Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, hogy ha megroml...

Mit gondoltok, hogy ha megromlana a kapcsolatotok a szüleitekkel a politikai gondolkodás miatt?

Figyelt kérdés
Édesapámról van szó. Maximalista ember, sok elvárással. Tény, hogy dolgozik állandóan, hogy legyen mit megadnia a családjának, ezt tiszteletben tartom, de ha nem úgy szeretnéd élni az életed, ahogyan ő azt eltervezte, akkor nagyon negatívan áll hozzá. Mindig az egyszem kislányának tartott, nem voltam a pici, elkényeztetett lánya sose, mondjuk állandóan dolgozik, nem nagyon vett részt az életünkben, szomorú igazság, hogy annyira nem is ismeri a gyermekeit, de próbálta kimutatta, hogy fontosak vagyunk a számára. Báttyáim vannak, de senki nem ment a családból egyetemre, ezért mérges volt az apánk. De tudni kell, mindenki elhelyezkedett egy rendes munkával (mert nem feltétlenül kell diploma hozzá). Jobban szeretünk csinálni, dolgozni, mint tanulni, de ettől függetlenül szerintem mindenki remek a családban. A probléma ott kezdődött mikor 18 éves lettem. Én sem mentem egyetemre, beiratkoztam egy okj-re és dolgozni mentem. Szeretem a munkám, de tény, hogy nem keresem halálra magam (mivel apánk álma az volt, hogy a családja gazdag legyen, és tanult emberek legyünk). Van egy 5 éves kapcsolatom, de még csak idén költöztünk össze. A lényeg, hogy bejött ez a családtámogatási program tudjátok. Természetesen emiatt kezdett el veszekedni velem apám. Sose érdekelte igazán mit szeretnék, ő azt akarta, hogy egyetemre menjek (már nem emlékszem milyen szakra akarta) és majd a barátom elvesz és családom lesz. Szerette volna, hogy otthon üljek, és szüljem a gyerekeket. Ráadásul most, hogy a gyerekek után kapod a pénzt... Én megmondtam neki, hogy nem akarok most gyereket (23 lves vagyok), először szeretnék egy egyszerű karriert, egy biztos, stabil megélhetést. Apám pedig kiakadt, hogy nekem minek karrier, úgyis szarul keresek, a munka pedig nem azért van, hogy szeresd, az életben végig meg kell szenvedni a dolgokért, de egyébként is a nő dolga, hogy otthon maradjon, szüljön, és majd a barátom eltart. Ez a mondtat pedig, végleg megbántott, sose gondoltam, hogy ő ezt így gondolja rólam. Kicsit megszálott lett ezzel a politikával, hogy állandóan azt akarja, hogy úgy csináljam ahogyan a kormány szeretné. Pedig én csak egyszerűen élni szeretnék, csinálni a munkám amit szeretek, majd pedig, ha eljön az idő, természetesen akkor lesz gyerekem. A lényeg, hogy nem tudom, hogyan álljak így az apámhoz most már. Ha a szüleimhez megyek állandóan ez megy. Hogy én roszsul látom a dolgokat, buta vagyok, nem fogom fel, hogy magyarország "kihal", tönkre teszek mindent. Nem tudom mit csináljak, mi történt vele, hogy nem képes már a gyerekeivel elfogadó lenni (a testvéreimnek is ezt mondogatja, bár nekik máshogy mivel ők fiúk) és képtelen vagyok lassan meglátogatni őket, mert elszomorít az egész helyzet, hogy idáig fajult. Édesanyám pedig nem szól egy szót se. Mint mindig.

2019. febr. 21. 12:30
1 2
 1/17 acelsziv ***** válasza:
89%

Nem lehet túl értelmes ember, ha benyalta a kormánypropagandát. Gondolom a migráncsoktól is retteg és Soros a közellenség.

Sokat tenni nem tudsz vle, minthogy ritkítod a találkozásokat. Mert a folyamatos rikácsolástól neked jobb nem lesz csak az életed rágja.

2019. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Még egy kapcsolat a fidesz oltárán.


Amúgy csináld azt, amit az erdélyi magyarok. Úgy gondolom, hogy más véleményünk van a témáról, szerintem ne beszéljünk róla többet, attól még nagyon szeretlek, de nem szeretnék összeveszni veled.


Ahányszor kell. Folyamatosan. Udvariasan, düh nélkül. Másképp gondolkodtok, nem fogod tudni megváltoztatni a gondolkodásmódját.

2019. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy érzem, nem a politikai véleménykülönbség miatt romlik meg a viszonyotok. Ez csak az apropót adja hozzá.


Ha jól értem, amikor szüleidhez mész, apukád hozza elő ezt a témát, akkor is, ha te nem hozod szóba. Tehát lehetetlen elkerülni a konfliktust.

Ebben az esetben én bizony nem mennék. Végül is van párod, vele együtt töltheted a hétvégéket. Névnap, születésnap és ünnepek idején menjél el szüleidhez. Ha akkor se bírja megállni, hogy provokáljon, akkor többet olyankor se menj. Telefonon mondd el anyukádnak, hogy emiatt nem mész. Ha ő el tudja érni, hogy nyugalom legyen náluk, akkor szívesen mész. Ha ő egymaga eljönne hozzád, szívesen látod. De apukád ne jöjjön és te oda nem mész, amíg ezt kapod. Ill. ugyanezt mondd el a testvéreidnek is. Lehet, hogy bennük is érlelődik valami hasonló. Ha mindannyian egyszerre szüntetnétek be a látogatást, talán elgondolkodna. Ha arra sem, akkor nem kár ezért a kapcsolatért.

