Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha a szüleite...

Mit csinálnátok, ha a szüleitek "követelnék" az unokát?

Figyelt kérdés
A szakom mester nélkül semmit sem ér, ezért megyek mesterre. Édesanyám nem támogat benne, mert ő már nagyon vágyik az unokára. Ha találkozunk, szapul, hogy nincs párom és szingli vagyok és próbálja rám erőszakolni a közelben lakó férfiakat. 23 vagyok. Nagycsaládi ebédnél felhozta, hogy mesterre megyek, erre a rokonság... hát így mikor lesz gyerek.
2019. márc. 3. 11:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
ők nagyszülők már a koroukat illetve,persze h az érzelem mentes házasságot támogatják,haza memnék ilyen közegbe ahol az a minta h vkit összekell szedni csinálni purdét aztán majd vmi lesz v élünk a szarba,téged is igy hozott össze anyukád kérdezz meg tőle,mert te inkább boldog kapcsolatba szülnél mikor te akarsz,lehet többet nem kell hazamenned ha ezt a kérdést felveted neki....
2019. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Metionin ***** válasza:
86%
Nálunk anyósom követel. Tájékoztattam, hogy mások méhében turkálni bunkóság. Megsértődött de abbahagyta. Nemrég sógornőmnek lett pasija, most őket cseszteti, hisztérikusan kiabálja hogy neki unoka kell és random idegen gyerekek képeit mutogatja nekik a telefonján. Azelőtt velem csinálta ugyanezt míg le nem oltottam.
2019. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Mondd el nekik, hogy a szakmád mesterképzés nélkül nem ér semmit. Azt el akarod végezni. Mert, ha csak ide-oda téblábolsz munkák között alapképzéssel, akkor nem lesz tapasztalatod sem, ami miatt terhesség után visszavegyenek.

Egyik ismerős alapképzéssel dolgozott itt-ott. Most férjezett, 31 éves. Talált egy jó munkát, de nem veszik fel, mert így - még gyermektelenként - mindenórás. Szóval miért foglalkozzanak vele? Egy másik ismerős egyetem + 1 év munkakeresés + 1 év hivatali munka után 5 évre megpattant szülni. A tudása nyilván diploma - 5 év pelenkázás. Én céghez nem venném fel. Szerencsés helyzet, hogy a hivatalban folytathatja.

Esetleg mondd el, hogy 30 évesen már szülni akarsz, de addig mindenkinek pofa be (udvarisan). Ha ez nem hat, akkor mondd el, egyébként ez annyira magánügy, hogy az egygyerekes, idősebb nőktől esetleg kérdezd meg, miért nem szültek kettőt, a férfiaktól, hogy feláll-e még vagy csak szivatóval indul.

2019. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, mennyire kell már korlátoltnak lenni ahhoz, hogy ilyesmivel zaklassa a saját gyerekét az ember, a huszas évei elején, mikor még partnere sincs. Én marha egyszerűen rövidre zárnám az egész vitát. ha anyukádnak három éve van a nyugdíjig,te meg még csak 23 éves avagy, akkor ő sem fiatalon vállalt gyereket. Közölni lehet velük, hogyha fiatal nagyszülők szerettek volna lenni, vagy nem idős korukban unokázni, akkor méltóztattak volna fiatalabb korukban összehozni téged. Ugyanis arról vajmi kevéssé tehetsz, hogy középkorúan, apád tán a második házasságában 40+-osan és jóanyád sem a huszas évei elején vállaltak téged. Ha magukkal szemben ilyen elnézőek voltak és nekik megadatott az, hogy akkor vállaljanak gyereket, amikor nekik tetszik, akkor hagyják meg ennek a döntésnek a jogát neked is. Ha ennyi sem elég, akkor meg tedd fel a kérdést anyádnak, hogy ugyan miért nem ment hozzá 20 évesen az első jöttmenthez, akivel majd a saját elmélete szerint úgyis összeszokott volna és akkor szülhetett volna fiatalon és lehetne fiatal nagymama. Ezt már bebukták mind a ketten és ha nem szállnak le rólad, akkor ritkítod a találkozást, aztán lehet durcizni. Én biztosan nem tűrném, hogy a méhemmel rendelkezzen és követelőzzőn akárki, még a szüleim sem, mondjuk az enyémek nem is voltak soha ennyire eszementek. Itt már nem segít a kitérő válasz, meg a kedveskedés, határozottan szembesíteni kell őket a saját hülyeségükkel és felhívni a figyelmüket arra, hogy ők sem vállaltak fiatalon, milyen jogon akarják akkor helyetted eldönteni, hogy miképp rendelekezz a saját tested és életed felől. megvolt a lehetőségük rá, nem éltek vele, a te életedet majd te alakítod. Viszont kettőn áll a vásár, amíg körbeudvarlod őket nem is fogják abbahagyni, tisztelettudóan, de határozottan is le lehet állítani a szülőket, ha eddig ezt nem tetted meg, akkor vagy nem is akarod igazán, vagy túl hajlékony jellem vagy. Nincs lehetetlen ugye, csak tehetetlen, hát nosza.
2019. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a szüleid hülyék.

