Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyit fizessen...

Szerintetek mennyit fizessen a gyerek a rezsibe?

Figyelt kérdés

Szóval 19 éves vagyok, dolgozom jelenleg minimálért napi 8 órát és egy hónapban 2-3 szombatot. A húgommal (ő 13 éves) lakom egy két szobás lakásban ami a nevelőapám szüleié. A szüleim egy másik városban élnek.


Nos eddig úgy volt, hogy nem kellett semmit fizessek a rezsibe, cserébe én vásároltam mindent magunknak. A húgom abban a korban van, hogy háromszor annyit eszik mint én, plusz tisztítószertől kezdve füzeten át alsóneműig nagyon sok hülyeségre el tud menni a pénz. Ez azt gondoltam reális eloszlás, mostanában viszont a rezsi felét-háromnegyedét is fizetnem kell.


Az a kérdésem, hogy én vagyok-e nagyon elkényeztetve és vagyok-e hálátlan vagy valóban sokat fizetek?

Nem tudom a helyzetemet reálisan látni, plusz a saját javamat nézem nyilván...



2019. jan. 26. 10:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis eltartod és neveled a húgod?

Legalább a családit megkapod?

2019. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%
Milyen albérleti díj? Hol írtam ilyet????
2019. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%
A válasz a kérdésedre, semennyit. Viszont a te esetben az egész rezsit, de a húgodat nem neked kellene eltartani.
2019. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha dolgozol, el kell tudni tartanod magad, a húgodra pedig nekik kellene gondjuk legyen.
2019. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Ez a kereset olyan nettó 99.085 Ft + a hétvége. A nagy gyerektől a vele kapcsolatos költségekből a rezsi, mosószer felét és - esetleg - a saját kajájának az egészét várnám el.

A húgoddal kapcsolatos költségek nem rád tartoznak. Cserében elvárnám, hogy tanulj, hogy továbbléphess mielőbb. Minden tekintetben, és az Életre is kellene hagynom még egy kis pénzt.

2019. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%
Kamu kérdés. Már rég a nyakatokon lenne a gyámügy, ugyanis 2 év alatt kiderült volna az iskolában is, hogy a tizen éves húgod nem szülő neveli...
2019. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Metionin ***** válasza:
100%
Mivel ketten vagyok a lakásban, úgy lenne igazságos ha te a rezsi felét fizetnéd és a saját kajádat, ruhádat stb. A húgod kiskorú, a szüleinek kötelessége eltartani, tehát a rezsi részét, kajáját, iskolázását, egyéb kiadásait fedezni.
2019. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
Aki a fattyátol pénzt kér ebben a gazdasági helyzetben az annyit is ér. A kis minimálbéredet összekéne kuporgatni, hogy egyszer talán neked is lehessen életed. Saját autó, lakás...
2019. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
Csodálatos szülők...
2019. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
7%
19es igen csodálatosak, mert lakhat ingyen a lakásban. Amit felajánlani nem lett volna kötelességük, mehetett volna albérletbe is.
2019. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!