Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túl jó a kapcsolatom...

Nem túl jó a kapcsolatom anyummal. Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Vannak kisebb-nagyobb konfliktusok , kezdeném az aprókkal majd a nagyokig eljutva.

-Anyukám és én alapvetően különbözőek vagyunk , más az ízlésünk sok téren , ami nem lenne baj amíg nem szólná le . Sokszor volt hogy hallgattam egy zenét a szobámba , vagy az autóban a telefonomról ment a zene és leszólta hogy én hogy tudok ilyen sz.ar zenéket hallgatni ( Shawn Mendes , 21 pilots ilyesmik). Ha vásárolok valamit , általában mindig leszólja hogy ez minek meg neki nem nem tetszik , vettem múltkor egy vörös rúzst egyből az volt a reakciója hogy fúj ő ilyen biztos nem hordani , mintha neki vettem volna vagy én nem tudom. Az öltözködésemet is sokszor megszólja , ha full feketébe vagyok az a baj , de közbe meg azt mondja hogy ne vegyek fell világosbarna kabàtot mert nekem a sötét színek állnak jól... Nekem ha mutat valamit és nem tetszik akkor nem kezdek el hőbörögni , annyit mondok hogy nekem nem tetszik de hozzáteszem hogyha neki tetszik akkor úgy a jó:

-egy nagyobb probléma hogy nem tartja tiszteletben hogy fogyni szeretnék / egészségesebben étkezni. Én nagyon kívánód vagyok sajnos , főleg a csokira . 10 kg-ot leadtam de sajna az utóbbi hónapokban visszaszedtek 6-ot és szörnyen érzem magam . Arra gondoltam hogy kalóriát fogok számolni hogy ne egyem túl magam de ne is koplaljak , tehàt így keretek között tudok maradni. Neki ez természetesen nem tetszik és vitázik velem . Abba bele sem megyek hogy ő hogyan ézkezik mert az az ő dolga , ez meg az enyém . 3 hónap múlva 18 leszek , nem arról van szó hogy magamra akarok főzni csak annyi hogy annxit szeretnék enni amennyit szeretnèk és akkot amikor szeretnék. Semmilyen megvonásos diétát nem követek szóval nem értem hogy miért probléma ha számolom a kalóriákat . Az sem tetszik neki ha főzök valamit reggel vagy este( zabkása , tojás ilyenekre kell gondolni..)

- A legeslegnagyobb problémám , hogy egyáltalán nem érzem azt hogy hozzá bármikor fordulhatok mert mindent megbeszélhetek vele.

Egyrészt azért mert 90% hogy kioszt , másrészt nem túl nyitott a dolgokra . Nemrég lett vége egy 4 éves kapcsolatomnak , egész végéig úgy mehettünk át egymáshoz ha valamelyikünk szülei otthon voltak , hogy nehogy aktus legyen meg hasonló , egymásnák alvásról szó se lehetett , emlékszem az elején azt is megszólták hogy csókolózunk mert látták a hátteremet a telefonomon ..

Szóval ilyen felnőtté válásos dolgokról abszolút nem beszélnek , mintha tabu lenne . De más dolgokkal kapcsolatban is volt hogy tanácsot kértem és el lettem intézve azzal hogy majd tapasztalsz...

Szomorú hogy nem tekinthetek úgy anyumra mint a legjobb barátnőmre..


2019. febr. 3. 13:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Előfordulhat hogy elírtam dolgokat , előre is bocsánat.
2019. febr. 3. 13:35
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyifinyafi
2019. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
14 és abszolút normális körülmények között , első fiú volt ...
2019. febr. 3. 13:42
 4/8 A kérdező kommentje:
*normális keretek
2019. febr. 3. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rá és kész!
2019. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hány éves vagy?

A legutolsó nálam is nagy probléma, nekem most van az első barátom és nagyon tudok vele erről beszélni teljesen elítéli, pedig 16 éves vagyok.. szerintem amit tudsz tenni hogy elmondod hogy neked ez fontos és hogy kell hogy beszélj róla, meg hogy örülnél ha meghallgatna. Valószínű kínos lesz (nekem is az) de nálunk ez egyszerűen nem megy, el kell fogadni.. :x

2019. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja, most látom hogy 18.. hát azt tudom mondani hogy a szülők már nem nagyon fognak változni. Kitartást neked:)
2019. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt a 70-es években egy együttes, a Creedence Clearwater Revival. Az ő számuk volt a "Someday never comes".


Erről egyszer Joe Fogerty a frontemberük azt mondta: A gyerekek mindig kérdeznek. Apa, mikor megyünk horgászni? Anya, ez miért van így, vagy úgy? De nem kapnak valódi válaszokat, csak annyit, hogy majd egyszer. Vagy azt, hogy egyszer majd megtudod. De ez a "majd egyszer" sohasem jön el, és a gyerekek felnőnek anélkül, hogy megtanulnának dolgokat, amiket pedig tudniuk kéne.

2019. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!