Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos az anyám felháborodása?

Jogos az anyám felháborodása?

Figyelt kérdés

A rövid előzménye a sztorinak az, hogy szeptember végén költöztem el otthonról, hogy közelebb legyek az egyetemhez és ne kelljen naponta másfél vagy két órát vonatozni oda-vissza. Édesanyámmal ketten éltünk. Sajnos nem kaptam kollégiumi szobát, így albérletbe kellett mennem. Szerencsém volt, mert viszonylag olcsón találtam egyet. Nem sokkal a költözés után találtam munkát is, ahol egyetem mellett heti 25 órát dolgozok azóta is, hogy tudjam fizetni az albit, kaját, minden mást. A suli és munka mellett fokozatosan kevesebbet voltam elérhető, nem voltam fent facen sem. Volt, hogy majdnem egy napig nem léptem be. Ilyenkor az anyám idegesen hívogat, hogy legalább megírhatnám neki, hogy hol meg kikkel vagyok, hogy tudja, hogy nincs bajom. Ezenfelül mindig kéri, hogy küldjem el neki a beosztásom, hogy tudja mikor dolgozom. Ha meg nem küldöm át szó nélkül, vagy elfelejtem, akkor megy a hiszti, hogy ennyit nem tudok megcsinálni és hogy nem foglalkozok vele. A munka miatt nagyon keveset voltam otthon, nagyjából háromszor 1-2 napra, és emiatt is állandóan megjegyzést tesz, hogy én soha nem járok haza vagy nem is akarok hazamenni, élem a világom, stb. Ilyenkor hiába mondom, hogy nem én írom a beosztásom, nem én döntöm el mikor akarok menni dolgozni, azt mondja rá, hogy "Tudom, de akkor is." Lassan két hónapja lett kapcsolatom is, akivel az utóbbi időben nagyon sok időt töltünk együtt. Amikor nem dolgozunk, akkor együtt vagyunk munka előtt/után, egy-két napokat egymásnál vagyunk. Most a vizsgaidőszak, munka, és a barátom miatt sokkal kevésbé voltam elérhető, mint korábban. Napokig csak esténként elalvás előtt volt a kezemben a telefon pár percre, vagy egyáltalán nem. Lassan egy hete voltam otthon két napot, jött velem a barátom is, hogy találkozzon anyummal. Az a két nap majdnem folyamatos szurkálódásból állt, feltűnően csak akkor ha a barátom is jelen volt, hogy én mennyire nem tartom a családommal a kapcsolatot (csak mert a nagyszüleim sem értek el sokszor elsőre, sokszor munka után - este 10-kor - láttam, hogy hívtak, így emiatt is cirkusz volt). Sőt, anyám még célzást is tett rá a barátom előtt, hogy havi szinten támogat engem és ennek ellenére sem keresem soha. Ez hatalmas nagy kamu. Teljes mértékben magamat tartom el, senki nem pótol ki egy fontinttal sem. Egyedül az albérlet első havi bérleti díját és egy havi kauciót fizette anyum, de azt folyamatosan apránként utalgatom vissza neki amikor megjön a fizetésem. Most volt két munkamentes napom és a barátoméknál töltöttem. A barátomnak nagyon szeret együtt lenni a családja, így ha mindenki otthon van, akkor összeülnek nasizni és társasozni. Természetesen én is csatlakozom ilyenkor. Legutóbb annyira elhúzódott a játék, hogy éjfél után került a kezembe a telefonom. Láttam, hogy anyum írt kb. a kora esti órákban, hogy "Dolgozol?? És holnap mész dolgozni???" Ezt így ahogy leírtam. Ezen kicsit felidegesítettem magam, hogy állandóan tudni akarja hol vagyok, szóval nem válaszoltam neki, hanem aludtam. Reggelre már kétszer hívott, de le voltam némítva,így nem hallottam. Elkísértem a barátomat a munkahelyére, aztán hazajöttem az albiba. Visszahívtam anyum, és újra leszidott, hogy miért vagyok vele ilyen. Még mindig nem tudja a beosztásom, hát így honnan tudja, mikor vagyok a munkahelyen, ha "nem is állok vele szóba" akkor legalább annyit leírhatnék neki, hogy épp merre csavargok... Ezeken kívül beleszól abba, hogy mire költöm a pénzem. Heti 25 órával annyit keresek, ami a lakbéremnek a kétszerese, szóval a fele ilyenkor mindig arra megy. Néha veszek magamnak egy-két ruhát és elmegyek ide-oda a barátaimmal, szaktársakkal, vagy jelenleg a barátommal, ha ezekről pedig tudomást szerez, akkor egyből kötekedik, hogy szórom a pénzt minden hülyeségre és csak ételre nem marad, nem tudok bánni a pénzzel, stb. A mai beszélgetésünknek az lett a vége, hogy azt mondtam neki, hogy nem fogok mindig beszámolni arról, hogy épp merre vagyok és ha épp valami dolgom van, nem fogom előkapni a telefont, hogy dobjak egy üzit neki, hogy mit csinálok. Erre az volt a válasza, hogy "jó, akkor x.@rd csak le anyádat", és kinyomta a telefont. Én megértem, hogy aggódik értem, viszont szerintem ez már a ló túloldala. Én vagyok túl érzéketlen vagy tényleg túlzás amit az anyám csinál? :/


