Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hidegen hagy anyám halála. És...

Hidegen hagy anyám halála. És akkor? Mit kell ezet annyit filózniuk?

Figyelt kérdés
El lehet küldeni melegebb éghajlatra. Lehet mondani,hogy egy hálátlan vagyok mert fel nevelt de egyszerűen utáltam azt a nőt. Sose tekintettem rá anyámként. Megkeserítette az életemet. Ütött,vert majd utána azt mondta sose csinált ilyent és hogy fogjam be a számat (utána kaptam a pofokat), teljesen önbizalom hiányossá tett és mindentől eltiltott. Nem lehetett egy normélis életem,apám meg leszarta az egészet. Nem adta meg nekem a kellő szeretetet így egyenesen gyülőlni tudtam. Inkább magántanulónak "tett" mintsem járjak iskolába és legyenek barátaim. A düh kitörései katasztrófákkal végződtek,volt,hogy késsel fenyegetett. Apának megjött az esze egy idő után és elvállt (lassan 1 éve). Hozzá kerültem,azóta kicsit helyre jött az életem. Anyám azonban 2 hónapja meghalt. Engem hidegen hagy. Senki nem érdemel halált,de ez van. Nem állt közel hozzám, gyülőlt engem és az érzés kölcsönös volt. Nem beszéltünk a válás után egyáltalán. Azt mondta nekem legutoljára,hogy bárcsak meghaltam volna és akkor apával együtt maradt volna,nem lettem volna zavaró tényező. Ezek után a rokonok (apa felől is,az anyám felőliekkel és 1-2vel tartottam a kapcsolatot) ki vannak akadva,hogy miéyen dolog ez,ő az anyám. Nem,őt nem tudom az anyámnak tartani,ő egy nő aki megszült és nem ment abortuszra mert mire megtudta,hogy terhes késő volt,pénze se volt. Azért tartott el mert muszáj,és élvezte minden egyes pillanatát mikor újra és újra elszomoríthatott. 16/L
2019. jan. 19. 09:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen érthető a hozzáállásod.Viszont tényleg próbáld meg elengedni végleg,hogy nyugodtabb és mostmár jobb legyen az életed.
2019. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Pont úgy tettem. Semleges hangon mondtam el,azt amit itt is. Hogy bántott,hogy ő nem anya,hogy ő egy senki számomra. Jelek meg voltak maradva a testemen ,főleg abba az időben mikor apa bejelentett : el vállik. Na akkor nem könyörült,nem érdekelte ki látja meg,ütött amíg tudott. Plusz az égés nyomok (forró vízzel,nem egyszer öntött le) megmaradtak,mindenki láthatja,csak nem mindenki akarja. De ennek ellenére is "ő az anyád,fel nevelt, le törtnek kéne lenned." , egyszerűen nem tudok szemet vetni a dolgok fölött. Nem tekintem anyámként,nem viselt meg a halála, megbocsájatani ok nélkül meg nem nagyon fogok tudni.
2019. jan. 19. 10:44
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

Én is pont azt akartam írni, amit a 10-es.

Nem kell megjátszanod azt, hogy jaj de padlón vagy a halála miatt, nem is kell lelkifurdalásodnak lenni, hogy nem érzel gyászt. Ha arról lenne szó, hogy szeretted, és ennek ellenére nem érzel gyászt, ami szintén elő szokott fordulni, akkor az húzósabb dolog, mert ott sokkal tovább fog tartani később a feldolgozás. Itt viszont nincs mit feldolgozni, számodra már rég halott volt.


Viszont tény, hogy érdemes neki megbocsátani, bár én ezt egy eléggé rossz fogalmazásnak tartom. Nem az azért van ennek értelme, hogy neki jobb legyen, nem érte teszed, nem neki teszed, hanem magadnak kéne tenni a saját érdekedben. Szóval az lenne a pontosabb fogalmazás, hogy engedd el a haragod, és hagyd abba az önsajnálatot. Szeresd magad, törődj magaddal. Vedd számba, hogy mid van, és abból igyekezz kihozni a legtöbbet. Ha azon toporzékolsz, hogy mid nincs, akkor az is elveszik, amid most van, és egyre tehetetlenebb leszel.


Az önbizalom, az önismeret fejleszthető. Fiatal vagy még, el lehet tölteni szomorúsággal, önsajnálattal a szobádban még évtizedeket, de attól csak még jobban csökken az önbizalmad, és az önismereted, és a korod előrehaladtával csökkennek a lehetőségeid is, de azért már nem ő lesz a felelős, még akkor sem, ha majd az akkori esélycsökkenések miatt is őt fogod majd okolni.


Van egy adott helyzet, elhiszem, hogy nagyon szar, nagyon nehéz, nagyon fájó, nem bagatellizálom el. De te döntöd el, hogy mit kezdesz ezzel a csomaggal: ápolod, hogy egyre nagyobb és nehezebb legyen a teher, és hordozod magaddal folyton, közben az anyádra gondolsz, vagy hatalmas kihívásnak éled meg, és szépen feldolgozod, igyekszel onnan továbblépni előre úgy, hogy a meglévő negatív tulajdonságokkal szembenézz, és lépésről lépésre csökkentsd a rád gyakorolt hatását.


Én nagyon szorítok neked

Cic.

2019. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Ha ilyen dolgokat tett veled, teljesen normális ha így tekintesz rá! Szörnyű hogy 16 évig ezt kellett elviselned.

Remélem hogy rendbe jön az életed.

2019. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Érthető a dolog.

Viszont ha igazán a mélyére nézünk a akkor igenis érdekel téged a dolog , mert a legalapvetőbb emberi kapcsolatod sérült egy egy ilyen gyűlölködő anya mellett. Ezért rossz dolog ha rokonok bűntudatot keltenek, próbáld meg elengedni a füled mellett.

