Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti Hány évesen költöztetek el...

Ti Hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Minek a hatására, hova mentetek, hogyan tartottátok el magatokat, milyen körülmények között éltetek? és közben mivel foglalkoztatok? egyetem? vagy csak munka?

2019. jan. 22. 00:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Rossz kérdéseket teszel fel. Magadnak tedd fel a következőket:

- El akarsz költözni?

- El tudod magad tartani?

- Van kivel elköltöznöd (barát, barátnő) vagy úgy érzed képes vagy egyedul/vadidegennel lakni egy albérletben?


És a legfontosabb: Elmúltál 18??


Ha ezekre a kérdésekre GONDOLKODÁS NÉLKÜL rá tudod vágni hogy igen, akkor te készen állsz arra hogy elköltözz.


Nyilván egyszerűbb lenne akkor elköltöznöd ha van kereseted. (Fizetni kéne a számlákat.)

2019. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

18 és fél évesen.

Minek a hatására? Alkohol... Családon belüli erőszak,családon belüli nemi erőszak...

Hova mentetek? Munkásszállóra,onnan egy baráthoz,majd idővel önálló albérletbe.

Hogyan tartottátok el magatokat? Kutyát sétáltattam,havat lapátoltam,ujságot hordtam,takaritottam,gyerekre,nénire vigyáztam,stb,két kivétellel bármit elvállaltam,pasi melókat is.

Milyen körülmények között éltetek? Előszőr szarul a belem is kidolgoztam,fokozatosan lett jobb

És közben mivel foglalkoztatok? egyetem? vagy csak munka?

Tanultam,egyetem.

Jelenleg már mentőtiszt vagyok,és csecsemő és gyermek osztályos főnövérke.

40N

2019. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

1-es miért gondolod hogy a kérdező megerősìtést vár hogy elköltözzön? Ez a kérdés nem róla szól, ő csak kívàncsi màs emberek életére.


Kérdező, 18 voltam, érettségi után augusztusban költöztem vidékről Bp-re az akkori pàromhoz. A szüleimmel jó volt (most is) a kapcsolatom, egyetem miatt költöztem fel. Könnyű volt, exemnek volt sajàt lakàsa. 2 hónap után otthagytam az egyetemet mert nem tetszett, elkezdtem dolgozni (Tesco, Penny), közben letettem az angol középfokú nyelvvizsgát, majd elvégeztem egy 3 hónapos okj-t, ami után hellyel-közzel abban a szakmàban helyezkedtem el. Ezalatt az 1 év alatt kb 70-30 arányban exem fizette a rezsit, kaját, én tudtam valamennyit félrerakni. Miután rendesen elkezdtem dolgozni, jobb lett a helyzet, kicsit több dolgot engedtem meg magamnak, egy kutyát us befogatam (és egy kutya ugye nem olcsó). Majd fél év után szakítottunk exemmel,otthagytam a munkahelyet is, 1 hónapra visszaköltöztem vidékre szüleimhez, majd utána találtam újra Pesten munkàt és albit, ahol másfél éve dolgozom, és ahol másfél éve lakom a kutyámmal és a mostani párommal ( 10 hónapja vagyunk együtt).

2019. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
3-as vagyok, lemaradt hogy 22/N
2019. jan. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen miután lediplomáztam. Leginkább az motivált, hogy utáltam anyámmal lakni. A legkevésbé sem volt házias, viszont ragaszkodott hozzá, hogy hatalmas házban lakjunk, amit persze nekem kellett takarítani és rendben tartani ha normális körülmények között akartam élni. Ha én nem vásároltam be akkor üres volt a hűtő, ő tök jól elvolt 2 napos kiflin. Tovább nem részletezném.

Már egyetem alatt is egész jó melóm volt, és megtakarításom is egész sok volt. Az alap koncepció az volt, hogy egyedül költözöm, ki is néztem már egy kisebb albérletet. De mivel párommal már másfél éve együtt voltunk és szinte tökéletes volt a kapcsolat úgy döntött, hogy költözik velem mert másik városban laktunk elég messze egymástól. Illetve ő is baromira utált a szüleivel élni. Azért nem akartunk együtt, mert ő még csinálta a mestert, és így ingáznia kellett az egyetemre még egy félévet. Így ketten egy fokkal szebb és munkahelyhez közelebbi lakásba tudtunk költözni. Mivel mind a ketten jól kerestünk helyi viszonylatokhoz képest nem volt probléma, hogy eltartsuk magunkat. Mind a ketten kb 18 éves korunk óta teljesen önellátóak vagyunk.

2019. jan. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Amikor 14 voltam apukám kiment külföldre dolgozni. Közben felnőttem,anyukám kiment apum után, én pedig maradtam a párommal itthon. Ekkor voltam 19, párom 21, és 8 hónap után költöztünk össze.

Albérletben élünk immár 2 éve, 9 hónapja. A körülményeink átlagosak. A szüleim sokat segítenek anyagilag, de persze mi is dolgozunk. Saját házra gyűjtünk. Tanultam(technikusi képzésen maradtam), most dolgozom, de váltani szeretnék.

22N

2019. jan. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
22 éves koromban lediplomáztam, 23 évesen kimentem külföldre, azóta is itt élek, ennek már 9 éve. Egyedül élek, amit szeretek. De hamarosan haza fogok költözni, kb 2 év és megtudok venni otthon egy családi házat készpénzre. Nagyon hiányzik már a családom, a barátaim, ezt semennyi pénz nem pótolja. N 31
2019. jan. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen érettségiztem, mivel 5 évfolyamos volt a gimnázium. Az írásbeli érettségi után egy nappal elköltöztem a barátomhoz, majd augusztusban a városba, ahova jelentkeztem egyetemre. Többen laktunk egy kis lakásban ismerősökkel, volt hogy öten aludtunk a 1,5 szobás kis lakásban. Iskola mellett diákmunkáztam, szoctámból és diákhitelből egészítettem ki a jövedelmem, de még így se volt szinte semmire sem elég a pénz. Egy idő után külön költöztünk a most már férjemmel, idővel rendbe jöttünk anyagilag.

28/N

2019. jan. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy minek a hatására: nem jöttünk ki jól a szüleimmel, és egészségesebbnek is éreztem, ha ennyi idősen külön élek tőlük, sok volt már a súrlódás.

28/N

2019. jan. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
85%

- 18 évesen

- egyetem miatt

- szüleim pénzeltek

- nem voltak nagy igényeim, szóval szegényes körülmények között voltam, de megengedhettem volna többet is

- tanultam, nem dolgoztam mellette

2019. jan. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!