Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti Hány évesen költöztetek el...

Ti Hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Minek a hatására, hova mentetek, hogyan tartottátok el magatokat, milyen körülmények között éltetek? és közben mivel foglalkoztatok? egyetem? vagy csak munka?

2019. jan. 22. 00:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, a férjemmel (akkor még vőlegényemmel) közös albérletbe költöztünk. Én az egyetemet levelezőn csináltam, mellette dolgoztam, ő kicsit idősebb, már dolgozott pár eve akkor is. Teljesen normálisan éltünk, nem is költekeztük túl magunkat, de nem is kellett gondolkodni, hogy 25-én mit vegyünk, amiből tudok főzni.
2019. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

19 éves voltam.Apám meg nevelőanyám "nevelt".Édesanyámat nem láttam 16 évig.Apámnak dolgoztam ,pizzériája volt.Fizetést nem kaptam,szabadnapot nem kaptam.Felkerestem anyámat,azt mondta oda költözhetek hozzá.Így is tettem.Bántalmazott gyerek voltam egyébként is,a nagykorúságom sem változtatott a bántalmazásokon.Anyám is az anyjánál lakott akkor,nem volt egy leányálom,mert egy szobában voltunk anyám a barátja(bár Ő nem sokat volt otthon) a féltesóm meg én.Anyám egy családi napköziben dolgozott,oda felvettek engem is,melette szórólapoztam.Télen hajnalban keltem,hogy a családi napközi elött kiszórjam a lapokat.Aztán találtam munkát Budapesten egy gyrososnál,ott egész jó fizetést kaptam.Aztán lett barátom,összeköltöztünk,vendéglátásban dolgoztam továbbra is,majd váltottam munkahelyet,egy családi napköziben dolgoztam megint,aztán 22 évesen megszültem az első fiúnkat,két évre rá a másodikat és most várom a harmadikat.Gyerekezés melett szakmát tanultam(kisgyermeknevelő),most meg gyerekápolónak tanulok.Majd szeretnék védőnőnek tanulni egyetemen.Most 26 éves vagyok.Nehéz felküzdeni magadat a nulláról,de harcolni kell...

Tényleg nulláról indultam mert apámnál ugye fizut nem kaptam ezer ft-al a zsebembe jöttem elnotthonról,anyámnál sokszor fűtés sem volt,mert nem volt pénzük fára stb.Ételt is nagyon minimálisan ettünk,éppen hogy életbenmaradjunk.

2019. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen, mert könnyebb volt költözni a jó munkáért mint naponta ingázni. szüleimmel jó a kapcsolatom, szóval nem menekülés volt, egyszerűen csak saját életteret akartam már akkorra. Rokon házába költöztem, szóval előnnyel indultam. A ház mára az enyém, megvásároltam, ahogy megegyeztünk a rokonommal. 29N


Csak munka volt, AKKOR nem tanultam. Most munka mellett igen.

2019. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen. Addig otthon éltem. Jóban voltunk, így "menekülni" nem kellett. És eddig tartott, mire összegyűjtöttem a megfelelő önerőt egy saját lakáshoz. Középiskola után kezdtem dolgozni. Mellette levelezőn folytattam a tanulást.

Adtam haza pénzt, magamnak vásároltam személyes cuccokat, de kevesebb kiadásom volt, mintha albérletbe mentem volna. Pl. mosószerekre, tisztítószerekre, otthoni kajára nem kellett költenem.

2019. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen a fővárosba amikor kezdtem az egyetemet.

Nagyon félénk,csendes visszahúzódó lány voltam, nagyon durva volt az első pár hónap a fővárosban :D

De aztán lettek új barátok,törzshelyek,szerelem,kialakult itt az életem:)

Azóta már lediplomáztam és a barátommal egy saját kis lakásban élünk,van egy kutyánk és minden oké :D

24Np

2019. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%

25 ėvesen. Suliba bejárós voltam, utana katonaság (ekkor mėg otthon "laktam")

Az akkori párommal költöztünk össze kb 40 km re a szülőktől. Igaz az első 3 hónapba otthonról jártam hozzá. Annyi idő alatt találtam munkát stb stb...

2019. jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után költöztem kollégiumba, ahonnan pár hetente jártam vissza. Diákmunkából tartottam el magam, néha vittem otthonról kaját. Közben már elkezdtem főállásban dolgozni és teljesen függetlenedtem.
2019. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%

Heh, itt mindenki ilyen korán le tudott lépni?

Én csak 32 éves koromban tudtam. Addigra jött össze annyi, hogy saját lakást tudjak venni, mivel a szüleimmel jóban vagyok és semmi értelmét nem láttam annak, hogy ugyanabban a városban albérletet fizessek, inkább félre tettem a pénzt saját lakásra.

2019. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Metionin ***** válasza:
100%
19 évesen egyetem miatt (és mert közölték hogy leérettségiztem, viszlát). Diákmelóból és ösztöndíjból éltem, koliban.
2019. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

21 evesen. Ugyanabban az utcaban vettem hazat ahol a szuleim laktak. Nem kellett menekulni, nalam termeszetes volt hogy felnottkent önálló eletet elsz.

Volt munkam, kajaval meg takaritassal feltalaltam magam.

2019. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!