Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradjak együtt a vőlegényemme...

Maradjak együtt a vőlegényemmel, mert gazdag és "jobbat úgysem találok"? Milyen felfogás ez? Miért nem bírnak mellettem állni, legalább most?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint ezt kéne tennem, merthogy az érzelmek úgyis elmúlnak idővel... 22 éves vagyok, tehát nem egy vénlány, akinek kapkodnia kéne bárki után, mert egyedül maradna amúgy. A vőlegényemmel 8 évet voltunk együtt, ebből 4-et együtt is éltünk. Egész életemben az ő céljai voltak a legfontosabbak nekem, mindent alárendeltem neki. Amikor külföldre ment tanulni, én is szónélkül passziváltattam az egyetemen, és itt hagytam mindent. Folyamatosan elkísértem mindenhová, az ő igényeit tartottam szem előtt, pl. lemondtam arról, hogy a szalagavatón táncoljak, mert ő nem akarta, hogy más srác hozzám érjen. Olyan voltam mellette, mint egy csinos kiegészítő. És ezt nagyon sokáig nem láttam...


Májusban lenne az esküvőnk, de úgy éreztem az utóbbi 2-3 hónapban, hogy nem vagyok mellette boldog, ez a kapcsolat már nem az, ami volt. Szakítottam vele a múlt héten egy nagyobb vitánk után, el is költöztem. Azóta hol ő, hol a szüleim zaklatnak. Az exem azért, hogy kezdjük újra, de most is igazából csak a látszat izgatja. Hogy hordjam még a gyűrűt legalább pár hétig, amíg átgondolom ezt, ne tegyek ki olyan képet/storyt az Instagramra, amin látszik, hogy nem az otthonunkban vagyok már, és ne beszéljek senkinek arról, hogy külön vagyunk. A szüleim szerint most követem el életem hibáját, mert ilyen fiút még egyet nem fogok találni, aki így lesi a vágyaimat és megad mindent, meg hogy anyám már abban a hitben volt, hogy jövő ilyenkor talán már unokázhat... Igazából hiába mondtam ki én, hogy legyen vége, akkoris megvisel a szakítás. Majdnem 10 évről beszélünk, szinte mellette nőttem fel, nem volt olyan nap, hogy ne beszéltünk volna legalább telefonon. Jól esne, ha a szüleim a szemrehányások és érzelmi zsarolás helyett inkább mellettem állnának, de szerintük én feleslegesen csinálom a fesztivált. Sőt, anyám szerint még a megcsalás is megbocsátható, mert minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és ne gondoljam, hogyha mondjuk 30 évesen megyek valakihez férjhez, mellette nem csábulnék el.


2019. jan. 19. 15:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem egyeznek meg a jövőbeli terveitek, például, hogy mikor akartok gyereket, akkor minek is maradnátok együtt?
2019. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves a vőlegényed?
2019. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Egy nagy baromság ez, hogy nem találsz jobbat. Miért ne találnál? Nem 60 éves vagy. 22 évesen előtted az élet jól írod!Ha nem érzed jól magad a kapcsolatban, akkor semmi értelme összeházasodni. Minek? Hogy utána még jobban szenvedj majd elváljatok néhány hónapon belül?

Ne hagyd hogy bárki is befolyásoljon, neked kell eldöntened hogy akarsz dönteni.

Bátor döntés kilépni egy ilyen hosszú kapcsolatból, de sajnos az első kapcsolatoknak sokszor ez a sorsa. :( A szüleidnek meg elég érdekes a felfogása.

2019. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
98%
Vannak ilyen emberek, sajnos nem lehet velük mit csinálni de ez ne ingasson meg téged. A legtöbb kommentelő szerintem észre sem vette miket írtál de ezek elég súlyosak. Itt nincs mit "megbeszélni" meg "kommunikálni", ebből lesz később a kemény fizikai/érzelmi bántalmazás. Feladod magad érte teljesen és aztán majd úgy uralkodhat rajtad ahogy akar. A gyereket is azért akarja ilyen hamar. Remélem az egyetemet azóta befejezted vagy be fogod. Ne menj vissza hozzá!
2019. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon jól tetted, hogy otthagytad, azok alapján amiket írtál róla csodálom, hogy ennyi évig kibírtad mellette. A pénz az egy dolog, alárendeltnek lenni meg egy másik. Találni fogsz egy jobbat, a szüleidet meg ha ilyen görények (már bocs, hogy ezt írom) kerüld el nagy ívben.
2019. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%
6 évig voltam együtt a volt (első) barátommal, nem mertem én se kilépni a kapcsolatból több ok miatt is, végül csak megtettem és 23 évesen végre megtaláltam életem szerelmét (mindenki vagy legalábbis sokan, azt hiszik az elsőre hogy ő az igazi, aztán sokszor csak kiderül hogy félnek szakítani, mert majd nem találnak jobbat) fél éve volt az esküvőnk, életünk egyik legszebb időszaka volt az egész szervezés és az esküvő előtti egy év! Én tuti nem mennék hozzá ha az esküvő előtt pár hónappal "épp szakítotok" meg a még ezen felül leírt 10 másik ok miatt sem (beteges féltékenység/nehogy hozzád érjen másik hímnemű?? :D korlátozás, saját vélemény nem meghallgatása olyan dologban mint gyermekvállalás(!) stb.) Ez a "kapcsolat" már rég halott és ezt te is tudod. Az anyád véleményét a házasságról meg remélem nem osztod! (megcsalás is simán elnézhető)
2019. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
Gratulálok, hogy volt erőd kilépni egy ilyen kapcsolatból, ahol a látszat fontosabb volt a Te érdekeidnél. Az egyetemet végül befejezted? Ha nem, menj vissza tanulni. A gyerekvállaláshoz még nagyon-nagyon korán van. Tanulj, építsd fel a SAJÁT életedet.
2019. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnállak, hogy ilyen gusztustalan szüleid vannak, és hogy a manipuláló, féltékeny exedre 8 szép év ment kárba az életedből. Már akkor dobnod kellett volna, amikor megtiltotta a szalagavatós táncot. Az ilyen emberek csak korlátozni tudnak meg parancsolgatni. Minden az ő szabályaik szerint működik, neked még a gyerekvállalás időpontjába se lenne beleszólásod.

A legjobb az lenne, ha teljesen függetleníteni tudnád magad a szüleidtől, meg ettől az embertől is. Tisztellek, hogy kiléptél ebből a kapcsolatból, de félek, hogy ezek az aljas emberek vissza fognak kényszeríteni hozzá...

2019. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%
Párod az a fajta ember, aki azt hiszi, hogy ha ő keresi a pénzt, ő dirigál. Ha együtt maradnátok, azt is ő szabná meg, hogyan nevelitek a gyerekeiteket, és a munkádban is visszatartana, nehogy sikeresebb legyél, mint ő. Jól tetted, hogy kiraktad.
2019. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
98%

VISSZA NE MENJ BSZKI!

inkább olvasd vissza amit írtál, komolyan...

most megszabja, hogy mit nem csinálhatsz, ki érhet hozzád, kivel miről beszélhetsz, milyen fotót tehetsz ki instára....

aztán majd amikor megszabja, hogy mit vehetsz föl, hol dolgozhatsz, nekiadhatod a fizetésed, mikor hagyhatod el a lakást és hányra kell hazaérned, akkor meg majd itt sírsz nekünk hogy mitől lett ilyen. már ilyen.

lesi a vágyaidat? itt valami komoly probléma van a fejekben. dobd ki végleg ezt a fszt, és építs magadnak egy kis tartást.

2019. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!