Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljek erről a...

Hogyan beszéljek erről a szüleimmel?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva 18 éves leszek. A szüleim nagyon aggódnak értem szinte mindig. Moziba is alig akarnak elengedni. Vagy ha a barátnőmmel vagyok akkor is folyton hívogatnak. Gyere haza! Mikor jössz haza? például. Ha megmondom mikor megyek haza akkor is ez van. A legjobb barátnőm Budapesti, de nem akarnak elengedni mert veszélyes hely. Sulis kirándulásokra sem engedtek el soha. Mindig otthon vagyok időben. Nem tudom mi az oka, hogy nem bíznak bennem.
2019. jan. 24. 07:47
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

Mibe, hogy egyke vagy? Vagy kései gyerek vagy mindkettő.

1 hónap múlva nagykorú vagy. 1 hónap múlva közlöd velük, hogy nagykorú vagy és nem ülhetsz majd folyton a nyakukon, emiatt el kell kezdened megtanulni magadra vigyázni. Emiatt gyakrabban jársz ki, és kicsit később haza. Sőt a bűnös fertő közepébe, Budapestre is elmész. Horribile dictu: egyedül! Ezen alkalmakkor kezdd el ritkábban felvenni a telefont.

Túlféltésről van itt szó, és elmulasztott kamaszkori leválásról. Most kell ezt kiharcolnod.

2019. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Kerd meg oket beszelgessetek most hetvegen es ezt tedd fol nekik kerdeskent. Kerdezd meg miert nem engednek el Pestre, milyen feltetellel engednenek el, iden mehetsz-e vegre osztalykirandulasra...addig kerdezd es faggasd oket, amig nem valaszlnak. Es akkor lehet mindegyikre lesz megoldas is.

Amit még kerdezz meg, hogy de hat mar 18 leszel es mas ilyenkor elkuldi a gyereket onallosodni vagy mar epp dolgozni kezdenek, hazasodhatnak, es ok mit gondolnak errol, hogy korban mar te is mindjart 18 vagy es te még a baratnodhoz se mehetsz el? Kerdezd meg toluk mit tehetnel azert, hogy lassak te erettebb vagy, tudsz jobban is vigyazni magadra es felelossegteljes is vagy.

Elmondom en miert gondolom a majdnem 18 eves unokahugom abszolut eretlennek es ertem miert nyustolik folyton azzal a szulok, hogy de hol vagy de mikor jossz de nem mehetsz:

Nem szol elore a programjairol, ha van egy x idopontra hazaeres, azt nem tartja, de ha kesik nemszol, hogy kesni fog es olyankor telefonon veletlenul sosem elerheto, a haziallatarol se kepes becsulettel gondoskodni, mindg konyorogni kell neki takaritsa, froglalkozzon vele. Nem segit semmit a hazimunkaban, csak ha kerik es akkor is kelletlenul. A szobaja rendetlen, koszos es csak azert se rakja rendbe még hetente sem. Sose segit a bevasarlasnal. Amikor egyszer megis elmehetett igazi nagy buliba berugott es erte kellett mennie az apjanak. Nem tanul rendesen. Sokszor azert hoz rossz jegyet, mert "elfelejtette, hogy lesz dolgozat" vagy mert hat nem szoltak, hogy feleltetni fognak.

Szoval gondold te is vegig, hogy amugy mennyire vagy felelossegteljes, mennyire kezdemenyezel otthon onalloan, milyenek az iskolai eredmenyeid stb.

2019. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!