Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon elegem van apukám feleségéből?

Figyelt kérdés

A szüleim 6 éve váltak el, apa 2 éve vette el ezt a nőt. Az elején egész jóban voltunk, én kimondottan távolságtartóan viselkedtem, de ő türelmes volt velem, nem volt gondom akkor vele. Egy pár hónap alatt felengedett köztünk a jég, mondthatni megvoltunk. A kapcsolatunkkal alig volt pár gond egészen tavaly novemberig. Egyre többet próbál beleszólni az életembe, próbálja felvenni a gondoskodó pótanya szerepét, de sajnos nem jól. Múltkor rajtakaptam, amint a laptopomban turkált, amire azt mondta, hogy csak azért teszi, hogy tudja, jó társaságban vagyok-e, meg nincs e titkos viszonyom valakivel. Rettenetesen összevesztünk, mire az lett a vége, hogy a fejemhez vágta, hogy ő csak jót akart nekem és ezt igazán értékelhetném. Ettől persze én éreztem rosszul a végén magam. Az utóbbi időben kitalálta, hogy diétára fog, mert husi vagyok és nem fognak rám találni a szép fiúk. Előtte nem gondoltam, hogy baj van az alakommal (165cm, 58kg), de azóta már nem érzem olyan jól magam a bőrömben. A ruháim miatt is sokszor piszkál, pedig semmi kirívó nincsen bennük. Az ő stílusa kimondottan elegáns, míg az enyém színes, kicsit hippis, szerinte természetesen úgy öltözködöm, mint egy útszéli cigánylány. (Mondta már ezt szó szerint).

Múltkor egyenesen rákérdezett a konyhában, vacsorakészítés közben, hogy szoktam e önkielégíteni, mert ha igen, szeretne tisztában lenni vele. Mondtam, hogy ez nem rá tartozik, mire csak felhúzta az orrát és egész este alig váltottunk pár szót.

Próbálok nagyon elnéző lenni vele szemben és figyelemben tartani, hogy nekem akar jót és nem szeretne ártani, de egyre jobban kontrollálni szeretné az életemet. Apukám nem tudja mit tegyen, mert félig látja a köztünk lévő feszültséget, de félig teljesen abban a hitben él, hogy a nő tényleg miattam cselekszik úgy, ahogy.

Anyával beszéltem erről az egészről, azt mondta üljek le velük és beszéljük meg közösen, ne hagyjam, hogy nagyobb legyen a probléma. Megfogadtam a tanácsát, le is ültünk, de apa a beszélgetés negyedénél lelépett, a nő pedig azt mondta, hogy ő megérti a problémáimat, de lássam be, hogy rettenetesen hálátlan vagyok, szedjem össze magam. Mondta, hogy ő is próbál változni, de egyelőre ennek semmilyen jelét nem látom. Kitalálta, hogy nem enged el az egyik barátomhoz péntek este, mert romlottak a jegyeim, tanulnom kell, nincs ideje a züllésnek. Próbáltam a lelkére beszélni, hogy csak péntek estére mennék el egy beszélgető, röhögős estére, aznap este otthon is lennék, és másnap már tanulnék is, nem engedett el. Tény, a jegyeim romlottak, egy kb két hónapja négyesről hármasra csúsztam matekból, de minden másból tartok egy erős szintet. Természetesen nem engedett el, meggyőzte apát, hogy ő id nemet mondjon, én pedig egész estére bezárkóztam a szobámba.

Kérlek segítsetek, nem tudom mit csináljak. Nem szeretnék örök harcban élni vele, nagyon fárasztó már ez az egész, viszont fogalmam sincs mit tehetnék. Szeretném ha megint jóban lennénk, de nem tudom mi lehet a megoldás. Illetve azt sem értem, hogy mi váltotta ki nála hirtelen ezt a viselkedést. Úgy szeretném már megoldani ezt az egészet.

Előre is köszi mindenkinek.



2019. febr. 6. 23:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elgelejtettem írni, hogy 16 éves vagyok és lány.
2019. febr. 6. 23:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem anyukáddal élsz,én anyád helyébe már falhaz raktam volna a nőcit.. Komolyan mi köze ahhoz h maszturbálsz e? Vmi baj van a tornyában..

