Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám többször megfenyegetett,...

Apám többször megfenyegetett, majdnem megvert, anyám a felbujtó. mit tehetnék?

Figyelt kérdés

krónikus beteg vagyok, emiatt otthon kényszerülök lakni, mert nem tudnék fenntartani egy lakást.


35 múltam.


a képlet a következő.


ha bármiben ellentmondok anyámnak, vbagy kifejezem vmiről a véleményem, ami neki nem tetszik, ő rögtön beárul apámnak.


apámmeg jön, rázza az öklét, és tegnap este is kis híján megvert, és megalázóan beszélt velem.


ez ebben a hónapban már többször előfordult, de az elmúlt években is rendszeres.


16 évesen suli mellett már dolgoztam, és dolgoztam egész addig, amíg meg nem betegedtem.


jelenleg fordítónak tanulok, ami otthonról végezhető, hogy ne szoruljak rájuk annyura abnyagilag.


a krónikus testi megbetegedést lelkileg is rosszul viselem, depressziót diagnosztizáltak már évekkel ezelőtt.


tehát nem elég hogy ennyi bajom van, még itthon is szívatnak.


a szüleim teljesen visszaélnek a helyzetemmel.

korábban albérletben laktam, az jó volt.


most már nem tudnám megtenni, mert a munkaképes egészségem oda, és így is hatalmas erőfeszítés minden nap.


amikor végső elkeseredésemben azt mondom, h. öngyilkos leszek, a szüleim, főleg apám válasza: rendben, legyyél, örülni fogunk neki, majd eltemetünk, és kész.


mióta apám nyugdíjas, állandóan itthon van, és még több konfliktusom van vele.


mindig megjegyzéseket tesz a külsőmre (a betegségem miatt változott a testem), ingyenélőnek nevez (évekkel korábban kölcsönkért tőlem negyed milliót, azóta sem kaptam vissza), a betegségemet is úgy kezeli, hogy leszarja.


azt tudnotok kell, hogy apám rettenetesen műveletlen, alacsony iskolázottságú, egyszerűen ostoba, ami arroganciával és nagyképűséggel társul.


rendszeresen megaláz, ha idegen nyelven hall beszélni, ez egyfajta kisebbrendűségi érzet lehet benne, mert ő nem tud.


de például hivatalosan beszélek vkivel angolul vagy franciául, apám meg elkezd ordibálbni, hogy magyarul beszélj, vagy szétverem a fejed.


ha könyvet lát a kezembe, gúnyol, szerinte felesleges időlopás, nem érti meg, h. nekem fontos az olvasás, mégha ő emiatt lustának is tart.


anyám módszere tehát az, h. ha ellentmondok neki bármibe vagy konfliktusunk van, fut apámhoz bemószerolni, mint egy dedós, és ők ketten szépen összefognak ellenem és szívatnak.


már tényleg ott tartok, h. nem bírom tovább.


tökéletrsen egyértelmű számomra, h. ez a 2 állat (nem tudom őket embernek tekinteni) nem szeret engem.


szülő így nem bánik a gyeekével, ahog ők, vagy akkor nem jó szülők.


a betegségemről soha nem beszélünk, nem téma, nem fejezhetem ki ezzel kapcsolatos érzéseimet, szorongásaimat, fájdalmamat.

ők azt várják, ugyanúgy legyen minden, mint előtte.


és mivel nyilván úgy már nem lehet, állandóan bennem laknak és terrorizálnak.



2019. febr. 1. 03:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Lehet elég csak megrángatni őket, illetve abba a tudatba tartani, hogy nem bánthatnak, különben következménye lesz! Mert így, azt csinálhatnak veled amit akarnak!

Olyan érzésem van, mintha rabságban tartanának ott (persze tudom nem így van, de mégis...)

2019. febr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

jól látod.


ez is a rabság egy formája.

ki vagyok szolgáltatva, rájuk vagyok utalva, ők meg kedvükre gyötörnek és visszaélnek a helyzetemmel.


most is titokban gépezek, mert meg van szabva, h. éjjel nem lehetek fenn.

csakhogy ez az egyetlen nyugis napszak, amikor alszanak.


és kicsit levegőhöz jutok.


de résen kell lennem, ha észreveszik, következménye lesz.

2019. febr. 2. 01:37
 23/27 anonim ***** válasza:
Az orvosod (pszichológus / a betegségedet kezelő szakorvos) tudott neked javasolni valamit? Főleg szervezetre gondolok most, akik kifejezetten a hozzád hasonló betegeken segítenek.
2019. febr. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőket olyan szivesen pofán ba..-nám
2019. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az én szüleimmel is hasonló a helyzet. Anyám dettó ugyanez. Szerintem az anyád kapott apádtól már egy két taslit és anyád fél tőle, mint nálunk. Soha nem állt ki mellettem, az a f.a.sz fontosabb volt neki mindig is mint én. Nekem az volt a r.o.hadt nagy szerencsém, hogy el tudtam jönni onnan. Szerintem neked valami pszichés betegséged van, amit ők nem tekintenek betegségnek, ezért azt gondolják szimplán, hogy lusta és munakerülő vagy. A depressziód ilyen környezetben nem fog javulni. Nagyon sajnállak és valahol a szüleidet is. Anyádnak sem sok öröm juthatott az életbe, ahogy az enyémnek sem. Egyszerűen útban vagy nekik, nem akarnak ott látni, márpedig, ha nem tudsz elmenni otthonról akkor ez egy sajnálatos patt helyzet. Gondolom a kedves Papa vedel is, a kedves mama meg, ha nem vedel akkor valami bogyót szed, hogy el tudja viselni a nyomorult életét. Tudom nagyjából mi ilyen helyen a történet...
2019. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
30%

Szia

Megkérdeztem hogy Pánikbeteg vagy? Pánikbetegség az oka?

2019. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Gondolom a kedves Papa vedel is, a kedves mama meg, ha nem vedel akkor valami bogyót szed, hogy el tudja viselni a nyomorult életét.


egyik sem!

mert úgy legalább érthető lenne, de nem.

apám rendes anyámmal, nem verte meg soha, semmi ilyesmi.

ők ketten nagyon is összetartanak.


pánikbetegségem is van, de nem ez a fő bajom, hanem amolyan mellélkes, már a sok szar miatt.

2019. febr. 4. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!