Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ott hagyom az egyetemet, de...

Ott hagyom az egyetemet, de ezért miért kell fenyegetőzni?

Figyelt kérdés

2.évben vagyok jelenleg, de nagyon nem tetszik a szak amire járok (nemzetközi gazdálkodás). Nem azért hagyom ott a sulit, mert nem megy a tanulás, épp ellenkezőleg, nagyon egyszerű a szak, egyáltalán nincs benne semm kihívás és nem is tetszik. A leghülyébbek is simán végigcsinálják, szerintem én jóval többre vagyok képes. Van saját lakásom, egyedül élek egyetem óta, de mikor közöltem otthon a döntésem, anyum nagyon kiakadt. Úgy viselkedik mintha még mindig otthon élnék, és ők tartanának el, pedig nem, mert dolgozom. Eddig egy sz*r diákmelóm volt, viszont most találtam valami mást, ami nem teljesen legális, de nem is illegális. Úgymond a szürke mezőben van, de bajom nem lehet a dologból. 100x jobban fizet mint a diákmunka, úgyhogy mondanom sem kell, hogy végképp nem vagyok arra ösztönözve, hogy egésznap az egyetemen üljek. Ennek a munkának köszönhetően nagyon jól megélek, és nem is tervezek a jövőben változtatni.

Anyum viszont azzal fenyegetőzik, hogy ha abbahagyom az egyetemet, akkor költözhetek ki a lakásomból. A lakást egyébként ők vették, de nekem lett szánva, ugyanúgy ahogy húgom is kapott. Ezért sem érzem fairnak, ugyanis húgom nem jár egyetemre, okj-t tanul, mégis maradhat. Eléggé kettősmérce feeling. Anyám szerint, ha nem járok egyetemre, akkor vissza kéne költöznöm a szülői házba, és a lakást meg kiadnák. Szerencsére apa az én oldalom áll, ő azt mondja, hogy ha fenn tudom tartani a lakást, akkor maradhatok. Bőven fenn tudom tartani, köszönhetően a mostani munkámnak, és ez nekem így teljes mértékben megfelel. Valószínűleg anya csak fenyegetőzik, de nekem akarom elmérgesíteni a viszonyunkat, viszont erre a szakra semmiképp se akarok bejárni + haza se akarok költözni. Szerintetek ez normális egyébként, hogy anyum ilyenekkel fenyeget? Ha valamit valakinek ajándékba adok, akkor azzal a dologgal többé nem én rendelkezem.

Valami kompromisszum megoldás?


2019. febr. 24. 13:44
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az új munkám semmilyen erkölcsi értékeket nem sért. (mielőtt valaki a prostitúcióra gondolna, de egyébként is férfi nemű vagyok)
2019. febr. 24. 13:46
 2/31 anonim ***** válasza:
14%
Férfi prostik is vannak.
2019. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
Meg olyanok is, akik mindig mindent félbehagynak, mert unalmas...
2019. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Egész életedben ezt a “szürke” munkát tervezed végezni?

Mellesleg tudtommal valami vagy legális vagy nem legális.

2019. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csalódott, hogy ott hagytad és nem lesz diplomád, sem a testvérednek sem. Levelezőn még mindig tanulahtsz mást is, gondolom nem ezt a munkát akarod örök életre csinálni, ha nem teljesen legalis. Oda meg kelleni fog B terv
2019. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Tudom nehéz elhinni, de anyud jót akar neked, csak nem tudja magát kifejezni.

Ha ilyen könnyű a szak, miért nem végzed el? Lesz egy diplomád. Vagy miért nem jelentkezel át egy másik, hozzád való szakra?


Hmm. Nehéz ezt elmagyarázni neked, mert nagyon beleéled magad az új munkádba, és biztos szuper munkát találtál, de nem fogsz örökké ott dolgozni, egy végzettség minimum kell, és ha ilyen jól megy az egyetem akkor?:)

Én összecsapnám a két kezem ha ilyen gördülékenyen ment volna az egyetem..


