Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet két gyereket...

Hogy lehet két gyereket teljesen másképp nevelni?

Figyelt kérdés

Rólam és a testvéremről lenne szó. Már mindketten nagykorú, dolgozó emberek vagyunk. Másfél év van közöttünk, én 21 (lány) leszek, ő 19 (fiú) múlott. Egyetemre egyikünk sem jelentkezett, bár én nagyon szerettem volna és elég jól sikerült az érettségim, szóval még nem vetettem el teljesen. Az öcsém viszont nem érettségizett. Nos, egész életemben éreztem kettőnk között mekkora a kivétel. Fogalmam sincs, hogy lehet két gyermeket, ilyen kis kor különbség ellenére ennyire másképp nevelni. Velem szemben mindig hatalmas volt a szigor. Ha kicsiként ki tettem valamit azért büntetés járt. Ellenben az öcsémre ferdén nézni sem lehetett és sokszor én vittem el a balhét helyette is. Most, hogy felnőttünk belőlem úgy gondolom felelősségteljes felnőtt lett, míg az öcsémnek még mindig semmi kötelezettsége. Két helyen dolgozom, mindennap reggeltől estig. Itthon is segítek a háztartásban, el látom magam, nem kérek kölcsön sosem semmire. Ekkor jön az öcsém, nos ő is dolgozik, de neki mindent megvesznek a szüleim, hogy szegényke ne költse a pénzét. A mindent értsétek, úgy hogy mindent. Autót, biztosítást rá, tankolják neki stb. Ha nagyobb hó esik akkor anya jön neki azzal jaj kisfiam, én majd elviszlek munkába. Én ugye még az ő autojukat, sem kaphatom kölcsön hiába lett hibátlan forgalmim, na mindegy. Jaj egyébként, ha meghuzza a kocsit arra is csak annyi a válasz hogy semmi baj kisfiam. Engem kb élve nyuznának meg. A testvérem az ég világon semmit nem csinál csak játszik nap hosszakat a számítógépén, ami után hajnalban dől ágyba (szerintem már durván függő) és alszik késő délután 4-5 óráig. Majd fel kel és folytatja. Ugye ezért szó sincs szólva, mert jaj istenem 2 nap múlva munkába megy pihenje ki magát. Én egyedül vasárnap nem dolgozom, olyankor alszok 9,max 10 óráig. Ha le megyek jön a kérdés : csak nem fel keltél?! Bezzeg az öcsémnek annyit mondok állj odébb és rögtön hisztéria rohamot kap. Ezeket a dolgokat mindenki látja rajtuk kívül, be ismerni mégsem hajlandóak, hogy igazságtalan amit csinálnak. Mert bár itt a fiatal fiú a háznál kb lóf0*t se csinál.


Szerintetek miért van ez?

Elnézést a hossz miatt, köszönöm ha el olvassátok.



#testvér #szülő gyermek kapcsokat
2019. jan. 23. 20:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is ennyire erosen, de nalunk es mindenki masnal is, ahol van egy elso leanygyermek es egy masodik fiugyermek ugyanígy működnek a dolgok.

Olvass utana a testverek eltero nevelesenek, elso gyermek, kozepso gyermek eseteknek pszichologiai vonalon.

Mi videkiek vagyunk es videken meg sok helyen most is tartja magat az, hogy a fiugyerek a "Gyerek", amolyan kis tronorokos, apa kicsi fia. Anyuci kicsi szerelme. A fiukat az anyak szeretik nagyon elkenyeztetni, nulla elvarasok ele tenni, ha a legkisebb gyerek fiu, akkor ez hatvanyozodhat. A lanyokat azonban altalaban az apa es az anya is az eletre neveli (ertsd anya hazimunkakba bevonja, szigoru vele a tanulasban, apa jobb esetben vezetni tanitja (vagy nem igazan foglalkozik vele a kenyeztetesen de szep vagyon kivul). Az elso gyerekre amugy is valahogy nagyobb felelosseg terhelodik, a szulok tobbet varnak tole, es alapbop jobban is figyelnek ra (elso gyereket ritkan kenyeztetnek el viszont jobb jegyeket is varnak tole a suliban stb.). Sokaik gyereknel mar nem feltenek ugy, nincsenekolyan elvarasok, vagy megy az elkenyeztetes es kivetelezes, mert o a kicsi vagy rosszabb esetben csak elhanyagoljak, mert ra mar nincs energiajuk a szuloknek.

Az esetetekben is az lehet, hogy a szuleid ertekrendje szerint a fiu az akinek minden jar, a lany meg az, aki legyen majd jo haziasszony es erre kell felkesziteni. Nem tunik egy modern gondolatmenetnek a szueid reszerol. Es hat anyud biztos "szerelmes" a "kicsi" fiaba.

