Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradjak együtt a vőlegényemme...

Maradjak együtt a vőlegényemmel, mert gazdag és "jobbat úgysem találok"? Milyen felfogás ez? Miért nem bírnak mellettem állni, legalább most?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint ezt kéne tennem, merthogy az érzelmek úgyis elmúlnak idővel... 22 éves vagyok, tehát nem egy vénlány, akinek kapkodnia kéne bárki után, mert egyedül maradna amúgy. A vőlegényemmel 8 évet voltunk együtt, ebből 4-et együtt is éltünk. Egész életemben az ő céljai voltak a legfontosabbak nekem, mindent alárendeltem neki. Amikor külföldre ment tanulni, én is szónélkül passziváltattam az egyetemen, és itt hagytam mindent. Folyamatosan elkísértem mindenhová, az ő igényeit tartottam szem előtt, pl. lemondtam arról, hogy a szalagavatón táncoljak, mert ő nem akarta, hogy más srác hozzám érjen. Olyan voltam mellette, mint egy csinos kiegészítő. És ezt nagyon sokáig nem láttam...


Májusban lenne az esküvőnk, de úgy éreztem az utóbbi 2-3 hónapban, hogy nem vagyok mellette boldog, ez a kapcsolat már nem az, ami volt. Szakítottam vele a múlt héten egy nagyobb vitánk után, el is költöztem. Azóta hol ő, hol a szüleim zaklatnak. Az exem azért, hogy kezdjük újra, de most is igazából csak a látszat izgatja. Hogy hordjam még a gyűrűt legalább pár hétig, amíg átgondolom ezt, ne tegyek ki olyan képet/storyt az Instagramra, amin látszik, hogy nem az otthonunkban vagyok már, és ne beszéljek senkinek arról, hogy külön vagyunk. A szüleim szerint most követem el életem hibáját, mert ilyen fiút még egyet nem fogok találni, aki így lesi a vágyaimat és megad mindent, meg hogy anyám már abban a hitben volt, hogy jövő ilyenkor talán már unokázhat... Igazából hiába mondtam ki én, hogy legyen vége, akkoris megvisel a szakítás. Majdnem 10 évről beszélünk, szinte mellette nőttem fel, nem volt olyan nap, hogy ne beszéltünk volna legalább telefonon. Jól esne, ha a szüleim a szemrehányások és érzelmi zsarolás helyett inkább mellettem állnának, de szerintük én feleslegesen csinálom a fesztivált. Sőt, anyám szerint még a megcsalás is megbocsátható, mert minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és ne gondoljam, hogyha mondjuk 30 évesen megyek valakihez férjhez, mellette nem csábulnék el.


2019. jan. 19. 15:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Először is beszélgessetek ti ketten, hogy mi a probléma, mi lehet a megoldás stb.

Ha úgy döntesz, hogy nem akarod ezt, akkor mindnekinek mond meg, hogy mi van és te döntöttél, te életed ennyi!

2019. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt gondolom, elsősorban kettőtöknek kell erről beszélnetek.


Van ilyen az életben, hogy akkkor, abban a helyzetben nem érzem jól magam... mondjuk 5-10 év múlva vágyakozom, hogy milyen jó lenne most az, ami volt (mert rosszabb lett, vagy sosem volt olyan jó)... No de ha akkor abban az élethelyzetben nem volt jó, akkor az a valóság.

2019. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Csak a penze miatt ne maradj vele, raadasul ha mar egy ideje nem is erzed hogy boldog vagy vele akkor semmi ertelme mert kesobb mar hazasok lesztek es meg boldogtalanabbak, egy gyerek ezen nem segitene.

Beszeljetek meg normalisan es nem ugy hogy tilt elfele dolgoktol. Es milyen mar az is hogy mashonnan nem posztolhatsz mert rajonnek hogy nem otthon vagy? Azert ne hagyd hogy iranyitson,es azt is nezd hogy ot erdekli-e a te jovod es amit te szeretnel. Miatta otthagytad az egyetemet es barmit mond ugy teszel ahogyan o akarja, igy senki nem lenne boldog. Gondolj at mindent es beszeljetek, ha nem akarod es boldogtalan vagy akkor ne legyel vele

2019. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
Miről szólt az a nagyobb vita, ami után szakítottál? Min vitatkoztatok?
2019. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Ezen nincs mit megbeszélni. Ez ennyi volt.
2019. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

"lemondtam arról, hogy a szalagavatón táncoljak, mert ő nem akarta, hogy más srác hozzám érjen"


Már itt szakítottam volna.

2019. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem feltétlen jó az a kapcsolat, ahol a pasas lesi a vágyaidat, megad mindent. Dolgozz meg magad azért, amit szeretnél. Nem utolsó szempont, ha jól megy a pasinak, de ne ajándékokkal akarjon megvenni, megtartani. Inkább te voltál az, aki lested a barátod vágyait, hogy követted mindenhová, még a szalagavatódon sem táncoltál ilyen marhaság miatt, hogy más ne érjen hozzád.
2019. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igazából ez kölcsönös volt, mármint hogy próbáltunk a másik kedvében járni.


Azon vesztünk össze, hogy én a nyár egy részét szerettem volna kint tölteni az USA-ban egy barátnőmnél, vagyis ez volt a kiinduló pont. Ő ezen kiakadt, hogy milyen már az, hogy májusban hozzámegyek, elmegyünk nászútra, aztán 3 hétre elutazok a világ másik végére. Utána jött a fenyegetőzés, hogy "ha én így, akkor majd ő is", és hogy így mégis hogy akarunk gyereket. Ez volt a másik gond, hogy hiába mondtam, hogy én még várni akarok a babával 26-28 éves koromig, ő ezt meg sem hallotta.

2019. jan. 19. 15:45
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Hm, erre szokták azt mondani, hogy jó kis trófea vagy...
2019. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha már most nem érzed jónak a kapcsolatotokat, akkor semmiképp ne menj hozzá, nincs értelme, később a válás nehezebb lesz, főleg ha gyerek is lesz... Ismerek olyat, aki esküvő után pár hónappal elvált, gondolom ők nem merték lefújni, mert előtte is gondok lehettek.
2019. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!