Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha a szüleite...

Mit csinálnátok, ha a szüleitek "követelnék" az unokát?

Figyelt kérdés
A szakom mester nélkül semmit sem ér, ezért megyek mesterre. Édesanyám nem támogat benne, mert ő már nagyon vágyik az unokára. Ha találkozunk, szapul, hogy nincs párom és szingli vagyok és próbálja rám erőszakolni a közelben lakó férfiakat. 23 vagyok. Nagycsaládi ebédnél felhozta, hogy mesterre megyek, erre a rokonság... hát így mikor lesz gyerek.
2019. márc. 3. 11:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Felnőnék, nem idegeneknek sipákolnék, hanem ignorálnám őket. Ja bocs, én már megtettem. Dedó.
2019. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ha ignorálom őket, akkor meg panaszkodnak, hogy magukra hagytam őket és derogál őket látogatnom.
2019. márc. 3. 11:38
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Közlöd kulturáltan, céltudatosan és eltökélten, hogy 23 évesen még semmiről nem vagy elkésve. Továbbá a gyermekvállalás meg kell teremtened a legmegfelelőbb alapfeltételeit, mint a jól fizető állás, és megfelelő partner. Amit fontos kiemelned: magadért akarsz gyereket vállalni, és nem másnak szülni.
2019. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
69%

Még van idõd bõven,hiszen még csak 23 éves vagy.


Utolsó jó a humorod.:):)

2019. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
17%
Vagyis a 11:49_es.
2019. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
38%

Már megint mindenki csak a végleteket látja, mind a kérdező, mind a válaszolók, pedig a megoldás nagyon egyszerű.:

1. Szeretnél valamikor gyereket?

Ha nem, akkor mondd meg nekik szemtől szembe, és ne olvasd tovább a válaszomat.

2. Ha szeretnél, mikorra időzítenéd?

Bármily furcsa az emberek nagy részének, ezt a témát is célszerű projektként kezelni, amiben fel lehet állítani lépéseket, pl. először párt találsz, össze költöztök, stb.

3. Mi hátráltat? Hol érzed hogy le vagy maradva a cél elérésében?

Pl. Nincs férfi aki tetszene -> csinálj erre egy tervet, milyen taktikával találsz párt. Pl. ha eddig igénytelen voltál, most igényesebb leszel a kinézetre, eljársz egyre több helyre ahol vannak férfiak, stb.

Ha akarsz gyereket és van terved hogyan érd el a célt, nyugodtan közölheted szüleiddel is. Lehet nekik is vannak jó meglátásaik, hogyan lendítsd magad túl az akadályokon.

2019. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Ismerős pedig én férfi vagyok. Nálam nagy szüleim nyomják ezt a dumát. "Mikor lesz már gyerek?" , "Miért nincs egy feleséged?" Azt nem fogják fel, hogy abból áll az életem jelenleg, hogy MSC-zek és dolgozok. Legutóbb arra voltak kiakadva, hogy minek megyek 6 hónapot tanulni Németországba há itt van ám egyetem a városban.Oltsd le őket a jó ízlés határán. Hidd el másból nem fognak érteni.
2019. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Közlöd kulturáltan, céltudatosan és eltökélten, hogy 23 évesen még semmiről nem vagy elkésve. Továbbá a gyermekvállalás meg kell teremtened a legmegfelelőbb alapfeltételeit, mint a jól fizető állás, és megfelelő partner. Amit fontos kiemelned: magadért akarsz gyereket vállalni, és nem másnak szülni."


Ezt már megpróbáltam, de mintha a falnak beszélnék. Nem is amiatt aggódnak, hogy én vagyok elkésve, hanem ŐK vannak elkésve. Nem is azzal foglalkoznak, hogy én 27 évesen mennyire leszek lekésve a gyerekvállalásról, hanem csak azzal foglalkoznak, hogy ők 4-5 év múlva mennyi idősek lesznek.

Semmilyen észérv nem hat rájuk. Azzal jönnek, hogy ők is a nagyszülők vendégszobájában kezdték a családalapítást.

2019. márc. 3. 12:05
 9/34 A kérdező kommentje:
Nincs férfi, aki tetszene: náluk még ez se akadály. Azt mondják, keressek egy férfit, aki dolgozik meg családot akar, házasodjunk össze, és csináljunk gyereket, és majd időközben "összeszokunk".
2019. márc. 3. 12:10
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán szeretnél kisbabát? Csak a szüleidnek és a rokonságnak ne szülj. Ha te úgy gondolod most vagy egyáltalán nem szeretnél, akkor legyél velük őszinte, és mondd meg nekik. Ha meg szeretnél, akkor mond azt hogy elvégzed a mesterit, és utánna majd ha lesz munkád és találsz valakit akit nagyon szeretsz és ő is nagyon szeret téged, és szívesen összekötnéd vele az életed, majd akkor valószínűleg jöhet a gyerek. Először alapozd meg a jövődet hogy legyen jövedelmed. Hogy el tudd majd te IS tartani a családod. Még csak 23 éves vagy. Az én anyukám 32 évesen szült engem. Most 16 éves vagyok. Szóval nyugi, semmiről sem vagy lemaradva! :)
2019. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!