Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti Hány évesen költöztetek el...

Ti Hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Minek a hatására, hova mentetek, hogyan tartottátok el magatokat, milyen körülmények között éltetek? és közben mivel foglalkoztatok? egyetem? vagy csak munka?

2019. jan. 22. 00:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%

Lány vagyok, 26 évesen. Hatalmas családi házban laktunk, testvérem kb. hercegnőnek lett nevelve, így mindent én csináltam otthon szinte, tőlem elvárás volt(rendes 8 órás, túlórázós munka mellett, és úgy, hogy levelezőn a főiskolát is végeztem közben). Meglett a diplomám, aztán léptem. Takaríttasson és ugráltassa körbe anyám a kedvenckéjét azzal, akivel akarja.

(Én nem albérletbe mentem, volt egy barátom akkor már két éve, özvegy, és hozzá mentem, meg is házasodtunk, gyerekünk is van, hát túl sűrűn nem látogatok "haza".)

2019. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien leírtátok a történeteteket, most én jövök.


Jelenleg 20 éves vagyok, egyetemista, de most váltás miatt kimaradok 1 évet. Itthon lakok egy nagy családi házban az anyámmal és bátyámmal. A családi ház 3 különálló lakrészre van bontva, egyenként több, mint 100 nm, és mi 3-an az egyikben élünk, jelenleg a másik kettő úgymond raktárnak van használva, hisz korábban nagyszülő, és annak testvéré volt, de ők már nincsenek. Mivel eddig nem dolgoztam, úgy gondolom, hogy ha 1 év múlva folytatom a sulit, addig dolgozom. Viszont egy problémám van, a bátyám, akivel nem tudok meglenni. ő 24 éves,heti 1 napot dolgozik nem hajlandó elhagyni a családi fészket, viszont élni nem tudok tőle. ezért gondolkodom hogy elköltözzek, viszont budapest közepén egy hatalmas házban nem tudunk meglenni, ha az egyik lakrészbe beköltöznék, akkor se tudnék meglenni, hisz ott is rám baszná az ajtót, hisz nem tiszteli a másik ember magánszféráját, ellenkező esetben ő meg elvárja hogy vele szemben betartsuk azt, és ugrik ha nem tartjuk be. Viszont elég nagy hülyeségnek gondolom, hogy ha már megteremtette az anyám ezt a nagy házat, akkor elmenjek ugyan ezen a környéken albérletbe, úgy hogy tulajdoni részem is van a házban, nem is kevés. És most tehetetlenül állok, hisz anyám nem akarja , hogy elmenjek, viszont a bátyámmal nem tudunk együtt lakni, de nincs is még keresetem, hogy elmenjek. egyébként ha van más is aki hasonló cibőben jár/ járt, annak szivesen elolvasnám, hogy ő hogyan oldotta meg problémáját.

2019. jan. 22. 13:57
 23/28 A kérdező kommentje:
illetve kiváncsi vagyok a ti véleményetekre ezzel kapcsolatban. Jöhet pozitiv és negativ gondolatok is.
2019. jan. 22. 13:59
 24/28 anonim ***** válasza:
87%
De mi a problémátok egymással a bátyáddal? És mióta?
2019. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Kiadhatnátok bérlőknek a nem lakott házrészeket, és abból a pénzből már simán bérelhetnél valamit a környéken, hogy ne legyél összezárva a bátyáddal, de hogy azért a szüleid közelében maradhass.
2019. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
14 voltam. Drogos tesó-lakásmaffia. Menni kellett. Társasházi pincé(k)ben csöveltem (kapu és pincekulcsom volt), a westendbe jártam melegedni úgy este 8-9-ig. Éhezés, perifériára csúszás....voltam 55kg. Aztán sikerült segédmunkába állnom suli mellett. Aztán jött a kelenföldi burger king, mint munka. Volt kaja, tusoló. Megváltás volt. Aztán szereztem kamu vidéki lakcímet és behazudtam magam a táncsics koleszba. Érettségi után jobb munkám lett, van albérletem stb. Elvagyok.
2019. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"14 voltam. Drogos tesó-lakásmaffia. Menni kellett. Társasházi pincé(k)ben csöveltem (kapu és pincekulcsom volt), a westendbe jártam melegedni úgy este 8-9-ig. Éhezés, perifériára csúszás....voltam 55kg. Aztán sikerült segédmunkába állnom suli mellett. Aztán jött a kelenföldi burger king, mint munka. Volt kaja, tusoló. Megváltás volt. Aztán szereztem kamu vidéki lakcímet és behazudtam magam a táncsics koleszba. Érettségi után jobb munkám lett, van albérletem stb. Elvagyok."


Kemény. Tesód él még? Vagy meghalt már?

2019. jan. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért akinek rendesek a szülei,azok szépen felnőttek, a többieknek beleértve engem is a kuszkodes jön.

Amúgy 22 vagyok,egyetemre jöttem. Szüleim szerint felnőtt ember vagyok, éljek ahogy akarok. Jelenleg diákmunka és szoctám van.

2019. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!