20/L


2019. jan. 29. 21:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Sajnos egy ideje nincs párja. Az apám régóta nincs a képben, de nem is baj. Barátnőzni szokott, de csak ritkán érnek rá találkozni. Megértem, hogy emiatt nehéz neki, mert hiába van otthon a két kutyánk, mégse olyan, mintha én is ott lennék. Én szeretem őt is és hiányzik hogy otthon legyek, de nagyon fárasztó, hogy minden beszélgetésünk abból áll, hogy aznap kivel mit csináltam és a következő egy-két napban hol leszek.


Kedves #8-as válaszoló! Nagyon félreértetted a szöveget. Leírtam, hogy dolgozom mióta elköltöztem. Senki más nem ad pénzt a kezembe, csak a munkahelyem. Az igaz, hogy anyukám segített egy havi lakbérrel és a kaucióval, de az a pénz kölcsön volt, amit lassacskán vissza is fizetek neki teljesen. Ezt is leírtam, te voltál lusta elolvasni. :)

2019. jan. 29. 23:28
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Anyukád aggódik érted, ennyi az egész. Te meg ahelyett, hogy visszaírnál neki, válaszolnál az üzenetére, az újdonsült barátod szüleit is többre tartod. Pasid lehet még 10 is akár,de anyukád csak egy van. Egyszerűen biztonságban akar tudni, nem kellene emiatt hisztizned, meg nagylányoskodnod, hogy nem írsz vissza neki. Most komolyan, belehalnál, ha megírnád neki, hogy hol vagy éppen? Nem kell mindenről tudnia, ebben igazad van, de ő az édesanyád, aki semmi rosszat nem akar, te pedig megbántod azzal, hogy vissza se íraz neki, annak, aki felnevelt, akinek az életed köszönheted. Szerintem vegyél kicsit visszább az arcodból
2019. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Maximálisan megértelek, még olvasni is sok, hogy mennyi minden van az életedben. De legyél egy kicsit empatikusabb, és nézd egy kicsit távolabbról a dolgot: adott egy egyedülálló, kissé kontrollmániás anya, nulla élettel, akinek a lánya eddig a mindennapjai szerves része volt, most pedig teljesenelszakadt tőle, nem függ tőle, és alig ér rá, van élete, társasága, munkája. Hirtelen váltás ahhoz képest, ami eddig volt. Neked is rengeteg új dolgo jött be az életedbe, de Te láthatóan élvezed, jól elvagy. Ő meg nem...neki kiürült az élete, és nem kezeli valami jól, nyilván nem nagyon van társasága sem. Nagyon nyomul, de egy beszélgetés lendíthet a dolgon: meg kell értenie, hogy felnőttél, és mivel nem tud támogatni, így egyszerre kell tanulnod és magadat eltartanod, és mellette még élni is szeretnél, van párkapcsolatod. Legyen belátóbb ő is, nem tudd állandóan azzal tölteni az idődet, hogy az ő lelkét igyekszel ápolgatni, mert neki te voltál , vagy a világ közepe, de neked meg nem ő, és ezzel a magatartásával azt éri el, hogy jól elüldöz, ami egyikőtöknek se jó, hiszen Te szereted őt, ő is téged, csak felnőttél. Beszéljetek meg valamit, ami mindkettőtök részéről tartható.
2019. jan. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
19%

