Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a gyerekednek a...

Megengednéd a gyerekednek a hajfestést, ha szép a természetes haja is?

Figyelt kérdés

Ha például valami ritkább árnyalatú szőke haja van, vagy épp természetes vörös, mint pl:


[link]


vagy


[link]


vagy


[link]


Megengednéd a kamasz (elmúlt 14, de még nincs 18 éves) lányodnak, hogy befesse valami más árnyalatra?

Mondjuk ha szőke, akkor vörösre vagy barnára, ha vörös, akkor sötétbarnára, tehát semmi extrém?


Normális, ha egy szülő ezt megtiltja, mert hogy kár tönkretenni, majd festheti, amilyenre akarja, ha megőszül?


2019. márc. 15. 09:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Igen, miután megbeszéltük, hogy eszébe nem jut zokogni, ha nem fog neki tetszeni az eredmény. És elvinném fodrászhoz, nem otthon festegetnénk.
2019. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy aki a hennát írta, miért lett lepontozva?

Ha az eredetinél sötétebbre akarja festeni, használhat hennát, az egyáltalán nem károsítja a hajat (legalábbis a jó minôségű henna festék)...Vagy az itteni válaszolók szerint ha már befesti a haját, b4ssza is tönkre? :D

2019. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%
Az igazi henna sose jön ki a hajból.
2019. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
61%
14 éves kora felett egy ilyen szolíd hajfestésnek (amiket linkeltél) nem lennék ellene. De csak 14 év felett!
2019. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

13. Az igazi hajfesték se, legalábbis nem teljesen :D

Idióták..

2019. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%

15 évesen festettem először, megengedném, igen. Jó fodrászhoz vinném, aki normálisan megcsinálja. 14 évesen műkörmöm volt és műszempillám.


Első osztályban volt egy lány, 7-8 éves, úgy jött, hogy szőke melírok voltak a hajában.

2019. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ezeken a képeken pont festett hajszínek vannak. :D


Egyébként igen, megengedném. Egyrészt azért, mert bármit megtiltani teljesen felesleges, annál jobban akarja majd csinálni és még utálni is fog.

Plusz a hajfestéssel semmi olyat nem csinál, amivel árthat magának vagy másnak, ergo mi a gond vele?

Nem visszafordíthatatlan, ha nem is kopik ki teljesen a festék, akkor is lenő előbb-utóbb, pláne egy kamaszlánynak, akinek még gyorsan nő a haja.

Mindenki csak a saját hibájából tanul, főleg a tinédzserek. Ha jól sikerül neki a festés, akkor úgy is boldog lesz és tetszeni fog neki. Ha meg nem, akkor meg megtanulja, hogy az nem az ő színe vagy inkább nem is akarja többet festetni a haját. Ennyi.

Én is kipróbáltam 15 éves korom óta rengeteg színt, most 25 évesen megint a természetes hajamat hordom, nem szenvedtem semmilyen testi vagy lelki károsodást. :D

2019. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Ja, igen, azt nagyon jól írják, hogy csak igényesen dolgozó, megbízható, profi fodrásszal. Házi festékkeveréssel, vihogó barátnőkkel a szobába bezárkózva elkövetett hajfestegetéseket nem engednék neki.
2019. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
Én világos barna vagyok, de 16 évesen fekete akartam lenni. Megbeszéltem anyumnal, elvitt fodrászhoz. Kész. Nem nagy dolog, pénzt is adott, sőt a későbbiekben segített otthon festeni. Nem értek itt egy - két nőt... Örüljetek neki, ha a lányok ad a véleményetekre, kikéri tőletek. Egy hajfestésről beszélünk! Nem valami tiltott kábítószerről, vagy alkoholfogyasztásról van szó. Ha annyira szeretne festeni a lány, előbb utóbb úgyis megteszi, mondjuk 18 évesen, de abban biztosak lehetettek, ha most tiltjátok neki meg feltételekhez kötitek (pl saját pénzből fizesse, csak színező) akkor soha többet nem fogja kikéri a véleményeteket! Isten ment, hogy ilyen kapcsolatom legyen a lányommal!
2019. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%
Simán. Képmutató lenne nem megengednem, mikor magam is minden színűre festettem 14 éves korom óta. Elmondanám neki, amit tudok, ha akarná segítek, ha elrontaná, kitaláljuk együtt, hogy mi legyen.
2019. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!