Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes lettem, nem kéne...

Terhes lettem, nem kéne elmondanom otthon? Annyira rossz

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nem élek teljesen külön a szüleimtől még. Vagyis van lakásom, de hetente, kéthetente hazamegyek hozzájuk, ott alszom pár napot, azt érzem még mindig az otthonomnak igazából. Azt tudni kell, hogy egyke vagyok, és úgy nőttem fel, hogy rengeteg szeretetet kaptam tőlük, nem olyan szülők voltak, akik előtt titkolóznom kellett volna, vagy akik az ellenségeim lennének. Tehát elég szoros a kapcsolatunk. Viszont volt egy srác, akit ők nagyon nem kedveltek.

Hogy nem hozzám való, ne foglalkozzak vele. Tényleg nem az a típusú fiú, akit hazavinnék a családi ebédekre, vagy aki mellett a jövőmet képzelem el. Viszont így a kötetlen dolgok jól működtek vele, csak azt mégsem mondhattam a szüleimnek, hogy szexelni járunk össze... Így inkább azt mondtam, hogy lekoptattam végleg, de titokban elég sok időt töltöttem vele. Most pedig kiderült, hogy terhes vagyok, nagyon magamba zuhantam. Csütörtökön megyek az orvosomhoz. Nem tudom, mit tegyek... Még sosem volt semmilyen vizsgálatom a szüleim (vagy legalább anya) tudta nélkül, mindig jött velem mindenhová, az ilyeneket mindig ő intézte. Nagyon kivagyok borulva az egész helyzettől. De azt sem szeretném, hogy csalódjanak, amiért hazudtam nekik.


2019. febr. 5. 17:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
14%

Anyu apu szex kapcsim volt de felcsináltak mert baxtam védekezni rendesen,legyetek büszkék rám mert elhajtatom a nyüg nem kell csak dugás élvezete..

Szánalmasak a mai mindent megkapó kislányok.. Vegyél vissza az arcodbol szerintem.. Én simán kibaxnálak a lakásbol amit sejtem anyuék vettek meg a segged alá.. Azt menjél dolgozni meg albiba ahogy a sok más fiatal teszi.. Na ezért nem kell a tojáshéjasoknak lak

kást venni,dolgozzon meg érte kevesebb idő jut szexkapcsira,bár ma a sima kapcsi is csak arrol szol h dugunk aztán tovább ugrunk,és 30 éves korotokra több exetek van mint egy falu. :(

2019. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Én azt következtetem a leírtakból, hogy még nem nőttél fel teljesen érzelmileg. Egy kapcsolatot titkolni a te esetedben nem a magánügy kategória, hanem a csíny kategória, nem mondom el otthon, mert konfliktus lenne. Most a bajban viszont szükséged lenne a szüleid érzelmi támogatására, és határozottan azt érzed, hogy ez túl nagy horderejű dolog ahhoz, hogy titkold előttük. Nem az ártatlan csíny már, hanem komoly baj.


Nincs ezzel semmi gond, más is volt így, más is nőtt fel kicsit későn, és elárulom, hogy szinte mindig a szülők tartották akarva-akaratlan túl sokáig a gyermekstátuszban.


Egyféle döntésed van csak szerintem: felnőni és végleg leválni a szüleidről. Viszont ehhez két út vezet: az egyik, hogy magánügyként kezeled az abortuszt is, ahogy a szexuális életedet is akként kezelted eddig. EBben az esetben viszont nem opció, hogy majd egyszer, valamikor, amikor már képes vagy róla bezsélni, elmondod. Ha most magánügy,akkor a szüleid halálos ágyán is maradjon az.


A másik út, hogy elmondasz mindent, és viseled a szemrehányásokat, ha lesznek, és elviseled a szüleid szomorúságát, csalódását benned. Feltételezem, hogy mindennek ellenére melletted fognak állni.


Mindkét út járható, mindkettőt nehéz, mindkettő áldozatokkal jár, mindkettő után megváltozik a szüleiddel való kapcsolatod örökre.

