Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két fiam után meddig kell...

Két fiam után meddig kell gyerektartást fizetnem. Nappali tagozatosok, egyikük elmúlt 19 éves. Új házasságomból van egy 1éves lányom. Továbbra is az eddigi tartásdíj összegét vagyok köteles fizetni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 20:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
65%
Én még kiskoruként se kaptam semmit apucitol,persze h most pénzem van cégem megjelent h legyek hálás,miért is.. Egy forintot nem kap.. Nem is értem miért mindig apukák akarnak kibujni a kötelességből.. :(
2019. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
De könyörgöm milyen pici kára? Nem plusz dolgot kérnek a "régi" gyerekek!! Az már akkor is megvolt, mikor a pici született! Ha most így annyira rossz a picinek, akkor minek vállalták??? A nagy gondolom egyetemre jár, azért annak is van költsége. Feltételezem h diákmunkázik is. Ha most kevesebb lesz a család bevétele, előfordulhat hogy a tanulás is veszélybe kerül. Marha jó abbahagyni, utána meg fizesse vissza a díjat, mert az apja hisztizik v a mostani feleség.. Nem vagyok elvált, nem vagyok se első se 2.feleség..de van egy fiunk a férjemmel. Ha elválnánk(nem tiltanam a gyereket, mert imádják egymást) es támogatná évekig, majd hozunk egy döntést, hogy nyugodtan mehet továbbtanulni, mert közösen tudjuk finanszírozni.. Es egyszer csak benyögné, hogy bocsi ennyi volt... Hat akkor finoman szólva nagyon mérges lennék. Nem az új családja miatt, hiszen ahhoz joga van. De ne a gyereke(i) kárára! Hiszen azzal, hogy elment így is szívtak, nem még azzal, hogy bocs mostantól nem vagy a gyerekem. Míg normális esetben, amíg a gyerek itthon lakik, támogatom. Ha más nem azzal, hogy nem kell albérletbe mennie...stb. Nem arról van szó, hogy kocsi, lakás! Meg fel lett hozva, h mi van ha meghal...akkor az első gyerekeknek az apja is meghal. Örökség... A kicsi kap árvaellátást 2.évtizedig, a legnagyobb még talán vagy 4 évig. Sőt ha normális a 2 család között a kapcsolat, akkor gondolom az örökség se téma, hiszen mindenki annyit kap amennyi jár.. pl az új lakás ok fele-fele az a 2.asszonnyal, de pl a 2 nagy (az én esetemben 1 gyerek) lemondatnék a gyerekkel a fél lakásról, mert azt ők hozták össze. Nem én az apjával. De mivel jó viszonyt feltételezek válásnál a mi lakásunk problémája meg lett oldva a mi gyerekünk javára... Szóval érted? Ha meg probléma az örökség, akkor az egész apa-gyerekei kapcsolat nagy kalap kakiii... Hiszen itt is ez a probléma, hogy fizetnie kell a az első 2 gyereke után.... Még ha azt mondom h. 1 van és nagykorú lett, ott is van erkölcsi része, de a másik még kiskorú... Ergo az apa mehet a jó budos...mert rá sem akar fizetni!
2019. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó, hol olvastad hogy nem akar fizetni? Azt kérdezte meddig kell fizetnie.
2019. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%
Tippelj, hogy akar-e....
2019. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha nappali tagozaton továbbtanulnak, egészen az egyetem végéig kell fizetned, ha jól tudom. Ha kihagynak egy évet vagy ha külön költöznek és önállósodnak anyagilag, nem az anyjuk fizetni a lakbért a lakásba, akkor el kell intézni, hogy ne vonják tovább utánuk a pénzt. Persze amíg a kisebbik tanul, addig az ő részét továbbra is fizetni kell.
2019. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!