Anyukádnak meg igyekezz megbocsátani , ha másért nem is azért hálás lehetsz hogy életet adott és sajnálhatod azért a szegényes életért amit élt , mert nem engedte be szeretet az életébe és most már nem is hozhatja helyre. Amúgy nem volt mentális betegsége vagy szenvedély betegsége esetleg valami nagy trauma nem érhete mert leírásból úgy tűnik. Ha igen akkor máris könnyebb lesz neki megbocsátani.

2019. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok a nemzőmmel, ahogyan az első válaszadó írta. Ő nem az apám, csak megcsinált. Gyerekkoromban be akart adni a nevelőintézetbe, Anyámat bolondnak nyilváníttatni, mert egy másik nője akadt, mikor Anyám terhes volt velem. Nem kaptam se tőle, se egyik családtagjától sem soha semmit. Pedig házasságban született gyerek voltam. Nem is ismerem sem a szüleit és a testvéreit. Bármilyen csúnya, hogy ezt mondom, nem is vagyok kíváncsi rájuk.

Sajnos, a Te helyzetedben az ember mindig belebotlik olyan tapintatlan emberbe, aki azt mondja: "Mégiscsak az apád/anyád!". Pedig nem attól lesz valaki apa vagy anya, hogy meggyárt vagy megszül egy gyereket, hanem attól ha szeretetben felneveli.

2019. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érthető a hozzáállásod. Az én anyám is hasonló, mondjuk vannak normális pillanatai, szóval lehet, valamennyire sajnálnám...De ha így viselkedne velem, engem se hatna meg a halála, sőt.
2019. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#15: "ha másért nem is azért hálás lehetsz hogy életet adott" Na ne már! A megszületett/megszületendő gyerek kérte azt az életet? Írt alá szerződést a cserefeltételekről a fogantatás vagy a születés előtt, hogy ő mit köteles teljesíteni? Ez egy egyoldalú kötelezésállítás: egy emberre rákényszerítenek egy autót, van akire Ferrarit, van akire benzinnel, van akire rossz ablaktörlős Skodat és még az egyik visszapillantóját is leveri az átruházó.

A még nem vagyokhoz képest nem értelmezhető a vagyok bármiféle öröme. Mindenki a maga örömére nemz/szül. Én még nem láttam olyant, hogy valaki a gyereknek akart volna ezzel jót. De ha akarna, az sem értelmezhető, mert sz a személy még nincs.

2019. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

#13-at javaslom komoly megfontolásra. Én a családom egyes tagjai szerint fájdalmakat dédelgetek, ami szerintem nem igaz. Amikor most emlegetem ezeket, egyre ritkábban, az azért van, mert a terápián is szóba kerül, fel kell dolgozni ezeket.

Nálad megbocsátani nem lehet, hiszen a jó viszony már nem helyreállítható, azonban a harag feldolgozása szükséges, hogy megszűnjön, és ne terheljen téged. Engedd el! (Mint nekem is kell. Egyébként ez a Top1 mondat, amivel fel lehet húzni engem.). Tanácsok nekem is:

1. Mivel a világban a szentek száma elenyésző, nekünk kell a csomagunkat feldolgozni.

2. Mások ebben segíthetnek, de át nem szabad vàllalják, rájuk át nem szabad áttenni, mert az erőfeszítéseik a szeretteik és saját maguk felé lekötöttek. Az áttevés a másik megmérgezése lenne, amihez nincsen jogunk.

3. Szerencse kérdése, hogy milyen minták égnek belénk és mekkora intelligenciát öröklünk az ezeken való túllépéshez.Minél rosszabb ez az alap, annál együttérzőbben, annál segítőkészebben illik a csomagvivőhöz viszonyulni. De a csomag ettől még a csomagvivő feladata.

2019. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A gyülőlet kölcsönös volt amíg együtt éltünk. Az első nélküle töltött hónapokban még mindig magam alatt voltam és még mindig nagyon gyűlöltem,de mondjuk azt,hogy egy jó fél év után (szeptember óta) sőt még előtte is,már a nyáron nem érdekelt. Nem gondoltam rá,nem hibáztattam semmiért és eszembe se jutott. Nem létezett számomra,és a haláláig ez így is volt,aztán hirtelen mindenki megbombázott,hogy mégis hogy tehetek úgy mintha nem is létezett volna,miért utálom ennyire... Már nem utálom. Már nincs amiért. Tönkretette a gyerekkorom valóban,sokat szenvedtem miatta de elengedtem,de talán még neheztelek rá,hogy ennyi évem kárba veszett és nem lehettem normális gyerek,de,de számomra már egy senki. Nem tudom ezen mit nem tudnak egyesek fel fogni. Tönkretett,a halálomat kívánta és a végén ő halt meg 36 évesen. A nővérével (aki teljesen más mint ő volt) tartom a kapcsolatot,és nem,anya nem tiltkolta el,mert tényleg nem volt beteg. Egyszerűen utálatos volt és utálta a gyerekeket,én meg véletlenül becsúsztam (apám ezért vette el feleségül) és talán ezért is neheztelt rám,de mindegy is. Nem érdekel mi lett vele,csak az,hogy örülök,hogy nem vesz részt a minden napjaimban,hogy nem akar többet tönkre tenni. Sajnálom,de a halála olyan számomra mint valami ami megsem történt,és ez felfoghatatlan számukra,és folyton hozzák fel a témát,hogy menjek pszichológushoz,de nem nincs szükségem. Egyszerűen eddig se létezett és mostmár gyakorlatilag se létezik számomra.
2019. jan. 20. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!