2019. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Volt nekem is abortuszom. A férjemen kívül senki sem tudja. Jobb ez így. Nem is értem hogyan fordulhat elő, hogy bárki megtudná (?) a kórházban, a szobában, kérdezte a szobatársam, miért vagyok ott, azt mondtam, hogy elhalt a magzat. De mondhattam volna azt is, hogy nem szeretnék róla beszélni mert fájdalmas. A mai műszerekkel már nem lehet végzetes hibákat /sebeket ejteni, hogy ne lehessen a kérdezőnek többé gyereke. De inkább az orvost kérdezd meg erről, mert mi nem nőgyógyászok vagyunk, közünk sincs az orvosláshoz, mindenki adja a szeretet dumát, de tudományos tényekkel nem tudja alátámasztani az állítását.

A kérdező, ha nem akarja elmondani, ne tegye. Nem kell biztatni, hogy így - úgy a lelkiismerete, meg mégis csak a szülei... Pont ők nevelték olyanná, hogy nem normális pasitól lett terhes pár évvel később, mondjuk iskola befejezése után.

2019. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
7%

Azt hiszed ennyi? Elmész a dokihoz elveteted. Kész. Ennyi? Meg fogod bánni.. hidd el.. egy életet ölsz meg.

Ti hibátok volt amiért nem csináltàtok úgy ahogy kellett volna. De persze ez miatt egy ártatlan embernek kell meghalnia. Láttad már a néma sikolyt? A baba menekül az eszköz elől ami megöli őt darabokra..

Valóban ez a döntésed.

Csak megírtam hogy mit fog csinálni konkrétan. Te és a partnered volt a hibás.

Remélem valaki szembesített màr vele hogy ez az egész nem úgy fog történni hogy bemész és kimész mintha meg se történt volna. Előbb kellett volna gondolkodni..

Rettentő lelki és persze testi fájdalmad is lesz.

Most jöhetnek a lehúzàsok de ha elgondolkoztok csak az igazságot írtam le. És minden szempontot megértek hogy nem a legkedvezőbb fiútól van a baba. Ezért nem kellett volna összejàrni vele, nem te vagy az áldozat.

2019. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
8%
14-es egyet értek veled! A baba itt az áldozat.... sajnos.... de ma mindenki megmagyarázza hogy nem éreznek semmit... hát aki látott már abortuszt, az tudja h ez nem így van...
2019. febr. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%

Zigóta védők beindulnak.. :(

40N

2019. febr. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom te a nemi erőszakbol fogant v életképtelent is megszülöd,persze....

40N

2019. febr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
19%

"A mai műszerekkel már nem lehet végzetes hibákat /sebeket ejteni, hogy ne lehessen a kérdezőnek többé gyereke."

:-OOO Ezt meg honnan veszed???!!


"mi nem nőgyógyászok vagyunk, közünk sincs az orvosláshoz"

Na azért! Akkor vegyél vissza abból, hogy miből lehet, meg miből nem lehet végzetes hiba!


"de tudományos tényekkel nem tudja alátámasztani az állítását"

Mert te aztán nagyon! :DD


"Nem kell biztatni, hogy ... mégis csak a szülei... Pont ők nevelték olyanná, hogy nem normális pasitól lett terhes pár évvel később, mondjuk iskola befejezése után."

Felnőtt nő. A saját döntése volt. Nem lehet mindent a szülőkre kenni. Nagyon normális nevelést kapott emberek is hibáznak időnként nagyon nagyot is, nem csak azok, akiket "olyanná neveltek".

2019. febr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
62%

A néma sikoly című film van vagy 30 éves. Már nem azzal a módszerrel végzik az abortuszt. A Kérdezőnek joga van eldönteni, hogy mit szeretne tenni. Ahogy mindenki másnak is!

Kérdező! Szerintem szólj a szüleidnek, főleg ha megbízhatdz bennük! És a srácnak is, fizesse ki a műtét felét!

2019. febr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem ennyi. Nyilván ez egy nehéz és fájdalmas döntés, de 20 évesen, munka és végzettség nélkül nem fogom megtartani egy olyan férfi gyerekét, akit sosem vállalnék fel a családom és a barátaim előtt. Nem akarok még anyuka lenni, főleg nem így... Mert hiába nem vagyunk rendesen együtt, egy gyerek összekötne minket az életünk végéig, és ott keserítené meg az életünket, ahol akarja. Nekem ez, és egy gyerekkel járó rengeteg lemondás nem hiányzik jelenleg.



A srácnak nem akarok erről szólni, nem kell nekem a pénz fele. Jobb, ha nem tudja.

2019. febr. 6. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!