Anyudnak kicsit több idő kell feldolgozni hogy "kirepült a gyerek".


Mikor mész a suliba vagy dolgozni nincs KETTŐ PERCED hogy fészen lerendezd aggódó anyádat? Mert kb ennyi idő egy üzi...de nem kell félni lassan megszokja és kevesebbet fog b@$zogatni.

2019. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 acelsziv ***** válasza:
36%

8: Lehet, hogy mások lusták olvasni te meg nem tudsz szöveget értelmezni. Ez sokkal szánalmasabb.

Kérdező: Beszélned kell anyáddal. Fogadja el, hogy felnőttél, kirepültél. Elért egy célt, felnevelte a gyerekét. Ideje más célt keresnie, mert meg fog zakkanni.

Fogadja el, hogy tanulsz, dolgozol és párod is van.

Te pedig max pillants többet a telefonodra. Egy üzenet megírása tényleg fél perc és nincs az az érzés, hogy nem foglalkozol velük. Addig becsüld meg a családod, amíg vannak.

2019. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

8: látom, nem erősséged az értő olvasás, inkább hallgattál volna. Ugyanis a kedves mama semmiféle anyagi támogatást nem nyújt. Idióta.


Kérdező: próbáltam beleélni magam anyád helyébe, de nem megy, ez nagyon túlzás, amit csinál, nekem már beteges. Pedig van egyetemista gyerekem, középiskolás is, de ilyet soha nem jutna eszembe csinálni. Pedig én viszont tényleg támogatom a nagyobbikat anyagilag, de hogy elszámoltassam az idejével, eszembe se jutna.

2019. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egyedül van, és ezért akaszkodik rád ennyire. Lehet ezt az aggódásra fogni, ahogy ő is teszi, de itt alapvetően azért viszi ennyire túlzásba mert unatkozik, egyedül van, nincs gondolom se barátja, se barátnője. Csak azt nem értem ha a nagyszüleid még élnek, akkor miért nem rájuk akaszkodik. Ők nyugdíjasok, raernek. Te felnőtt ember vagy, dolgozol, van párkapcsolatod, és még iskola is van. Hiába írjátok hogy jaj majd ha anya leszel. Nem, ez nem kifogás, nem érv. Attól még van az aggodasnak is egy egészséges határa. Ez már nem az, ez már bőven túl van az egészségesen. Én 19 évesen kerültem el otthonról egyetem miatt a szülői háztól majdnem 300 km-re, egy panel lakásba, barátok, ismerősök nélkül, tényleg totál egyedül voltam, egyedül laktam, alig voltam 50 kilós lány, ráadásul 3 gyerek közül én voltam a legkisebb, szóval megjobban gyerekként voltam kezelve mint a testvéreim, és jobban is féltettek. De koránt sem akaszkodtak rám szüleim ennyire mint a kérdező anyja. Igen, elvárták, hogy azért időnként jelezzem hogy igen élek, minden ok. De nem őrjöngtek ha egy nap kimaradt. Amikor párkapcsolatom lett, kevesebbet is jartam haza, míg addig minden hétvégén, utána már csak két hetente kb. El tudták fogadni. Most már én is anya vagyok, tudom milyen a gyerek ért aggódni, bár még kicsi, másfel éves, de sokszor van hogy egy teljes napot a nagyszülőknél tölt, és nekem egész nap azon jár a fejem, mit csinál, hogy van, van e baj. De nem vagyok betegesen aggódó és nem kuldozgetek 10 percenként a szüleimnek üzenetet hogy mi van mi van. Egy szó mint száz, érthető hogy aggódik, aggódjon, szülő ez a dolga. De amit művel az már a beteges kategóriába esik át. Úgyhogy nem, nem jogos anyukádnak ez a mértékű felhaborodasa, el kell engednie téged, felnőttél, meg kell értenie, hogy most már saját életed van. És persze ez nem azt jelenti hogy te meg innentől felejtsd el anyukadat, férjen bele az életedbe hogy meglatogatod őt, néhanapján felhivod, beszelgetsz vele mi újság, mi történt veled az elmúlt időben, mi történt vele az elmúlt időben. Nem kell őt sem elhanyagolni :) mindenkinek meg kell találni a középutat, se a totális raakaszkodas, se a totális elhanyagolas nem jó megoldás.
2019. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én is így költöztem el otthonról egyetem miatt anno, egyedülálló anyàtól, dolgoztam suliztam, mègis volt legalább kétnaponta öt percem arra, hogy minden ok, csak elsodort az élet.