Szerintem anyud nem arra hajt, hogy egyetemet végzett nagyfiú legyél, az a lényeg hogy legyen egy végzettséged, ne tinglitangli szürke munkából élj életed hátralévő részében, hanem csinálj valamit amivel később munkát találsz. Ha ez okj, vagy főiskola vagy tudjatököm, hát az.


Hidd el ez a mostani munkalehetőséged nem fog életed végéig elkísérni, és később,ha a jövőbeni családodat neked kell etetni, vagy magadat ellátni, végzettség nélkül tudod milyen munkát fogsz találni...


Én azt javaslom, hogy csináld végig a szakot, vagy keress egy másikat, vagy egy okjt


Én is anno gazdálkodás és menedzsmentre mentem, átmentem villamosmérnökire és szarrá keresem magam, a gyerekeim meg akárhova vihetem nyaralni.. és erre pl mindig szükség van. És nem könnyű szak.

2019. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan hogy valami csak kicsit illegális vagy nagyon. Ha "nem teljesen legális", az annyit tesz hogy illegális, ennek nincsenek fokozatai.

Anyudnak pedig nyilván az nem tetszik hogy nem arról van szó hogy van egy jobb terved, hanem egyik rossz döntésedet (szimplán kidobni egy-másfél évet az életedből, alternatíva nélkül) tetézed egy másikkal (illegális munka).

Plusz az sem igaz hogy ajándék felett nem rendelkezel. Legálisan bármikor visszavehető a dolog.

2019. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor a félreértesek elkerülése végett, adok bőven információt: közgazdasági szakgimnáziumba jártam, ahol 2 dologból voltam jó; a nyelvek és a matek. A könyvelés nekem nagyon ment, mindig érdekeltek a számokkal kapcsolatos feladatok. Ilyen irányban szerettem volna továbbmenni, - igen, azt elrontottam hogy nem néztem jobban utána-, és felvettek a nemzetkeközi gazdálkodás szakra. Itt elég hamar kiderült, hogy matekkal kapcsolatos órák nem hogy nem lesznek, de még csak a könyvelést is nagyon alap szinten oktátják, úgyhogy tanulás nélkül átmentem a vizsgákon. Nem mellesleg, mi már gimiben ugyanezeket nagyjából megtanultuk + volt, hogy szabadidőmben olvasgattam a könyvelésről, meg szórakozásból megcsináltam egy jó pár feladatot. A 4. szemeszterig vártam, azt hittem mindig, hogy na majd most, esetleg több ilyen óránk lesz, vagy komolyabb szinten fogják oktatni, de persze semmi, úgyhogy végképp elegem lett. Nem érdekelnek a humán tárgyak, csak a nyelvek, de azt sem ettől az egyetemtől fogom elsajátítani.

Most könyvelő vagyok egy kisebb cégnél, ahol el kell könyvelni ezt-azt, de nekem akkoris ez az álommunka. Nagyon jó vagyok benne, és rendesen megfizetnek. Nincs diplomám, de egyik jó ismerősünké a cég, akinek az a fontos, hogy olyan embert találjon aki megbízható, és ért is a dolgohoz, nem pedig olyat akinek papírja van róla, de fingja nincs semmiről.

2019. febr. 24. 14:11
 9/31 anonim ***** válasza:
7%
Haza se költöznél.. Naná mert ez a tipus csak lakást ad szeretet nem.. Költözz ki menj másikba azt is fen tudod tartani gondolom.. Ez vmi prostitucios dolog amit csinálsz amugy?
2019. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem tetszik, hagyd ott!

De ha a könyvelés az álommunkád, és még jó is vagy benne, miért nem szerzel képesítést hozzá? Levelezőn is simán megcsinálhatnád! Most ismerősnél dolgozol, és nem számít, hogy nincs felsőfokú papírod róla, de még nagyon fiatal vagy, nem innen fogsz nyugdíjba menni, máshol meg számítani fog.

2019. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!