Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tartják a szüleim...

Miért nem tartják a szüleim tiszteletben a döntésem?

Figyelt kérdés

17/f


10 éve focizok, nem vagyok benne kiemelkedő, de rossz sem. Már többször is mondtam a szüleimnek, hogy abba akarom hagyni, és más sport után nézni vagy konditerembe járni. Erre mindig az volt a válasz, hogy még járj egy kicsit, tarts ki, ha abba hagyod nem fogsz semmit csinálni, csak itthon punnyadni stb. Pár napja megint beszéltem erről és, hogy többet nem mennék, hanem konditerembe járnék. Erre apám full kiakadt, hogy nem hagyhatom abba és 10 percenként jönnek be a szobámba, hogy ez mennjek, ez nem így működik, hogy csak úgy abba hagyom. Nem értem miért nem akarják megérteni, hogy ez a döntésem, kondizni szeretnék, és nem olyat csinálni amit már nem élvezek.



2019. febr. 12. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Kollégám 27éves koráig profi focista volt Imádta ,de rengeteg sérülése volt. A mai napig fáj neki néhány műtét helye. A legrosszabb az volt amikor már érezte, hogy nem bírja, hogy lassú akkor ott ált 27évesen minden iskola nélkül. Még az általános iskolábol is folyamatosan kimaradt a meccsek miatt. Utána lakatos műhelyben kezdett segédmunkásként, megtanult hegeszteni csodaszép módon és bejárta Európát a szaktudása miatt miután letette a szakmunkásvizsgát:)
2019. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik világosan, hogy hiába reménykednek, nincs meg a tehetséged ahhoz, hogy ebből élj meg, az NB2-be se tudnál bejutni, felesleges erőltetni.

Valószínűleg azért nem akarják engedni hogy abbahagyd, mert (kimondva vagy kimondatlanul) abban bíznak, hogy az államilag pénzzel telepumpált focinkból te is szépet tudnál szakítani. Ha belátják, hogy ez nem fog összejönni, akkor talán békén hagynak.

2019. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

17 éves vagy.

10 éve tolod ezt a baromságot, mármint a focit.

Ez alatt gondolom a szülők is beletettek nem kevés lóvét és energiát.

És látják, hogy a megye 45.-ben is, a Bivalyfosalsó csapat tagjai is havi 3-400-at visznek haza.

2019. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyámmal, nem ez a baj, abban már nem is reménykedtek, hogy focista leszek, az a baj, hogy eddig büszkék lehettek valami miatt rám, így már nem...
2019. febr. 12. 17:29
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Én 8 éves korom óta önállóan iratkozom be- é ki különórákra, a tandíjat is én fizetem be.

Szerintem 17 évesen Te is megteheted, hogy egyszerűen kiiratkozol, és be egy másikra. Nem kell hozzá a szülő.

2019. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
4: Csináljanak valamit ők maguk, amire büszkék lehetnek, ne a te fszoddal verjék a csalánt.
2019. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

#4

Nagyon elszomorító ezt olvasni!

Egy normális szülő alapban büszke a gyerekére, mint élete produktumára.

Ha nekik ez nem sikerül, akkor nem veled van a baj, hanem velük!

2019. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy ez az én döntésem 17 évesen, akkor azt mondják, hogy amíg itt lakok és eltart addig ők döntenek.
2019. febr. 12. 17:40
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Mert gyökerek.
2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
8: De mért nem tudsz anélkül kiiratkozni a fociról, hogy az orrára kötnéd? Miért akarod megszerezni a beleegyezését? Csak zsarol...
2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!