Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldják meg felnőtt...

Hogyan oldják meg felnőtt gyermekeitek a lakhatást?

Figyelt kérdés

A gyermekeim már jócskán felnőttek, az egyik 29 éves, a másik 27. Hatalmas megpróbáltatás nekik a lakhatás megoldása és néha úgy érzem, ebben én is felelős vagyok, illetve mintha éreztetnék velem.


Az egyik egy nagyvárosban van, a másik külföldön több éve, mindkettő párkapcsolatban és mindkettő albérletben. Hatalmas összegeket fizetnek ki és az erőfeszítéseik ellenére sem sokat tudnak félretenni. Napi téma náluk a lakhatás gondja, ami nagyon rossz érzéssel tölt el, mert szeretem őket.


Az apjukkal külön váltunk pár éve, akkor egy másfél szobás lakásba költöztem, ott nem férnek el és nem is akarnak abba a városba jönni, ahol én lakom. A diploma megszerzéséig mindkettőjüket eltartottuk, az egyiknek már akkor is albérletet kellett fizetni, sajnos minden pénzünk ráment és hát a válás sem volt egy fáklyásmenet. A saját lakásom hitelét csak két éve bírtam kifizetni 50+ évesen. Mostanra jutottam el odáig, hogy nagyon kevés pénzzel tudom támogatni őket havonta, de ez csak csepp a tengerben.

Sajnos mindketten humán beállítottságúak, bölcsész diplomával, ami manapság nem igazán piacképes. Próbálkoznak képzésekkel, jobb munkahelyekkel, de a mai lakásárak mellett ez nem sokat javít a helyzeten.


Ti mennyiben teszitek felelőssé a szülőket, hogy képtelenek voltak nektek legalább az önerő árát összegyűjteni egy lakáshoz, vagy jobb élethez?



#felnőtt #lakhatás segítése
2019. febr. 16. 10:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
33%

Hát eléggé felelősek ezért a szülők. Én nem értem 24 éves létemre azt, hogy nálam idősebb emberek hogy nem gondolnak a jövőjükre és a gyermekeik jövőjére. Sokan, akik ennyi idősen már külön élnek, abban benne van a szülő segítsége is vastagon. Ne legyünk már naívak! :)


Megkérdezhetem, hogy miért nem segítettetek nekik már az elején? Mi volt fontosabb, mint a gyerekeknek félrerakni?


Egyébként ez a szülőkre is hatással lesz a későbbiekben, mert nem fognak tudni nektek segíteni meg sokmindent bebiztosítani így, amikor majd rájuk lesztek szorulva, mivel nekik sem lesz miből adni.


Ezt vagy megalapozzák előre az emberek, vagy marad a hitel és a szívás egy életen át. Ez van.


Én felelősség teszem érte a szüleimet, és azon vagyok, hogy mindent megszerezhessek magamnak, ami kimaradt. Majd, amint gyerekem lesz, már babakorától gyűjteni fogom neki a pénzt, hogy valamivel útjára indítsam.

2019. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
66%

Nem hiszem, hogy a szülő feladata lenne. Felnevelted őket maradandó sérülések nélkül, szereztek szakmát, a többi rajtuk múlik.


Ettől persze még segítheted őket erődhöz mérten, de nem a te felelősséged.


Én is albérletben vagyok lassan negyven évesen.

2019. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk a szüleink vettek lakást (bár pár éve még sokkal olcsóbb volt), de egyébként világ életükben nekünk tettek félre a testvéremmel, de nem úgy zért, hogy nélkülizniük kellett volna.


De pl. a párom szülei semmivel sem segítettek neki, még az egyetemet sem fizették, sőt, elötte kikötötték, hogy ha fizetősre megy, akkor semmiképp nem adnak neki pénzt. De azért cigire van pénz havonta 50ezer.


Szerintem ez már a másik véglet, én az ilyen szülőt nem tudom megérteni.


De azt is meg tudom érteni, ha nem tudnak lakást venni, nem mindenki keres jól (Igaz apukám két kezi munkával gyüjtötte össze a pénzét, nem az ölébe hullt). Egyedül meg pláne nehezebb. Én nem hibáztatnáma szüleim, ha nem vennének nekem lakást, mert nem futná rá

2019. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem tudtam mindent beleírni. Nekünk sem volt szülői segítségünk anno, egy nagyon lerobbant kicsi házzal kezdtük és amikor nagyobbak lettek a gyerekek, akkor nagyobba kellett költözni, mert nem fértünk el, illetve ők igényelték a külön szobát. Újat építettünk, arra hitel kellett.....És hát a munkahelyünk sem volt egy leányálom sem fizetés, sem szabadidő szempontjából. Mindezeket csak tényként írom le, nem mentségként.
2019. febr. 16. 10:17
 5/42 anonim ***** válasza:
76%
A nagykorú gyerekeit csak az támogassa anyagilag, akit felvet a pénz. Akkor lehetne esetleg hibáztatni titeket, ha gyerekkoruktól lett volna lehetőségetek összegyűjteni nekik az önerőt, mégsem tettétek.
2019. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%

Ha tud segíteni, persze, hogy segítsen a szülő. De az egy naiv kérdés, hogy "mi volt fontosabb, mint a gyerekeknek félrerakni?"

Esetleg az, hogy enni adjon a gyereknek, mert mondjuk az idős szülei ápolása miatt nem tud különmunkát vállalni, tehát egyszerűen nincs mit félrerakni.

Nálunk megoldódott a kérdés a nagyszülők halálával, mindkét gyereknek jutott lakás így. De ez nem mindenkinél van így, általánosságban meg nem lehet ítélkezni.

