Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te hogyan dolgoztad fel...

Te hogyan dolgoztad fel Édesanyád halálát?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Mit jelent az, hogy "feldolgozni"? Hogy többet soha nem jut eszembe? Hogy soha nem szomorodom el, ha eszembe jut és olyan a hangulatom?


Komolyan érdekel, nekem 2 éve halt meg anyukám, és megtanultam együtt élni evvel, ami szerintem egyenlő a feldolgozással. 30 év múlva is szeretni fogom, és lehet, hogy akkor is lesz olyan nap, mikor érzékeny leszek, és sírok miatta. De ez a szeretet ára. Egy embert nem lehet feldolgozni, örökre velünk marad.

2019. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezt nagyon fel lehet dolgozni. Inkább együtt élni vele.

5 évvel ezelőtt halt meg, rákban. 13 voltam akkor.


F

2019. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre még sehogy.


Most február 2-án lesz 2 éve, hogy meghalt 56 évesen, 12 évig küzdött a daganattal.


Az első pár hónap maga volt a pokol. Dühöngtem, haragudtam mindenkire. Aztán utánanéztem a gyászfolyamatnak és felfedeztem saját magamon az összes leírtakat.

Nálunk a karácsony volt az év legszebb ünnepe. Azóta apával nem tartjuk a karácsonyt. A karácsony teljesen semleges lett számomra. Viszont, ha otthon online rádión meghallok egy ilyen zenét, elbőgöm magam. Régi filmeket nem is tudok megnézni.


Most már eljutottam odáig, hogy örülök, ha anya fényképeit nézem, mert olyan, mintha még mindig ott lenne mellettem.


Én most 28 éves vagyok. Elhatároztam, hogy idén szakemberhez fordulok, mert fiatal vagyok és nem élhetem így az életemet.

Fáj nagyon, nagyon sokat sírok. 2017 nyarán elkezdtem naplót írni, kiírom magamból a fájdalmaimat.


Párom nagyon megértő, ő 12 évesen veszítette el anyukáját agydaganatban.

2019. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Lehetséges, hogy nem volt megfelelő a kérdésfeltevésem, nem akartam senkit sem megbántani. Elnézést kérek.

Az én édesanyám tavaly januárban hunyt el. Egyedül élt, én kb 15 km-re tőle. Egyik reggel (egy szokásos időpontban) nem vette fel a telefont... Kimentem hozzá, de nem tudtam bejutni a házba. A kulcs belül benne volt a zárban, tehát nem tudtam kinyitni. Dörömböltem, csöngettem, felhívtam, a hátsó ajtóhoz nem volt kulcsom stb. Felhívtam a 112-t, jött a tűzoltó, rendőrség, mentő... A tűzoltók betörték a hátsó ajtót, bementem, Édesanyám holtan feküdt az ágyában. Korábban soha nem láttam hallottat, éppen az Édesanyám volt az első. A mentő sem tudott már segíteni. Mint később kiderült, heveny keringési elégtelenségben hunyt el.

Egyik pillanatról a másikra elkezdődött egy hivatalos procedúra, ami ilyenkor szokásos... Többek közt az a nap gyakran előttem van: ahogy "betörünk" a házba, ahogy ott fekszik, ahogy elviszik a halottszállítók stb.


Nekünk ez a történetünk. :(

2019. jan. 26. 14:50
 15/18 A Tengerész ***** válasza:
100%
Kezdetben sehogy. Hazavittem a kórházból a ruháit és gondosan kimostam mindent és elraktam a szekrénybe, mintha lenne értelme az egésznek. És hetente elmentem az üres lakásába és megöntöztem a virágokat. És ez így ment vagy 3 éven át, amikor aztán időszerűvé vált oda költöztetnem a lányomat és ezért ki kellett üríteni a lakásból a holmijait. Na AKKOR amikor elkezdtem bebálázni a ruháit, hogy leadjam a szegényeknek és sorra kerültek a kezembe azok a holmik amik még kisgyerek koromból voltak ismerősek, AKKOR könnyeztem először. De még most 15 év elteltével is ahányszor a lányomhoz megyek, MINDIG az jut eszembe, hogy amikor nyílik az ajtó, anyám áll az előszobában engem várva. Pedig semmi extra tragédia nem történt, 95 évesen halt meg, tudtuk mindketten, hogy meg fog történni és természetesnek vettük, hogy épp most megtörténik.
2019. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, részvétem, borzalmas lehetett ezt átélni. Velem is van ilyen, hogy bevillannak részletek. (Anyumnak elkezdett fájni a feje, lefeküdt pihenni, elvesztette az eszméletét, kórházba került, benn volt egy hétig eszméletlenül és meghalt. 51 volt.)


Bevillan, ahogy a nevelőapukám a nyakamba borul, vagy a tesóm mondja, hogy többé nem fogja látni Anyut. Régen többet villantak be ilyenek, most már nem annyira.


Amit írtál, az valóban rossz, ilyen nagy veszteség után rögtön ügyeket intézni. Fel se fogod, mi történik, az ügyintézők érdektelenek, nekem egy érzelemmentes "részvétem"-et sem mondott egyik sem.


Nekem a legfájóbb dolog az volt, mikor megtaláltam olyan dolgokat, amik tervek voltak a jövőre. A naptárába beírva tárgyalások, szabadságok, a szekrényében cuccok, amiket a névnapomra vett, csak már nem tudta odaadni. A varrógépben az a cérna, amit használt. Félbeszakadt egy élet, és neked kell elpakolni ezeket a megkezdett dolgokat.


Remélem, neked is könnyebb lesz idővel.

2019. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nem ismertem őt,mert elhagyott még kisbaba koromban, de mélyen megrendített mégis mikor megkaptam az értesítést a haláláról.

Úgy halt meg ahogy ő bánt velünk, magányosan és egyedül, ez pici elégtétel volt számomra amit szégyellek és nagyon sajnálom mint embert, anyaként nem tudom elfogadni sohasem amit tett.

Őrzöm a többi halottammal együtt a szívemben, mást nem tehetek.

2019. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Minden kedves Válaszolónak őszinte részvétem. :(
2019. febr. 2. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!