Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyit fizessen...

Szerintetek mennyit fizessen a gyerek a rezsibe?

Figyelt kérdés

Szóval 19 éves vagyok, dolgozom jelenleg minimálért napi 8 órát és egy hónapban 2-3 szombatot. A húgommal (ő 13 éves) lakom egy két szobás lakásban ami a nevelőapám szüleié. A szüleim egy másik városban élnek.


Nos eddig úgy volt, hogy nem kellett semmit fizessek a rezsibe, cserébe én vásároltam mindent magunknak. A húgom abban a korban van, hogy háromszor annyit eszik mint én, plusz tisztítószertől kezdve füzeten át alsóneműig nagyon sok hülyeségre el tud menni a pénz. Ez azt gondoltam reális eloszlás, mostanában viszont a rezsi felét-háromnegyedét is fizetnem kell.


Az a kérdésem, hogy én vagyok-e nagyon elkényeztetve és vagyok-e hálátlan vagy valóban sokat fizetek?

Nem tudom a helyzetemet reálisan látni, plusz a saját javamat nézem nyilván...



2019. jan. 26. 10:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésnek két oldala van.

Ott egy 19 éves, aki a nevelő apa szüleinek a lakásában él ingyen, bérmentve, a rezsit se fizetve. Evidens, hogy minimum a rezsit fizetnie kell, nem? A tulajdonosok így is rendesek, hogy ingyen engedik ott élni.

A másik oldalnviszont az, hogy a 19 éves a kiskorú testvérét nevel ő és tartja el. Itt evidens lenne, higy a szülők minimum anyagilag hozza járulnak ehhez.

Ahogy már korábban is írtam, azzal a világon semmi probléma, ha a 19 évesnek a rezsi ráeső részét kell fizetnie. Azzal igen, hogy neki kell a hugat eltartani.

Ebből egy kiút van: közölni a szülőkkel, hogy ő elköltözik.

2019. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Húgod utáni állami támogatásokat ki kapja?


Magad után még oké, hogy fizetsz, de ha a mindennapi dolgokat is te veszed az igazságtalan.

2019. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
52%

19es igen csodálatosak, mert lakhat ingyen a lakásban. Amit felajánlani nem lett volna kötelességük, mehetett volna albérletbe is.

Aha és a 13 éves kiskorut is viszi vagy az meg az utcára mehet v árva házba nert a szülők baxnak ott lenni és nevelni eltartani akit megcsináltak.. Ilyenek a szerető magyar szülők sajnos...

2019. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!