maradani 2-3 napnál többet , De az már a maximum.
2019. jan. 20. 22:52
 39/42 anonim ***** válasza:
74%
Én napi 2 órát aludtam évekig mert gimi mellett is dolgoztam hogy eltartsam anyumékat, és még úgyis ment az otthoni tanulás is, hogy 8-9 órám volt minimum aztán meló... De persze könnyebb kifogásokat találni
2019. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
79%

Család, 3 gyerek és munka mellett szereztem diplomát csúszás nélkül, levelezőn. Majdnem 50 évesen, mert akkor volt rá lehetőségem. Vicces lett volna, ha addig nem dolgoztam volna semmit.

Ja! KÖTELEZŐ volt szakmai gyakorlatot végezni és igazolni levelezőn is (szerencsére nekem a munkáltatóm tudta igazolni, mert már majdnem 20 éve ott dolgoztam).

Kifogás, kifogás, kifogás! A legidősebb gyermekem 26 éves FÉRFI. Egyetemre nem sikerült bejutnia elsőre, csak másodikra, de aztán abbahagyta, mert nem az volt, amit várt, utána szakmát szerzett, de nem tudott vele elhelyezkedni, mert többéves gyakorlatot kértek mindenhol. VISZONT: azóta is dolgozik folyamatosan, NEM ISMERŐS segítségével került be egyik helyre sem. Nem a szakmájában és MÉG nincs diplomája, de ahogy ismerem majd lesz neki, mert ráadásul neki nem lett rossz az érettségije, színjeles (na, ezért mondom, hogy te soha nem fogod befejezni). Nem mellékesen már nem lakik itthon, a barátnőjével laknak együtt több mint 1 éve, de már előtte is többet volt máshol mint itthon, mert arra volt igénye és nem arra, hogy eltartassa és kiszolgáltassa magát.

2019. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!