Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban nagyon bunkó voltam?

Valóban nagyon bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Tegnap este barátommal mentünk a szüleimhez, anyum kérdezte mit főzzön, mondtam hogy nem kell semmit, mert délelőtt úgyis jövünk el, de ő akkor is erősködött, hogy főzni szeretne, kérdeztem hogy Chilis babot tudja e hogyan kell csinálni, mert akkor megcsinálja és elvisszük, mondta hogy tudja hogyan kell (még soha nem csinált). Ma reggel készültünk, hogy elrakjuk az ételt és láttam, hogy a színe sem olyan mint amit én szoktam csinálni, ezért gondoltam megkóstolom, és hát bizony nem volt olyan mint amit én szoktam csinálni, nagyon zsíros volt a kolbásztól, nagyon sokat tett bele én jóval kevesebbet szoktam, sajnos nem lehetett semmi ízt érezni csak a zsírt. Felhívtam édesanyám, hogy nem visszük el az ételt, mert nem ízlik nagyon zsíros lett, erre elkezdett kiabálni, hogy többet nem főz nekünk és ezért dobott ki annyi pénzt. (mondtam neki, hogy nem kell drága kolbász, mi nem a legdrágábbat szoktuk venni, de ő valószínűleg azt vette)
2019. márc. 17. 09:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne tudnám? Ha mi úgy szeretjük akkor teszünk bele, most nem tudom mi ezzel a baj.


Ok csak akkor ne hívd chilis babnak mert nem az. Csípős darálthús kolbásszal.

2019. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
19%

Kerdezo,a kisfiam egyik kedve a csilis bab,es a kolbászt is szereti.Nem is halottam meg kolbaszos csilis babrol.Eltudnad nekem legyszi küldeni majd privibe a receptet? Köszi előre is.

28n

2019. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%

#7 válaszolóval egyet értek.

30 éves vagyok, anyám kiba$zottul tudja, mit szeretek, mit nem, utálom a petrezselymet, mégis még mindig belehajingálja minden szarba, mert szerinte az jó, aztán ha mondom, hogy nekem így nem pálya, meg van sértődve.

Főz a gyerekeknek, ide hozza, nem eszi senki, megsértődik, mikor 100x kértem, mit ne hozzon...


Chilis babot mi is imádjuk. De csak úgy, ahogy én készítem. Nálunk egyszer anyósom erősködött, hogy csinál, és hoz. Hát az olyan is volt 🤮

2019. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
18%
Kidobni , komolyan ilyen jól állunk anyagilag hogy étel kidobáűsára bíztatjátok a kérdezőt? KAját nem dobunk ki , főleg ha nem romlott, valahogy hasznosíthatjátok.
2019. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
54%
Igen, utolsó, igazad van, oda lehet adni a disznónak. De még az is beteg lesz tőle.
2019. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Ezért nem kell főzni, ha valaki nem akarja. Nekem sincs szívem kaját kidobni, de ha szar, mi legyen?
2019. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

A történetben elkövetett hibák sorban:


"kérdeztem hogy Chilis babot tudja e hogyan kell csinálni, mert akkor megcsinálja és elvisszük, mondta hogy tudja hogyan kell (még soha nem csinált)."


Nem főzetünk szülőkkel olyan ennivalót, amit nem tudjuk, hogy hogyan csinálnak. Lehet, hogy akkor sem szeretnéd a chilisbabját, ha minden héten csinálna. Kérhettél volna olyan ennivalót, amit tudod hogy szerettek. Le lehet mélyhűteni stb. (pl. én mindig pörköltet kérek anyukáméktól ha akar adni valamit, mert jól csinálja, és max áll egy darabig a mélyhűtőben, mire felhasználom).


Vagy beállhattál volna segíteni neki főzni.


Vagy kitarthattál volna a véleményed mellett, hogy nektek nem kell semmi.


Ha meg ez nem jutott eszedbe, és ott állsz az ehetetlen chilis babbal, akkor elvihetted volna, odaadhattad volna az első hajléktalannak (nem hiszem, hogy így más sorsra jut), vagy ha ők is megették volna, akkor kivehettél volna belőle két adagnyit és megírhattad volna neki, hogy annyira sokat főzött, hogy hagytok nekik is, mert ti nem bírjátok megenni az egészet.


Persze anyukád is hibás ebben a helyzetben, nevezetesen: Nem fogadott el nemet válaszként.

Nem mondta azt, hogy nem tud ilyet főzni.

Nem mondta azt, hogy adj neki egy receptet, hogy hogyan főzze meg.

Nem mondta azt, hogy állj be mellé segíteni.


Szerintem ha van rá lehetőséged kérj bocsánatot és legközelebb kezeld jobban a helyzetet.

2019. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Beleegyezésed adtad, hogy anyád olyat főzzön, amiről tudtad előre, hogy nagy valószinüséggel nem olyan lesz, mint te szeretnéd.

"mondta hogy tudja hogyan kell (még soha nem csinált)"

.

Anyádat csak-csak ismered annyira, hogy tudd, melyik az az étel, amit igazán ízletesre csinál.

Miért nem azt kértél?

Véleményem szerint mindketten hibáztatok, a 'bunkóság' ott van, hogy hagytad, olyat csináljon, amit még soha - és elvártad, hogy olyan legyen, mint te szoktad csinálni.

2019. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell főzni ennyi lett volna csak ezek a nőknek semmi céljuk max a kotyvalék.. Amugy ha nem rud főzni ne is főzzön,ha meg eleve ilyen szar a kapcsolat mindenki maradjon otthon..
2019. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Előző vmi gond van a fejedben? Ezt honnan szülted?
2019. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!