Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon kötelességem az apának...

Vajon kötelességem az apának az üzeneteit fogadni fb-on, mielőtt elvinné láthatásra a gyermeket?

Figyelt kérdés

le akarom törölni a gyermekem apját a fb-on, ugyanis már többedik alkalommal keresnek miatta, hogy kiket lopott meg, illetve kivel feküdt le, stb...

Telefonon elérhet ha akar. De egyáltalán kötelességem vele bájcsevegni minden láthatás előtt? Általában alkudozik csak, hogy neki épp 4 helyett csak 5-kor jó, vagy vasárnap helyett mondjuk csak szombatig ér rá. A bíróságon megítélték neki a konkrét időpontokat, amiket elfogadott, hogy mmikor viheti a gyermeket, tehát kérdés abszolut nem lenne.


Az okoskodó, nem a kérdésemre válaszoló kommentektől kérlek kíméljetek. Tapasztalat érdekelne, más hogyan oldaná meg.



2019. márc. 4. 06:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
16. Egyébként kit érdekel a te facebookodon mi történik de komolyan? 😁 Ez kinek segítség.
2019. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
41%
Messengeren rád tud írni akkor is ha nem vagytok ismerősök. Beszéljétek meg, hogy ott kommunikáltok. És ha sürgős akkor tefonon. Ha nála a gyerek akkor nézegesd gyakran. Nehéz ha nem kooperatív a másik fél. Egyébként nem kérdezted még tőle, hogy biztos akarja e látni a gyereket? Nem kötelező. Biztos fizet tartásdíjat. Esetleg felajánlhatnád, hogy nem kell fizetnie és cserébe a gyereket sem kell elvinnie. Lehet jobban járnátok így.
2019. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#21

Az enyémen úgy konkrétan még mindig semmi. Megpróbálom érthetően leírni mégegyszer, amit eddig is:

Teljesen megértem, ha a kérdező elzárkózik a facebookos, messengeres kapcsolattartástól, mivel ki van téve olyan dolgoknak, amiknek telefonhívás, Viber által nincs. Egyébként ő maga is leírt olyan dolgokat, ami a másik kettővel elkerülhető. (Abba nem mennék bele, hogy attól, hogy az exét letörli, akik eddig tudták, ki ő, még írogathatnak neki, max a kéretlenben látni fogja, de mindegy.)

A száma nem nyilvános, azt nem fogja tudni senki, és ha ő hívja apukát, utóbbi még arra se foghatja, hogy pénzébe kerül a kommunikáció. Az más kérdés, hogy mint írta, b.$zik felvenni a telefont...

2019. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

22-es!

Fizet tartásdíjat, de csak azért, mert a bíró felszólította, hogy ha nem, akkor többet veszít. 5 év alatt előtte 10 e forintot adott.


Már mondtam neki, hogy felesleges elvinnie azért, hogy a tv és telefon előtt üljön 48 órát, összesen 3 óra utazás után-előtt, erre azt mondta, hogy tudja nem apának való, magát egyszerűen nem is tartja annak, de nem akarja, hogy elfelejtse a gyermek, ezért vinni fogja.

Persze hiába vannak ilyen beszélgetések írásban, a szemembe és bárki szemébe hazudik rezzenéstelen arccal. Így pedig csak egy apa a sok közül, akit az exe ki akar semmizni.

2019. márc. 4. 15:43
 25/29 anonim ***** válasza:
"Persze hiába vannak ilyen beszélgetések írásban, a szemembe és bárki szemébe hazudik rezzenéstelen arccal"=> Ezeket viszont nyugodtan mentheted, és alkalom adtán felhasználhatod. Nem kimondottan ellenségeskedéskén, csak hogy más is lássa, nem feltétlen lenne muszáj vinni a gyereket...
2019. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ez persze sok idő, de új facebook profilt is csinálhatsz, és újra felveheted az ismerőseidet, ha nagyon zavar hogy vannak képek a profilján ahonnan lehet tudni hogy te vagy az ex. De lehet hogy valami beállításban is meg lehet adni hogy ne látszódjon a profilján sehol a neved.

Persze ha néhányan írnak az ügyei miatt,az zavaró, de legalább tudod ha zűrös ügybe keveredik mert a gyerek miatt jobb ha tudsz ezekről.

Ha nem vesz fel a telefont a mostani párod/valaki rokonod hívja fel telefonon, ha a gyerekről fontos kérdés van és akkor talán felveszi.

2019. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Sajnállak kérdező, nálunk ugyanez a szitu.

De az a "jó" hogy exem mindent leír viberen, igy tonnaszám tudtam bizonyitani hogy hiaba mondja hogy nem engedem a gyereket, pont ő az aki nem viszi.... minden bizonyítek ellene szólt, semmit se tudott cáfolni.

Meg kell őrizni amit ír, lehet szükséged lesz ra egyszer!

2019. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Volt arra is példa, hogy a férjem próbálta hívni. Volt, hogy 3 hónapig nem jött, persze egyszer sem szólt.

Többször hívtuk a páros hétvégén csütörtökön, de volt, hogy direkt hét elején, hogy tudjuk pénteken jön-e, de gyanítható, hogy tisztában van vele mikor hívhatom én, és egyszerűen nem veszi fel.

És bizony én is kérdezem, hogy miért akarja, hogy ezekkel emlékezzen a gyermek rá. Persze 4 hónap után én voltam az utolsó nő, aki kitalálja, hogy nem szeretne menni a 7 éves. :( és kényszerítve van, hogy akkor is menni kell.

De ez már nem is tartozik igazán a kérdésemhez.

Viszont közben töröltem már, és tiltani is fogom szerintem. Ha szeretne, még ezer lehetősége lesz elérni. Köszönöm a használható kommenteket.

2019. márc. 4. 17:34
 29/29 A kérdező kommentje:
*3 hónap- elírtam másodszorra.
2019. márc. 4. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!