2019. jan. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

"az öcsémnek annyit mondok állj odébb és rögtön hisztéria rohamot kap" - Lehet, hogy beteg, azért kímélik. Vagy lehet, hogy rossz a lelkiismeretük vele kapcsolatban valamiért, ezért kompenzálni próbálnak. Pl. lehet, hogy el akarták vetetni eredetileg... Vagy mondjuk te csak úgy becsúsztál, őt viszont akarták. Beszélgess velük, akkor kiderül.


"a fiatal fiú" - Ki mond ilyet az öccsére?...


A saját választásod, hogy még mindig ilyen körümények között élsz, ahelyett, hogy elköltöztél volna, ahogy nagykorú lettél. Valamit valamiért: ha megér annyit a szabadulás, hogy saját magadat kelljen eltartanod, akkor lépj le, ha viszont maradsz, akkor az az ára, hogy továbbra is el kell viselned a megkülönböztetést.

2019. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért, mert neked p.ncid van, neki meg p.nisze. Nálunk legalábbis ezért volt kivételezés.
2019. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Pont fordítva volt, én voltam a tervezett gyerek, az öcsém pedig a meglepetés aki becsúszott. Először el akarták vetetni, de nagyapám nem hagyta és végül megtartották.
2019. jan. 24. 09:17
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a hozzászólásokat, de Kérdező, ha ez vígasztal, mi lányok vagyunk mindketten (tesóm és én), és nálunk is ugyanez a kivételezés megy az ő javára (még durvább is volt ennél.) Ő az üdvöske, én le vagyok szarva. (Ja, mindkettőnknek ugyanolyan szintű a képzettségünk, iskolai végzettségünk, mindketten megálljuk a helyünket a munkánkban, valamiért mégis ő a szuper.)
2019. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nálunk is voltak ettől durvább dolgok, mint amiket felsoroltam. De nem akarom savazni a szüleimet, nem értem a különbség tételt, rettentő rosszul tud esni, viszont szeretem őket. És lehet jobb is, hogy nem én vagyok a kedvenc, így legalább megállom a helyem bárhol. És tőlem megkapják azt a tiszteletet a szüleim, amit az öcsémtől sosem fognak.
2019. jan. 24. 09:55
 27/30 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen szülők :(

A párom családjában is hasonló a helyzet. Ő az idősebb, fiú, és van egy húga.

Náluk pedig mindig a lány volt a kiskedvenc. Az ő szüleik olyat csináltak pl hogy mikor mindkét gyerek koleszos volt, a páromnak csak annyi pénzt adtak egész hétre, amennyiből a buszjegye kijön. A húga pedig többezer forintot kapott csak költőpénznek, hogy eljárhasson a barátaival hét közben szórakozni. Vele mindig elnézőbbek voltak, és a páromnak kellett elvinnie a balhét.

Ami viszont a legdurvább volt: pár éve, már felnőttként a húga a család ellen fordult, durván megalázott, és földbe döngölt mindenkit, a szüleit és a bátyját egyaránt. A szülők persze egyből megbocsátottak neki, de a párom megmondta, hogy ő többé látni sem akarja (teljesen jogosan). Azóta a szülei őt piszkálják, hogy Ő! próbáljon meg kibékülni a tesójával, közeledjen felé, bocsásson meg neki stb. Holott nem ő volt az, aki kirobbantotta ezt az egészet, de a drága kicsi lánynak persze mindent szabad. Ha a párom tett volna ilyen dolgokat, őt biztosan kitagadták volna.

Szegény párom sokat szomorkodik emiatt. Az ilyen szülőkkel sajnos nem lehet mit kezdeni, semmivel sem fogod tudni felnyitni a szemüket :(

2019. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%
Első tippem az lett volna, hogy azért mert ő fiú, te meg lány. Sok helyen többre értékelik a fiúkat. De az utolsó komented alapján nem lehet hogy így akarják kompenzálni, hogy meg akarták 'ölni'? Lehet bűntudatuk van amiért el akarták vetetni.
2019. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"én le vagyok szarva. (Ja, mindkettőnknek ugyanolyan szintű a képzettségünk, iskolai végzettségünk"

Ha ugyanolyan szintű képzettséget, iskolai végzettséget biztosítottak a szüleitek mindkettőtöknek, az eleve azt bizonyítja, hogy nem vagy leszarva.

2019. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"így akarják kompenzálni, hogy meg akarták 'ölni'? Lehet bűntudatuk van amiért el akarták vetetni."

Bizony, én is erről beszéltem.

2019. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!