Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, hogy ha megroml...

Mit gondoltok, hogy ha megromlana a kapcsolatotok a szüleitekkel a politikai gondolkodás miatt?

Figyelt kérdés
Édesapámról van szó. Maximalista ember, sok elvárással. Tény, hogy dolgozik állandóan, hogy legyen mit megadnia a családjának, ezt tiszteletben tartom, de ha nem úgy szeretnéd élni az életed, ahogyan ő azt eltervezte, akkor nagyon negatívan áll hozzá. Mindig az egyszem kislányának tartott, nem voltam a pici, elkényeztetett lánya sose, mondjuk állandóan dolgozik, nem nagyon vett részt az életünkben, szomorú igazság, hogy annyira nem is ismeri a gyermekeit, de próbálta kimutatta, hogy fontosak vagyunk a számára. Báttyáim vannak, de senki nem ment a családból egyetemre, ezért mérges volt az apánk. De tudni kell, mindenki elhelyezkedett egy rendes munkával (mert nem feltétlenül kell diploma hozzá). Jobban szeretünk csinálni, dolgozni, mint tanulni, de ettől függetlenül szerintem mindenki remek a családban. A probléma ott kezdődött mikor 18 éves lettem. Én sem mentem egyetemre, beiratkoztam egy okj-re és dolgozni mentem. Szeretem a munkám, de tény, hogy nem keresem halálra magam (mivel apánk álma az volt, hogy a családja gazdag legyen, és tanult emberek legyünk). Van egy 5 éves kapcsolatom, de még csak idén költöztünk össze. A lényeg, hogy bejött ez a családtámogatási program tudjátok. Természetesen emiatt kezdett el veszekedni velem apám. Sose érdekelte igazán mit szeretnék, ő azt akarta, hogy egyetemre menjek (már nem emlékszem milyen szakra akarta) és majd a barátom elvesz és családom lesz. Szerette volna, hogy otthon üljek, és szüljem a gyerekeket. Ráadásul most, hogy a gyerekek után kapod a pénzt... Én megmondtam neki, hogy nem akarok most gyereket (23 lves vagyok), először szeretnék egy egyszerű karriert, egy biztos, stabil megélhetést. Apám pedig kiakadt, hogy nekem minek karrier, úgyis szarul keresek, a munka pedig nem azért van, hogy szeresd, az életben végig meg kell szenvedni a dolgokért, de egyébként is a nő dolga, hogy otthon maradjon, szüljön, és majd a barátom eltart. Ez a mondtat pedig, végleg megbántott, sose gondoltam, hogy ő ezt így gondolja rólam. Kicsit megszálott lett ezzel a politikával, hogy állandóan azt akarja, hogy úgy csináljam ahogyan a kormány szeretné. Pedig én csak egyszerűen élni szeretnék, csinálni a munkám amit szeretek, majd pedig, ha eljön az idő, természetesen akkor lesz gyerekem. A lényeg, hogy nem tudom, hogyan álljak így az apámhoz most már. Ha a szüleimhez megyek állandóan ez megy. Hogy én roszsul látom a dolgokat, buta vagyok, nem fogom fel, hogy magyarország "kihal", tönkre teszek mindent. Nem tudom mit csináljak, mi történt vele, hogy nem képes már a gyerekeivel elfogadó lenni (a testvéreimnek is ezt mondogatja, bár nekik máshogy mivel ők fiúk) és képtelen vagyok lassan meglátogatni őket, mert elszomorít az egész helyzet, hogy idáig fajult. Édesanyám pedig nem szól egy szót se. Mint mindig.

2019. febr. 21. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

Apád csak a kormánypropagandára hivatkozik, de nyilvánvaló, hogy anélkül is egy feudális felfogású, buta vénember.

Mi az, hogy látogatni KELL, mert gonoszkodik.

Úrhatnám ven hülye.

Ne menj oda.

2019. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Így a kommenteket olvasva meg vagyok döbbenve. Mint írtam, nem foglalkozom a politikával, de én úgy gondoltam sokan fidesz pártiak és támogatják ezt az egészet, és apám szerint is csak én gondolkodom ilyen rosszul...
2019. febr. 21. 17:07
 13/17 anonim ***** válasza:
14%
Szegény hülyére dolgozza magát, és nem akar nektek is ilyen életet. Hát pocsék apa, tényleg :(
2019. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11%
Én fideszparti vagyok, támogatom és tök örülök a csaladprogramjuknak is, de ettől még értelmes vagyok és te láthatod másképp a dolgokat. Apáddal meg nem a politikai nézetei miatt nem jössz ki jól, itt mélyebben gyökerezik a probléma. Gondolom nem ma kezdte a piszkalodast.
2019. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell meglátogatnod apukádat azért mert egy városba laktok,ha telefonon akar gonoszkodni ted le telefont ,én egy kerületbe lakom anyuval de nem låtogatom meg mert nem ėrek rá illetve most mosoly szünet van .
2019. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sose volt gond apámmal. Nehéz ember személyiségileg, de mindig jól kijöttünk. Pont ezért tettem fel ezt a topikot, mert hirtelen jött ez a változás, hogy egyszerűen semmi nem jó neki amit eddig elértem. Ezt pedig úgy értem, hogy lehet nem leszek gazdag ember, de teljesen jól megélek, és én elégedett vagyok az eddigi dolgaimmal. Párommal is beszéltem, ő nem akar belekeveredni ( hasonló a családjában a politikai gondolkodás de ott erősebben), de a barátom például egyáltalán nem akar most gyereket vállalni (persze majd jönni fog, majd jó pár év múlva, de akkor se fogunk négyet bevállalni). Most kezdtük ez az életünket úgy igazán. Apám gondolkodása inkább arról szól, hogy magyarok vagyunk, segítsük az országot, ami eddig teljesen igaz, de nekem a gyerekszülésben kell segítenem (mert nő vagyok, ez a dolgom, ezt apám mondta), mert ha nem teszem meg, amit elvár a kormány, akkor tönkreteszem az országot. Na ez a gondolkodása ami zavar, és ami miatt állandóan vitázik velem. De szerintem elengedem az egészet, ha felhozza egyszerűen nem fogok róla beszélni vele. Majd ráhagyja. Ha meg nem az az ő baja.
2019. febr. 22. 07:48
 17/17 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, az teljesen OK, hogy valaki a szívén viseli a hazája sorsát. Ami viszont nagyon nem OK, ha valaki a másik emberre ráerőszakolja a saját értékrendjét - mindössze annyit várhatunk el jogosan a többi embertől, hogy ne okozzanak nekünk kárt vagy veszélyt. Apádnak nincs joga elvárni, hogy úgy érezz és úgy gondolkodj, mint ő, és szintén nem az ő tisztje megszabni, hogy neked "mi a dolgod". Sem a személyed, sem a tested nem az ő magántulajdona, és nincs joga érzelmi zsarolással büntetni, ha nem úgy éled az életedet, ahogy ő elvárná tőled. Mások jogtalan igényeit visszautasítani nem bűn, így nyugodt lelkiismerettel világossá teheted a számára, hogy vissza kell fognia magát. Ha erre nem hajlandó, akkor pedig neked kell mérlegelni, hogy akarsz-e vele napi kapcsolatban maradni.
2019. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!