Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni anyukám...

Mit tudnék tenni anyukám depressziója ellen?

Figyelt kérdés
Édesanyám állandóan rosszkedvű. Elég pesszimista természetű, nem szeret változtatni, önmagát állandóan ostorozza, mintha muszáj lenne. Állandóan sóhajtozik, sajnálkozik, nem látom sűrűn mosolyogni. A társaságot nem igazán kedveli, ha vendég jön is felbosszantja. Mikor éppen nem lehangolt, inkább ideges és sűrűn káromkodik, ami, hát zavar. Régebben próbáltam vele megbeszélni, ideig óráig rendben volt, aztán megint ugyanez. Most kezdett el inkább zavarni, már nem szeretek itthon lenni. Állandóan feszültség és rosszkedv van, de a korom miatt még nem költözhetek el. A rosszkedve engem is lehúz. Beszélgetni nem nagyon tudok vele, csak felszínes dolgokról. A kapcsolatunk egyáltalán nem mély, nem bizalmas. Próbáltam már rávenni, hogy menjen el pszichológushoz, de nem jött össze. Próbáltam vele többet beszélgetni, de mindig egyoldalú volt a dolog. Moziba, színházba, állatkertbe, hasonló helyekre nem hajlandó velem eljönni, mert utál tömegközlekedni. Mozgásra nem sikerült rábírnom, új hobbi elkezdésére sem. Általában csak fekszik, tévézik szabadidejében. Nagyon szeretnék már valamit tenni, de kilátástalannak tartom a dolgot.

2019. jan. 22. 21:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hajrá, egységben az erő. :)


Azért kérdeztem, mert kicsit olyan, mintha szándékosan lett volna ez eljuttatva hozzád, hátha bűntudat lesz belőle.

2019. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem. Megpróbálom bevenni a nővéremet :)
2019. jan. 27. 00:15
 13/13 anonim ***** válasza:

Meg leszek kövezve.

A saját életed a legfontosabb!

Azt nem aldozhatod fel. Ha Ő nem akar változtatni akkor te nem tehetsz semmit, az nem a megoldás ha asszisztálsz az önkinzásához.

Azt meg csírájában folytsd el, hogy hagyod magad érzelmileg zsarolni. (nem mész el, mert ő sír).

2019. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!