Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Egy ideje már tudom hogy ezzel a "betegséggel" küzdök és egyedül elég nehéz főleg mert a 18-at sem töltöttem be. A szüleim gyakran nem vesznek komolyan és egyszer megpróbáltam elmondani nekik de nem vettek komolyan de úgy gondolom szükségem van a segítségükre.

2019. jan. 28. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, nem vesznek komolyan a szüleid, nem foglalkoznak a betegségeddel, fordulj bátran az iskolapszichológushoz. Ő abban is tud segíteni, hogyan vond be a szüleidet, ha szükséges.
2019. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha ok nem vesznek komolyan, akkor menj pszichologushoz (pl suli). Fog segiteni, amugyis a szulok nem minden esetben tudnak segitsegedre lenni. Szerintem ilyenekhez mindenkepp kell egy szakember
2019. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnél nem jársz sikerrel,akkor próbáld meg valami közelebbi családtagnál.
2019. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Honnan tudod? Voltál már pszichológusnál vagy csak saját magadat diagnosztizáltad? Manapság nagy divat mindenkire ráhúzni egy ilyen "betegséget", ahelyett, hogy megtanulna az emberek között létezni. Értem én, hogy kamaszkorban ez nem könnyű. Tudom, miről van szó. De nem kéne mindjárt betegségként kezelni az egészet. Egyszerűen csak a felnőtté válás része. Ami nem könnyű dolog. De nem is lehetetlen. És attól, hogy valakinek az átlagosnál nehezebben, lassabban megy, még nem beteg.
2019. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg úgy érzed, akkor fordulj szakemberhez, akár a szüleiddel együtt is. Bár az elég elszomorító, hogy nem vesznek komolyan.
2019. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magamtól jöttem rá de elég komoly, nem tudok másokkal beszélni, enni közösségben, ha közösségbe kerülök gyomoridegem vagy néha akár hányingerem is lesz. Félek új emberekkel találkozni. Félek hogy elitének olykor úgy érzem semmire se vagyok jó. Félek hogy figyelem központjába kerülök. A szüleimmel eléggé elhidegültünk egymástól mert inkább a testvéremmel foglalkoznak.
2019. jan. 29. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg az iskolapszichológust. Szerintem nem az a legnagyobb bajod, hogy gátlásos vagy, hanem hogy nem jó a kapcsolatod a szüleiddel.
2019. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!