Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a proli családomból...

Elegem van a proli családomból. Mit tegyek? Hogy lehetnek ennyire prolik?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anyámmal odaköltöztünk az ő szüleihez.

A legnagyobb baj anyámmal van. Konkrétan nem dolgozik. Amíg iskolás voltam, addig egyáltalán nem dolgozott. Akkoriban volt az, hogy kb 5000 forintért bárkit rokkantosítottak. Miután végeztem az iskolával akkor azért már csak-csak munkaképes lett (ugrott ugye a családi többek között). Most pár évre rá úgy néz ki a dolog, hogy...

Nem viccelek! Kb 2 heti munkára jut neki fél éves táppénz. Itt fáj-ott fáj. Egy kis "nátha". Most a hasa fáj. Igazából kézzel fogható baja nem igazán van. 37.2 "hőemelkedésre" azt mondja az orvosnak, hogy 39 fokos láza volt. Mert neki ugye táppénz kell.

Borzasztóan buta! Tudom, nem illik a szülőre ilyet mondani. De ő az, aki konkrétan semmihez sem ért. De tényleg! Semmihez. Persze ő x helyre nem megy ám dolgozni ennyi pénzért. Y hely is derogál. Ő műszakozni sem fog. Neki semmi sem felel meg.


Most azon a véleményen van, hogy nem annyira akar már dolgozni, mert majd én úgyis fogok, és majd velem fog élni. Most az ő szülei tartják el őt minden téren. Gyakorlatilag ételt sem vesz magának.

Na, és hát ez az amiből én nem kérek. Nem fogom őt kvázi eltartani.

Amikor felvetem az elköltözés ötletemet, akkor kb hisztérikus ordibálás lesz a vége. Konkrétan nem tudok ép ésszel beszélni vele.


Egy kolonc mindenki nyakán igazából. Semmit nem csinál. Sehova nem megy. Otthon van csak, aztán vegetál.

Egy igazi proli egyébként minden vonatkozásban. Mérhetetlenül igénytelen, sokszor el is titkolom mások elől, hogy az anyám.

2-3 Hétig ugyanaz a ruha. Mindenféle kosz beleszáradva. 3 havonta hajmosás. Ha valamiért kimerészkedik a városba, akkor is olyan göncökben, hogy volt aki hajléktalannak nézte. Ez nem vicc sajnos, megtörtént eset :( Annyira brutálisan igénytelen, hogy hajléktalannak nézték.

18 év alatt nem sikerült egy műfogsort csináltatnia magának.

Semilyen kultúrája nincs. Nem lehet vele vitázni dolgokról. Nem tud érvelni. Ha nem tetszik a másik véleménye jön a rikácslás, bammmegezés.

Ezeket adjátok össze. Konkrétan félek, ha jön egy rokon látogatóba.

Úgy néz ki a lakrésze is mint valami lerakat. Földön állnak a könyvek, újságok. Olyan mértékű a kosz, hogy vésővel kellett lereszelnem a sarokból. Indokolatlan tárgyak indokolatlan helyeken. Földön pl 20 db műanyag fogas. Csak úgy.

Ablakon ki sem látni, mert SAJÁT ÁLLÍTÁSA SZERINT 5 éve nem pucolta meg.


Semmit nem csinál. Tényleg. Van, vegetál. De azt nem képes felfogni, elfogadni, hogy én nem fogom eltartani őt.


A szülei sem sokkal jobbak. De lényegesen elviselhetőbbek. De nem is velük van a probléma, hanem azzal, hogy az anyám azt akarja, hogy lakjak vele mindig, és majd tartsam el.



2019. jan. 31. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Pont mint surda.
2019. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű, majd dolgozol, elköltözöl (jó messzire) és nem adsz neki. És a címedet se mond meg neki.
2019. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Költözz el.. majd belenyugszik.

Legrosszabbak az ilyen kiégett elvált életképtelen anyukák amúgy.

Semmivel nem tartozol neki, nem kell neked eltartanod. Gyakorlatilag ő sem tartott el téged.

2019. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem proli, hanem elég keményen beteg mentálisan.
2019. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Senki sem választhatja meg a saját felmenőit.
2019. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ott bukik el a történet, hogy nem dolgozik és két hetente táppénzen van....
2019. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát egyszerű, nem nagy varázslat; ez az ami adja magát, kézenfekvű, hogy meg kell várnod, amíg lesz annyi pénzed, hogy el tudj költözni. De ez agyja magát, ennél többet talán nem lehet mondani. Mármint hogy minél hamarabb szedd a sátorfádat; tehát amint lehet, amint lehetőséged nyílik rá. És ne hozd föl többet neki az elköltözést, ha nem akarod, hogy ordibáljon (bár lehet ezt olyankor szoktad, amikor már te is kijössz a béketűrésből, azt nemtom) de úgy a légbőlkapottan hirtelen soha ne hozd föl ezt a témát, hanem majd amikor már költözöl, akkor állítsd kész tények elé, hogy na most mész. És akkor mész. És akkor nem kell végighallgatni a kiabálását, már összepakoltál, csak fogod magad, azt lelépsz, de addig ne hozd fel.
2019. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Anyukád beteg. Menj el a háziorvosotokhoz, meséld el neki, és kérjél tőle tanácsot, hogy mit lehet tenni?

Nehéz lesz. Akarata ellenére nem lehet gyógykezelni senkit.

2019. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Enyém is ilyen volt,apánkát halálra dolgoztatta,aztán minket próbált lehúzni,külön laktam de hazaadtam 100 150 et,tesóimat is lehúzgálta folyton.. Mind hárman eljöttünk,de haza kellett adnunk neki.. Ő meg otthon maradt a szülői házban,a szüleit,idős emberek az ő szórakozására luxusára dolgoztak,aztán kidobták mert elszaladt a ló,agresszív lett piált stb,előbb kellett volna amúgy,akkor nem jutunk idáig.. Akkor a nyakamra költözött,mert a bátyáim nem kértek belőle,anyám hagytam volna utcán.. Akkor még reménykedtem,h nem csak pénzért vagyunk fontosak.. Rábaftam. Feleségemet abortuszra akarta kényszeríteni h a gyerekem elviszi az ő pénzét.. :O Na akkor megfogtam a karját ki tettem az ajtó elé h szépen keres melót v eltakarodik... Azóta nem láttuk szerencsére. :)
2019. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezen mit diskurálni. Amig nem vagy abban a helyzetben, hogy elköltözz és úgymond saját életet élj, addig ne is beszéljetek erről. Ha ő ennyire életképtelen az már legyen az ő gondja, te nem tartozol neki semmivel. Szépen tervezgesd a jövőt, de ne vele! Nem kell megosztanod az elképzeliéseidet! Csak nehogy a végén ott lyukadjatok ki, hogy Te elköltözöl de havi szinten adsz neki egy bizonyos összeget. Már bocsánat, de ez a nő nem érdemel sajnálatot. Van néhány dolog amitől tényleg a falramászok és anyud nagyon ott van! Pl: igénytelenség és lustaság..ezeket nem sajnálom.
2019. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!