Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet két gyereket...

Hogy lehet két gyereket teljesen másképp nevelni?

Figyelt kérdés

Rólam és a testvéremről lenne szó. Már mindketten nagykorú, dolgozó emberek vagyunk. Másfél év van közöttünk, én 21 (lány) leszek, ő 19 (fiú) múlott. Egyetemre egyikünk sem jelentkezett, bár én nagyon szerettem volna és elég jól sikerült az érettségim, szóval még nem vetettem el teljesen. Az öcsém viszont nem érettségizett. Nos, egész életemben éreztem kettőnk között mekkora a kivétel. Fogalmam sincs, hogy lehet két gyermeket, ilyen kis kor különbség ellenére ennyire másképp nevelni. Velem szemben mindig hatalmas volt a szigor. Ha kicsiként ki tettem valamit azért büntetés járt. Ellenben az öcsémre ferdén nézni sem lehetett és sokszor én vittem el a balhét helyette is. Most, hogy felnőttünk belőlem úgy gondolom felelősségteljes felnőtt lett, míg az öcsémnek még mindig semmi kötelezettsége. Két helyen dolgozom, mindennap reggeltől estig. Itthon is segítek a háztartásban, el látom magam, nem kérek kölcsön sosem semmire. Ekkor jön az öcsém, nos ő is dolgozik, de neki mindent megvesznek a szüleim, hogy szegényke ne költse a pénzét. A mindent értsétek, úgy hogy mindent. Autót, biztosítást rá, tankolják neki stb. Ha nagyobb hó esik akkor anya jön neki azzal jaj kisfiam, én majd elviszlek munkába. Én ugye még az ő autojukat, sem kaphatom kölcsön hiába lett hibátlan forgalmim, na mindegy. Jaj egyébként, ha meghuzza a kocsit arra is csak annyi a válasz hogy semmi baj kisfiam. Engem kb élve nyuznának meg. A testvérem az ég világon semmit nem csinál csak játszik nap hosszakat a számítógépén, ami után hajnalban dől ágyba (szerintem már durván függő) és alszik késő délután 4-5 óráig. Majd fel kel és folytatja. Ugye ezért szó sincs szólva, mert jaj istenem 2 nap múlva munkába megy pihenje ki magát. Én egyedül vasárnap nem dolgozom, olyankor alszok 9,max 10 óráig. Ha le megyek jön a kérdés : csak nem fel keltél?! Bezzeg az öcsémnek annyit mondok állj odébb és rögtön hisztéria rohamot kap. Ezeket a dolgokat mindenki látja rajtuk kívül, be ismerni mégsem hajlandóak, hogy igazságtalan amit csinálnak. Mert bár itt a fiatal fiú a háznál kb lóf0*t se csinál.


Szerintetek miért van ez?

Elnézést a hossz miatt, köszönöm ha el olvassátok.



#testvér #szülő gyermek kapcsokat
2019. jan. 23. 20:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%

"egy ember sem érdemli meg, hogy egy szülő kevesebb figyelmet /törődést/szeretet fordítson rá"

Viszont ha grammra ugyanannyi figyelmet fordít a szülő mindegyik gyerekére, akkor is lehet, hogy ugyanazt a figyelmet az egyik gyerek túl kevésnek, a másik túl soknak, a harmadik meg pont elégnek fogja megélni. Nincs két egyforma gyerek, mindegyiknek mások az igényei. És a szülő dolga nem az, hogy mindegyiket "egyformán" szeresse, hanem hogy mindegyiket úgy, ahogy az adott gyereknek a legjobb.

2019. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%
De előző, nem is annyira a nevelés a lényeg jelen kérdésben, hanem, hogy az egyik gyerek miért kap anyagi támogatást, nem keveset, míg a másik nem?
2019. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy téged örökbe fogadtak, aztán született sajátjuk?

Mindegy végül is, én otthagynám őket ha úgy van ahogy írod.

2019. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, egymillió százalék, hogy a sajátjuk vagyok. Nem is értem a feltételezést.
2019. jan. 23. 22:30
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meg tudlak érteni, én voltam ebbdm a helyzetben ,viszon a férjen akinek van 2 gyéreke (nem tőlem) , ugyan ezt csinálja igaz ők kiesebbek de nagyon durván látszik a különböztetés,és engem nagyon rosszul érint ezért sokat is vitázunk,a kislány nagyon aranyos szófogadó,jól tanul, de ha valamit ront azonnal számonkérik, lehurrogják. A fiú senkinek (szó szerint) nem fogad szot ,szemtelen,rosszul tanul ,mégis minden alkalommal ha térhetik szente avatják, és ettől hánynom kell szó szerint. Vagy egy közös gyermekünk egy kislány,és mondtam a férjemnek hogy ha lesz testvére, légyen az fiú vagy lány, ha egyszer is meglátom hogy különbséget tesz kettejük között,én fogom hagyni ! Nagyon sajnállak kedves kérdező, tudom hogy fáj, de sajnos ezen csak a szüleid tudnának változtatni, ha akarnának, de erre ugylatom nem sok esély van. Örülj annak hogy te más lettél nem olyan mint az öcséd,legyél büszke arra aki lettél és próbáld meg túltenni magad rajta ..tudom hogy könnyű mondani...
2019. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem voltam*
2019. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Ők mit felelnek ezekre?
2019. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nagyon kesrves és igazságtalan a helyzeted, de valamit nem értek.

Ha az édesanyád elviszi az öcsédet a munkahelyére, ha hideg van, akkor mégiscsak dolgozik, és nem alhat/játszhat egész nap, nem?

2019. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
#18 "Majd fel kel és folytatja. Ugye ezért szó sincs szólva, mert jaj istenem 2 nap múlva munkába megy pihenje ki magát. " Lehet 2 naponta meg, csak dolgozni ..
2019. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
2 nap van itthon, aztán 2 nap dolgozik.
2019. jan. 23. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!