2019. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz.
2019. febr. 16. 10:23
 8/42 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem a te felelősséged, tisztességben felnevelted őket és minden tőled telhetőt megtettél erődhöz mérten. Most sem kellene segítened őket pénzzel, hanem azt tedd félre vagy költsd magadra. Érezd jól magad a saját lakásodban, gratulálok hozzá, ma már ez is nagy szó, hogy egyáltalán saját ingatlana van az embernek. Elhiszem, hogy szíveden viseled a sorsukat, de már egy ideje véget ért a feladatod a segítésüket tekintve, nem kell ezt tenned életed végégig. Más még albérletbe sem tud elköltözni a párjával, mert nem telik nekik rá, tehát azért nem állnak olyan rosszul. Sőt, volt lehetőségük tanulni is, mert támogattad őket, ők választották ezt a szakot.
2019. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
55%
Szüleim három gyereket neveltek fel, és indítottak el az életben normálisan. Mindhármónknak gyűjtöttek x összeget, ami pl nővéremnek elég volt vidéken saját házat venni, bátyámnak és nekem pedig nagyvárosban hitel felvételéhez önerőnek. Mindezt a legszegenyebb megyében sikerült elérniük, a belüket kidolgozták szegény szüleim, két állás mellett gazdálkodtak stb csak hogy ezt meg tudják nekünk teremteni. Sok szülő pedig megelégszik azzal hogy felnevelte 18 éves koráig a gyereket aztán menjen amerre lát boldoguljon egyedül. Nem. A felnevelésbe szerintem az is beletartozik, hogy valamennyi anyagi támogatással elinditom az életben. Nagyszüleim szüleimnek nem tudtak anno semmi anyagi támogatást nyújtani, első gyerekkel meg a nagyszülőknél laktak, és úgy kezdtek el építkezni, és még azután három gyereknek gyűjteni. El tudod képzelni mennyit dolgoztok ezért a szüleim? Senki nem tudja. Mindenki azt hiszi a fán termett meg minden erőfeszítés nélkül. Mindenki el van kényelmesedve, csak annyit dolgoznak amennyivel fent tudják tartani magukat, de hogy a gyereknek gyűjteni mellé esetleg plusz egy melót bevallalni ezért az már nem megy. Én szüleimnek irto hálás vagyok ezért. 26 évesen tudtam venni a tőlük kapott pénzt önerőnek felhasznalva hitelre egy kertes házat. És el tudtam kezdeni az életemet, tudtam gyereket vállalni, mert van hova, nem albérletbe szülök vagy a szüleim nyakára ahogy sokan csináljak. Mert a családalapítást is el kell valamikor kezdeni, és sokan azért nem csinálják 30 éves koruk előtt mert nincs hova. Épp hogy tudják az albérletet fizetni és fenntartani magukat. Szülői segítség nélkül nagyon nehéz boldogulni ma. Szüleim példáját követve már most elkezdtem havi szinten félre tenni a másfél éves fiamnak.
2019. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
75%

A lányom aki már 32 éves, ő a férjével már saját házukban laknak. A férjének jó családi háttere volt erre nincs testvére, a szülei meg vállalkozók, és elég jól ment nekik a szekér. Persze a srácnak nem adtak mindent az ölébe, mert ők is maguk nulla segítségből építettek fel mindent így a gyereküket is úgy nevelték hogy dolgozzon meg szépen ő is mindenért. Persze A lehetőségeket megadták neki, munka megvolt már neki akkor amikor érettségizett, és persze direkt tanították őt erre hogyan csináljon jó üzletet. Persze tudták akkor hogy egy ház árát így is nehezen fogja kitermelni de adtak neki indulásra egy egyszerű másfél szobás lakást hogy ott el lehessen, gyakorolja a háztartást, a külön élést stb... és ha nagyon megszorul segítik. Persze a srácnak megvolt az esze, eleve üzletelget, és ügyesen felújította a lakást és amikor megtudta hogy mekkora igény van rá a környéken és hogy jóval drágábban eltudja adni el is adta. Aztán a közeli faluban vett egy családi házat ami elég elhanyagolt volt, de utánajárt hogy onnan mennyire egyszerű a közlekedés akár busszal is ha beüt a krach és nem tud autózni, meg persze azt figyelte hogy ott milyen lehetőségek vannak. Aztán persze ott elégügyesen elvolt, akkor jöttek össze a lányommal és költöztek össze. Tehát nekik van fix lakhatásuk ami saját nincs se hitelük, semmi.

Viszont a kisebbik gyerekem aki már 25 éves neki nem ilyen egyszerű.

Ő alapból nálam lakik direkt emiatt hogy tudjon spórolni, mert hiába van jó végzettsége, hiába van jó munkahelye, azért egy ház árát előteremteni nem egyszerű így sem hogy nálam lakik és tényleg csak annyit kérek tőle hogy a kajánkat tudjuk állni. Rezsire nem kérek tőle pénzt mert egyrészt annyira nem is fogyaszt semmit, tehát spórolós fajta ilyen téren szinte észre sem veszem. Meg persze ameddig én ezt tudom fizetni addig neki ne kelljen mert tudom hogy egy ház spórolására minden pénz számít. Hitelbe nem szeretne belevágni mert fél hogy mi lesz ha nem tudja fizetni stb... Panelba meg nem akar lakást venni, amit szintén megértek. Albérletbe ő nem megy mert akkor végképp nem marad pénze, főleg hogy nincs messze a munkahelye, innen még gyalog is elbír járni. Mert pont nem messze lakunk egy faluba ahol gyalog is 10 perc alatt ott van ha a bicikli úton megy.

2019. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!