Anyukád túlfélt, te meg totál érzéketlen vagy az irányába. A leválás hosszabb és normális folyamat, eljutottok majd arra a szintre, hogy havi egy látogatásért sem sértődik. De így nem fog menni, hogy minimális megértés helyett csak vergődsz. Ha már telefonálni nem akarsz vele, egy üzenetet eressz meg időnként, az nem kerül semmibe.


Amúgy meg, párom 34 évesen, réges-rég önálló férfiként is simán megküldi az anyjának a beosztását, és nem azért, mert mamipicifia, hanem mert neki is sokkal egyszerűbb, ha anyuka nem hívogatja munkaidőben vagy ha épp pihenne, és anyuka sem stresszel azon, hogy egy hete nem beszéltek, mert tudja, hogy nem ér rá és kész.

Ugyanígy én is el szoktam sorolni anyámnak, hogy mikor hogy dolgozom, ha épp megkérdezi, ebben semmi ciki sincs. Sőt, van, hogy én is rákérdezek anyámnál, hogy hogy dolgozik a köv hèten, mert érdekel :D

2019. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért te sem vagy piskóta. Ahelyett, hogy naponta egyszer felhívnád, vagy válaszolnál legalább neki az üzenetére, inkább lenémítod a telefonod, hogy meg se halld, ha keres. Gondolom a pasid azért el tud érni, ha akar... sokat elmond rólad.

Hihetetlen mennyire nem vagy empatikus édesanyáddal. Nem kell neki mindenről beszámolni, de munkába menet azért dobhatsz neki egy üzit, ha már tudod, hogy egyedül van. Egyszerűen nem hiszem el, hogy buszon ülve sincs fél perced válaszolni neki. Gondolom akkor a barátoddal chatelsz...

Kicsit képmutató, hogy a barátodnál még társaaozni is leülsz az ősökkel, "mert ők szeretnek együtt lenni" . Hát példát vehetnél a barátodról, ő még társasra is időt szakít, nemhogy egy üzenetre...

2019. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Többen írtàtok, h legyen a kérdező megértő, hogy nehogymàr ne legyen 1-2 oerce egy üzenetre... De azt elfelejtitek, hogyha adott egy ilyen durvàn kontrollmàniàs anya, még véletlenül sem kell őt üzenetekkel abban megerősíteni, hogy ez így ahogy van, jól van és elfogadható. Miért is akkora nagy probléma, ha nem tudja minden pillanatban, hogy hol van a felnőtt gyereke? Kérdező, rossz ez így, h szereted anyukàdat, és nyilvàn szívesen beszélgetnél vele, ha az nem cseszegetésből àllna. Javaslom, hogy húzd meg a hatàrokat, beszéld meg vele, hogy heti 3x jelentkezni fogsz, de többször nem.
2019. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!