Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó terrorizálni, rettegés...

Mire jó terrorizálni, rettegésben tartani a család többi tagját?

Figyelt kérdés

Legalább hetente egyszer sírva, kiborulva hív fel a húgom, hogy apánknak már megint agyára ment valami, és nem lehet megmaradni otthon az állandó ordítás miatt.

Anyut és a húgomat egyaránt bántalmazza verbálisan. Nem lehet rá hatni semmivel, olyan hangnemet enged meg magának, amilyet én még mástól nem hallottam.

Ok nélkül megy a balhé többnyire. Nincsenek anyagi gondjaik, mégis képes amiatt verni az asztalt, hogy valaki egy szelettel több kenyeret evett. Illetve nagyon sokszor hoz kellemetlen helyzetbe másokat, kiteregeti a családi dolgokat boldog boldogtalannak, akár még idegennek is.

Soha nem ivott, és gyógyszert sem szed, viszont én már gyerekkoromból is ilyennek emlékszem rá. Emiatt is költöztem el anno.

Néha évi 1-2szer hazalátogatok, de legszívesebben már pár nap után csomagolnék, mert ennél tovább nem képes magát visszafogni, velem is képes balhézni a semmin. Állandóan puskaporos a levegő otthon, vágni lehet a feszültséget.

Illetve amikor nálunk voltak, akkor se fogta vissza magát, kiborultam, megmondtam, hogy az én otthonomban nem lesz balhé, holott mindig tisztelettudóan szoktam beszélni vele, meg úgy mindenkivel a családban.

Csak nagyon békeszerető vagyok.


Mit lehetne tenni?

Nem akarom, hogy ekkora feszültség legyen, mert a család többi tagja egyszer ebbe fog tönkremenni.


2019. febr. 18. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyenge jellemű emberek bántanak másokat. Sajnos sokat nem lehet vele kezdeni. Max egyszer rendesen a helyére rakni, hogy tudja hanyas kabát van rajta
2019. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Neked könnyü,leléptél a hajorol,és annyi ilyen teso van,enyém is ilyen,ő is lelépett otthagyott minket,haza se nézett,aztán én is leléptem,de megutáltam,mai napig nem jo a kapcdsolatunk,felszines,nem felejtem el h lelépett minket meg apa továbbra is ütött vágott.. Nektek könnyü akik lefalcolnak.. :(
2019. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a kapcsolatom a húgommal, mindigis az volt.

Nem hozhatom ide magammal, a párommal élek, nem is egy városban lakunk, neki is meg anyunak is ott van a munkahelye, ill a húgomnak a párja is, akivel hamarosan költöznek külön.

Amikor én elköltöztem, a húgom még kiskorú volt és tanult, nem vihettem volna csak úgy magammal.

2019. febr. 18. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kettes, sírni, rinyálni úgy látom mégiscsak könnyebb. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy költözzön. Ja, csak azért tenni kell, ugye?

Kérdező, úgy látszik anyád szereti ezt a terrort. Nem tudsz mit csinálni.

2019. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, miért csinálja, lehet gyerekkorában megalázták, elnyomták, megszégyenítették és most "tudat alatt felnőttként olyanokon akar törleszteni, akik gyengébbek nála", esetleg "munkahelyen szemétkednek vele és feszkót otthon engedi ki".

Igazából inkább azt kellene megoldani, hogy elmenni a közeléből, mert őt magát megváltoztatni nem lehet, ha ő nem akarja... :-(

2019. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Kettes vagyok nem rinyáltam leléptem én is amint tudtam,és vittem anyánkat is,de a patkonyok hagyják el a süllyedő hajot,és mennek el közbe otthon apu üti anyut meg kis tesot de ők jol el vannak oda se szarnak többé.. Igen végülis ők csinálják jól tényleg,büszkék lehetnek ,magukra. :(
2019. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nálunk szerencsére nincs szó fizikai bántalmazásról.

Anyukámnak kellett volna válni, amíg mindketten kiskorúak voltunk, nem akart. Most sem akar. Ennyit a felelősségvállalásról.

A kiskorú húgomat, mint írtam, nem vihettem sehová, anyut meg aztán tényleg nem, ha egyszer nem szeretne változtatni.

Mivel lett volna jobb, ha én is otthon maradok, és tűrünk tovább hárman?

2019. febr. 18. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a húg? Nem tudna lelépni?
2019. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húg 22, nyáron mennek külön.

Csak nagyon nehezen viseli az otthoni állapotokat, illetve anyu is, aki viszont nem szeretne menni sehová.

2019. febr. 18. 20:52
 10/13 anonim ***** válasza:

A helyzet hasonlo, csak itt en vagyok a hug es edesanyank meghalt, azota a helyzett csak rosszabb lett.


Eleg ambivalens a kapcsolatom apammal. Elvegre, o a gyerekkori hosom, az o hatasa, vilagra valo nyitottsaga, erdeklodese az, ami kicsi koromban engem is motivalt, ez tett engem kozvetetten muvelt, kivancsi emberre.


Mara a helyzet a visszajara fordult: ket testvere majd anyu halala utan egeszsegileg o is leepult +nyugdijazas ota csak itthon van es nezi a propaganda tvt. Semmit nem csinal, csak vegetal.

Idegengyulolo, keseru, megtort ember lett.

Az italra is raszokott.


Minden egyes megszolalasaval azt erezteti, hogy egy utolso senki vagyok. Valogatott serteseket zudit ram, semmi sem jo amit mondok vagy teszek. Az, hogy csak f0s omlik ki a szamon, egy utolso szrcsimbok vagyok, a foiskolara kvalkodni jartam stb.. nalunk indennapos.

Azon kiborulas van, ha mosogataskor osszekoccannak a tanyerok.


Rettentoen faj es van, hogy oszinten gyulolom.


Ugyanakkor, emlekszem arra, ki volt regen, mit meg nem tett a csaladjaert es tudom, egyedul nem elne tul, egyszer-egyszer vesz a boltban kajat, de a szamlakat, stb en fizetem -nincs senkije rajtam kivul.


Neha vannak jo pillanatai, akkor elobujik az az ember, aki regen volt, de ez csak meg fajdalmasabba teszi. Oszinten gyulolni sem tudom.

En vagyok a csaladja, valahol az en felelossegem, hogy az utolso.par evet emberhez meltoan elje le, barmennyire is faj ez nekem.



A tavolbol szerintem semmit nem tehetsz, ha igenyli beszelgess a tesoddal arrol, hogy tudja a sok rossz, amit apatok raolvas, nem az o hibaja.

Tamogasd, szeresd, csinalj vele kozos programokat, hivd el 1-2 napra nyaralni, hogy kiszakadjon neha az otthoni legkorbol.

2019. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!