Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy menjek el otthonról kb...

Hogy menjek el otthonról kb egy fél napra, hogy ne bukjak le?

Figyelt kérdés
Attól félek hogy lebukok és nagyon kikapok. 120kmre kellene elmennem. Gondolkoztam már rajta hogy direkt összeveszek valakivel a családból, és arra támaszkodva lépek le. Az is necces, mivel anyám pont a buszmegállóval szemben dolgozik. A megbeszélés/elkeretszkedés KO. Tuti nem menne bele és nagyon fontos lenne

2019. márc. 3. 12:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
16 évesen ne akarj elszökni és utazni 160 km.t, Tessék megmondani az igazat, és kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el.
2019. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
45%
16 éves.. 14 15 évesen már 200 kmeteket vonatoztam egyedül a nagyszüleimhez igaz a kaját se merték ki elém,arra neveltek h önnáló legyek ne mamahoteles szülőfüggő,ma meg egy 20 évest se engednek buszra meg nyaralni,16 éves két év mulva nagykoru nem kell életképtelenre nevelni egy generáciot aztán sirni h 30 évesen se akar elköltözni v épp 18 évesen 200 kmre húz.. Nevetséges.
2019. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%
ma 14:05-ös: nem az a gond, hogy 120 km-t kellene utaznia, hanem az, amit ott csinálna!
2019. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
66%

Nem szoktam senkit sem a "bűnbe vinni", de hadd kérdezzek annyit, hogy mit jelent az, hogy "kikapok"? Mert ha csak passzívagresszív érzelmi drámázást, akkor mérlegelni kell, hogy annak az elviselése a nagyobb trauma, vagy lemondani a kiruccanásról.

Már ha semmilyen módon nem keresztülvihető, hogy legalizáld a kis utazásodat. Én 15-16 évesen simán utazgattam már az országban, a szüleim tudtával, de bíztak bennem és a talákékonyságomban, pedig mobil se volt akkoriban.

2019. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

"elkeretszkedés KO"

Inkább a tanulásra fordítsd az időd.

2019. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
9%

Mivel lány vagy, van egy tuti ötletem.

Vegyél egy olyan színű parókát, mint amilyen a hajad színe, és vegyél egy felfújható guminőt. Öltöztesd fel abba a ruhába amiben aludni szoktál, tedd rá a parókát, tedd az ágyadba, takard be, hogy a feje ne nagyon látszódjon, de hihető legyen hogy te fekszel az ágyadban. Aztán mondd meg a családodnak, hogy te nagyon rosszul vagy és ágyhoz leszel kötve, ne menjenek be a szobádba, mert a végén elkapnak tőled valamit.

Így fél napra el tudsz tűnni és senki se fog gyanítani semmit sem.

2019. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
85%

#17: én kb óránként megyek be olyankor, hogy megnézzem, hogy van, vagy hogy nincs-e szüksége valamire...


Mondjuk nálunk soha nem is volt szüksége hazudozásra. Általában olyan helyekre akart menni, olyan társasággal, hogy nyugodt szívvel elengedtem.

2019. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
89%

Lányom ennyire titkolna valamit, félnék, hogy idegent tartok a házamban és nem bízik bennem a saját lányom. Azaz legfőképpen azt sajánálnám, hogy nem mert velem őszinte lenni, mintha én nem lette volna tinédzser.


Ha törvénytelenkedni akar, nem akarok róla tudni, de ha bajban van, tudni szeretném, hogy hova menjek érte. És végkép nem akarok izgulni, hogy ha megbeszéltünk valamit, hogy este 10re otthon lesz, és nem jelentkezik napokon át, na azt nem kívánom senki szülőjének!


16 évesen anyámnak ennyi elég volt. 2 nap múlva jövök, ha kell telefonon elér, van nálam elég pénz, van mit ennem, van hol aludnom, nem kerülök bajba, még nem fogok csok-ot igényelni. (mondjuk akkor pont nem így hívták, de a célzás átment remélem).

2019. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%
Menj vonattal. Ha utazgatni nagylány vagy akkor megbeszélni/következményeket vállalni is legyél nagy.
2019. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tartanak a pincében bezárva. Ha dolgod van valahol, menj! Könnyebb bocsánatot kérni, mint engedélyt.
2019. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!