Alapból bunkóság tőled unokát várni/követelni, mivel neked kell gyereket vállalni, és nem nekik. A gyerek pedig nem csak abból áll, hogy "jajj, de cuki". Van másik oldala is a dolgoknak. Például amikor megbetegszik, elkezd kamaszodni stb.

Az meg a nettó pofátlanság, ahogyan vélekednek a párkapcsolati státuszodról. A szerelem nem a tinédzserek kiváltsága, és mielőtt bárkivel közös életet kezdenél fontos megismerni alaposan. Rengeteg kapcsolat, házasság azért megy tönkre, mert a felek nem ismerték meg egymást, amelynek később a gyerek itta meg a levét.


Nálam kacifántosabb a helyzet, mert én nem is szeretnék. Egyszer mondtam anyámnak, hogy ha annyira unokázni akar, akkor tegye szét a lábát, és csináltasson magának gyereket.

2019. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
88%
amíg félsz tőlük, nem is fogják abbahagyni. Először neked magadnak kell nagyon határozottan magadban tisztáznod, hogy ehhez semmi közük, és akkor már nem leszel bizonytalan velük szemben. Ők nem értelmes beszélgetést akarnak, ezért fölösleges győzködni őket, bár a te kései születésedet érdemes felhozni, az ütős érv, hanem uralkodni akarnak feletted, önérvényesíteni. Ha ez a téma az ő gyerekvállalási korukra való hivatkozásod után is előkerül, abban a pillanatban felállsz és otthagyod őket. Majd megtanulják, mit tehetnek és mit nem.
2019. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Én egy eléggé erős akaratú ember vagyok és már 10 évesen se érdekelt, hogy megsértődnek rám... szóval lehet, hogy extrém ez most tőlem, de én bizony nem állnék le vitatkozni meg érvelni, meg láthatóak semmi értelme. Egyszerűen elküldenék mindenkit a phicsába....

Kb így zajlana:


Anyuka: “jaj túl öreg leszek, most azonnal kell unoka nekem, mikor lesz már?!”


Én: “Figyelj anya, ne haragudj, nem akarlak megbántani, de akkor most utoljára tisztázom: semmi közöd hozza, hogy mikor és kinek szülök gyereket, a közeljövőben pedig NEM FOGOK SZÜLNI. Igy döntöttem és egyáltalán nem érdekel, hogy neked mi erről a véleményed, mert nekem kell akarni a gyereket, nem neked. Semmi közöd ahhoz sem, hogy hogyan választok párt. Ha ennyire babázni akarsz szulj magadnak, vagy menj önkéntesnek egy csecsemotthonba. Szeretném, ha felfognád amit most mondtam, mert innentől kezdve esküszöm, hogy ha újra szóba hozod egyszerűen ott foglak hagyni egyhelyben.”


És utóbbihoz tartanám is magam.

2019. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
50%
Hálás vagyok a szüleimnek, mert a hátuk közepére se kívánták az unokát...
2019. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
11%

Nagycsaládi ebédnél ölébe ültetném a mester nélküli diplomát:

Tessék, a gyerek! Te akartad így...

De kistestvér helyett (mesterfok), azért egy férfit keresek, aki szeretek.


(Amúgy nem értem; miért feltételezik sokan, hogy a diplomát (ráadásul osztott képzésben 10 év alatt) akarja a gyerek, a szabadon választott házasságot meg nem.)

2019. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
61%
Meg kell mondani, hogy ha kell a gyerek kezdjenek el dolgozni rajta.
2019. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!