36N

2019. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a nőnek a nevelésedhez. Itt apukád is ludas. Öt kérdezd meg hogy elmehetsz-e, a nő ne dumáljon bele, mert ő nem az anyukád! Helyedben én is anyuddal laknek inkább ha van rá mód.
2019. febr. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogilag nincs köze hozzád, ezt hozd a tudomására. Akkor és ott egyedül az apád az, aki engedélyt adhat dolgokra.
2019. febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha megírod a címeteket, eltudom intézni hogy valaki szépen beszéljen a nő fejével. :)
2019. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint apukadnal elsz. Mert kulonben nem lenne ennyi gondod valakivel akivel csak hetvegente talalkozol.

Igy sajnos nem csoda ha szepen beledolyt a nevelesedbe. 14 voltal amikor megismert, most 16 vagy es nagyon kamaszodsz. Igy vele vannak azok a knfliktusaid, amik anyukaddal es alukaddal lennenek, ha ok elnenek egyutt. Igy vszont vele vannak es mivel nem az edesanyad még rosszabbul is eled meg. En biztos furcsa csaladban nottem fol, de teljesen hasonlo problemak voltak nalunk is, apam kerdezte onkielegitek-e, anyam beleolvasott a naplomba stb.

Az viszont jo, hogy te ezt meg akarod oldani. O biztos ugy erzi apukad nem fog teged eleg szorosan es hat ha romlanak a jegyeid, akkor majd kesobb hogy mesz egyetemre, ha nem mesz akkor milyen munkad lesz, nem ragadsz e ott a nyakukon. Masik hogy kontrollmanias es sokkal gyerekebbnek tart es ezzel folyton ellenorzese alatt akar tartani.


Az is lehet, hogy a viselkedesed valtozott kamaszkent es te nem erzekeled de o igen es emiatt aggodik. Aggdik nehogy teherbe ess, nehgy drogosok koze keveredj, nehogy ne tudj tovabbtanulni es lehet gy erzi mar te se vagy vele olyan jo fej es kozvetlen es titkokat sejt es nyomoz.

A matek leromlasaval igaolni latja a felelmeit, ezert kutakodik.


Ezt tenyleg vele tudnad megbeszelni. Oszinten. Vagy ha ezt ugy erzed kovetkezoleg se sikerulne mint az elozo probalkozasod, akkor egyszeruen kis lepesekkel haladj. Hozd fol temanak a matekot es a penteki "bulizast". Meslj arrol javitai akarsz a matekon es mi lenne ha te nem hozol 2-3ast haza belole, akkor addig minden penteken mennel haverokhoz. Igaz ettol fuggetlen remelem a mikor jossz haza es akkora haza is jossz az azert nem gond.

A maszturbalasos kerdeshez hasonloakat megelozheted azzal, hogy kerdezz te tole: u kepzeld egyik osztalytarsnonk multkor mondta el akar kezdeni fogamzasgatlot szedni. Te mit gondolsz 16 evesen ez jo otlet? Nincs is meg baratja. Es akkor orulni fog hogy ot kerdezed adhat tanacsot elmondhatja a velemenyet es jo esellyel ezek utan bunko kerdeseket nem tesz fol.

A lapropodban turkalas nehez ugym egyszeruen csak mond el neki higy te forditva sose csinalnal ilyet, mert ez a maganszfera megsertese es te se keresgelnel arra utalo nyomokat alaptalanul hogy o vajon megcsalja e apudat vagy csetel e simeretlen pasikkal vagy nem fuvezik-e? Es hogy te ugy gondolod vagytok olyan viszonyban ha errol kerdez te oszinten valaszolsz es ezert folosleges kutakodnia.


Mindezeket persze felulirja, ha valoban titkolsz dolgokat, ha ellustultal es azert nem tanulsz es nem is akarsz tanulni.

2019. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kéthetente költözgetek, anyukámmal is élek.

Én úgy gondolom, hogy nem lustultam el, szerintem nem sok minden változott velem kapcsolatban ahhoz képest, ahogy viselkedik. Nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat! Megpróbálok apával is négyszemközt beszélni, meg valahogy a nővel is.

2019. febr. 9. 06:56
 8/9 anonim ***** válasza:
4%
Klt hetente költözöl? Nem kéne egy helyen lakni? Persze h idegbeteg igy mindenki..
2019. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek a kérdések, főleg a maszturbálás, úgy, hogy ő egy idegen, hogy van saját édesanyád, súrolják a szexuális zaklatás határát. Nem kizárt, hogy izgul rád, biszex, és nem bírja ki az ilyen típusú "nyomozást" utánad.
2020. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!