A bátyáid sem rakják helyre? Gondolom, már 25-28 év körüliek lehetnek. Ennyi idős koromban (én is férfi vagyok) el nem tűrtem volna, hogy így b....ogasson valamelyik szülőm!

2019. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A testvéreimnek már családjuk van, az egyik most jegyezte el a bartánőjét, de egyiknek sincs gyereke (egynek van tervbe véve). Más-más városban élnek, de én ugyan abban mint a szüleim és muszáj meglátogatnom őket (mert ha nem akkor jön a gonoszkodás). Én csak tehetetlen vagyok, hogy eddig semmi vita nem volt, és annyira hirtelen jött ez. Egy hülye politika miatt. Nem érdekel, mit gondolnak rólam az emberek, hogy nem foglalkozom annyira a politikával, és igenis úgy élek, hogy egy életem van, boldogan akarom leélni, de a szüleimet is oda képzeltem, sose gondoltam volna, hogy emiatt mérgesedik el a helyzet, és még ki is tör belőle a sok hülyeség. Az, hogy egész életem során, nem a szeretett gyermekét látta bennem, hanem a lányát, akit muszáj szeretni, és meg kell mondani mit csináljon, neki nincsen személyisége, majd felnő, szüli a gyerekeket, bocsánat, szüli a pénzt, és nem csinál mást, a boldogság úgyse létezik... Nem akarok olyan fásult lenni, mint az apám az tény, de konkrétan így szétzúzott most bennem valamit ezzel a gondolkodásával. Ezt nem is tudom, hogy lehet már helyre rakni.
2019. febr. 21. 12:55
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg neki hogy a te tested, te életed, te döntésed ez a téma. Legyen olyan szíves és tartsa tiszteletben.

Mondd meg, hogy majd eljon az ideje, jelenleg nem ez tesz boldoggá. Illetve én azt is kifejteném, hogy nem akarok teljesen kiszolgáltott helyzetbe kerülni. Az, hogy otthon maradj, szüld a gyereket és a párod eltart nagyon kiszolgàltatottà tesz. Nem kell annak lennie mindig, de sok nővel megesett már. Hadd legyen a te döntésed, hogy még építed a karriered.

A politikai témában meg javasold neki, hogy ne csak a kormány mediumaibol tájékozódjon. Nagyon be tudja szűkíteni az ember látókörét az, ahogy a fideszes médiumok tajekoztatnak.

2019. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Édesapád nem igazán látja jól a dolgokat, én el sem tudnám képzelni, hogy ilyesmi előforduljon, így beszéljen velem. hány éves édesapád? nem lehet, hogy valami betegsége van? Nem rosszból kérdezem. Normális, hogy tenyész nőnek néz téged?
2019. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim még keményebb magja a Fidesz hívők táborának. Egész egyszeráen ezzel nem tudsz mit kezdeni. Apád nem kényszerítheti rád, hogy szülj és nevelj gyereket bő 15 évig. Azért szülj majd, ha Te és a párod tiszta szívből vágytok arra, hogy gyermeketek legyen, de ne azért, mert kihal az ország, meg pénzt kaptok a gyerekek után. Ezt közölheted apáddal is, ha nem tetszik neki, feljelenthet a szeretett vezetőjénél...

Hihetetlen, hogy mennyi embert etetnek meg a süket dumájukkal.

Amúgy ez a családtámogatási rendszer alapja a hitel, ami érinthet Téged, de köszönöm szépen 10 M hitel a nyakamba, akármilyen kedvezményes is..., aztán ez manapság édeskevés, hogy elindulj lakást venni.

2019. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Apádat se az eszéért szeretik: szerezz egyetemi végzettséget, aztán maradj otthon háziasszonynak meg gyereket szülni. Csak azt tudom mondani, hogy meg kell húznod a határokat. El lehet mondani, hogy téged bánt ez a folyamatos b...szogatás, és addig nem fogod látogatni őket, amíg ezen nem változtatnak. A "gonoszkodásukat" meg sz@rd már le! Felnőtt ember vagy, ne hagyd magad érzelmi zsarolással manipulálni!
2019. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Csak akkor kedvezményes, ha megvan a három gyerek. Ha nem sikerül és vissza kell fizetni, akkor jobban jártál volna a normál hitellel.
2019. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

Megértem apád, kényelmesebb életed akart neked, mint amilyen az övé.


Egy jó kisiparos mesterembernek van pénze taníttatni tehetséges gyermekét. Az pedig minden szülő természetes vágya, hogy utódai egyre feljebb emelkedjenek a társadalmi ranglétrán. Ehhez pedig a legegyszerűbb az lett volna, ha jó egyetemre mész, már ott, vagy később a szuper állásodban ismerkedhettél volna meg olyan férfiakkal, akik így számodra nem elérhetőek (komoly szándékkal).


Egy jó mesterember jó egyetemen végzett, pár évig jó állásokban dolgozó lányát egy többgenerációs építész, magánorvos, ügyvéd dinasztria családjában sem érzik fiúkhoz csak könnyed kapcsolatra illőnek a szülők.


41F

2019. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!