Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes lettem, nem kéne...

Terhes lettem, nem kéne elmondanom otthon? Annyira rossz

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nem élek teljesen külön a szüleimtől még. Vagyis van lakásom, de hetente, kéthetente hazamegyek hozzájuk, ott alszom pár napot, azt érzem még mindig az otthonomnak igazából. Azt tudni kell, hogy egyke vagyok, és úgy nőttem fel, hogy rengeteg szeretetet kaptam tőlük, nem olyan szülők voltak, akik előtt titkolóznom kellett volna, vagy akik az ellenségeim lennének. Tehát elég szoros a kapcsolatunk. Viszont volt egy srác, akit ők nagyon nem kedveltek.

Hogy nem hozzám való, ne foglalkozzak vele. Tényleg nem az a típusú fiú, akit hazavinnék a családi ebédekre, vagy aki mellett a jövőmet képzelem el. Viszont így a kötetlen dolgok jól működtek vele, csak azt mégsem mondhattam a szüleimnek, hogy szexelni járunk össze... Így inkább azt mondtam, hogy lekoptattam végleg, de titokban elég sok időt töltöttem vele. Most pedig kiderült, hogy terhes vagyok, nagyon magamba zuhantam. Csütörtökön megyek az orvosomhoz. Nem tudom, mit tegyek... Még sosem volt semmilyen vizsgálatom a szüleim (vagy legalább anya) tudta nélkül, mindig jött velem mindenhová, az ilyeneket mindig ő intézte. Nagyon kivagyok borulva az egész helyzettől. De azt sem szeretném, hogy csalódjanak, amiért hazudtam nekik.


2019. febr. 5. 17:28
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Nem fogom megtartani.
2019. febr. 5. 17:34
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

Elmész a dokihoz, elveteted, otthon kussolsz!!!


Ennyi!

2019. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Ebben az esetben jobb, ha nem mondod el. Végül is ez teljesen magánügy, kár lenne ezzel felzaklatnod a szüleidet.
2019. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Valamikor fel kell nőnöd és el kell döntened, hogy mi az ami kifejezetten csak saját magadra tartozó intim dolog, amihez a még oly szeretett édesanyádnak sincs köze.
2019. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Metionin ***** válasza:
53%
Gondolkodj el rajta hogy titokban tudnád-e tartani mindaddig amíg a szüleid élnek. Ha nem, akkor mondd el most mert ha később megtudják, haragudni fognak azért mert titkoltad. Azt nem kell elmondanod hogy kitől van a gyerek. Megmondod hogy hibát követtél el, elszakadt a gumi, abortuszra kell menned. Ennyi.
2019. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Jézusom, milyen prosztó itt pár válaszoló... Milyen stílust engedtek ti meg magatoknak másokkal szemben? Nem tanított nektek senki illemet?



Persze, tudom, hogy ez magánügy, nem is akarom én mindenkinek elmondani... De ők mégiscsak a szüleim, és tényleg mindent megbeszélünk. Kivéve ezzel a sráccal kapcsolatban... Mert ha elmondom, hogy terhes vagyok, akkor nyilván érdekelni fogja őket, hogy kitől.

2019. febr. 5. 17:44
 7/34 anonim ***** válasza:
28%
Ne viccelj! Nehogy már el akard titkolni azok előtt, akik rengeteg szeretettel neveltek fel és akiknél ma is otthon érzed magad! Mondd el nekik minél előbb, engedd, hogy segítsenek! Dönteni is, hogy megtartsd-e, meg egyáltalán. Valószínűleg ki lesznek akadva azért, de szeretnek, te is tudod! Mondd el nekik bátran! Te is tudni szeretnél róla, ha közülük kerülne valaki nehéz helyzetbe. Szeresd őket továbbra is, és bízzál bennük! Melletted állnak most is, mint mindig. Olyan is volt már, hogy csalódtak benned ezért-azért, túl fogják tenni magukat mindenen. Velük sokkal könnyebb lesz a nehéz helyzet, elhiheted.
2019. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom meg leszek kövezve, de szerintem ez csak a kérdezőre meg a fiúra tartozik. Nem hiába nem szokták általában "megtartandó" gyerek esetén se elmondani addig a terhességet, amíg nem biztos, hogy életben marad a magzat..Szóval szerintem fölösleges ezzel felkavarni a szüleit, ha úgyse tartja meg és soha semmi közük nem lesz hozzá.
2019. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
52%

Én amondó vagyok, hogy ha valóban annyira jó a kapcsolatod az édesanyáddal, legalább őt avasd be. Biztos neheztelni fog és talán csalódni is, de ha véletlenül később derül az még nagyobb csalódás lesz.


- bár az abortusz rutin műtétnek számít, lehetnek szövődményei, ami miatt később talán nem is lehet gyereked. És előbb-utóbb frusztráló lesz a sok kérdés, hogy de miért nincs unoka... és a magyarázkodás.


- lelkileg is megterhelő, ha akarja az ember, ha nem. Jó lesz majd, ha valakivel meg tudod beszélni.


- a lelki ismereted is könnyebb lesz


Viszont a végső döntés a tied, ezt ne feledd és ha biztod vagy benne, állj ki érte.

2019. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Nézd, valamiért úgy érezted, hogy ezt a kapcsolatot nem oszthatod meg velük. Tehát annyira mégsem jó ez a kapcsolat, mert nem adhatod magadat, hanem az általuk elvárt képnek kell megfelelned.


Most eldöntheted, hogy merre tovább.


1. Nem mondod el, és továbbra is kettős életet élsz, tehát bizonyos dolgokat nem mondasz el.


2.Elmondod, sírva bocsánatot kérsz, hogy “rossz kislány” voltál, hallgatnod kellett volna rájuk.


3. Elmondod, hogy továbbra is fenntartottad a kapcsolatot a fiúval es terhes vagy, de nem tartod meg. Ha szemrehányást tesznek, megmondod, hogy sajnálod, de felnőtt nő vagy, így döntöttél, de persze továbbra is szereted őket.

2019. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!