Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban nagyon bunkó voltam?

Valóban nagyon bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Tegnap este barátommal mentünk a szüleimhez, anyum kérdezte mit főzzön, mondtam hogy nem kell semmit, mert délelőtt úgyis jövünk el, de ő akkor is erősködött, hogy főzni szeretne, kérdeztem hogy Chilis babot tudja e hogyan kell csinálni, mert akkor megcsinálja és elvisszük, mondta hogy tudja hogyan kell (még soha nem csinált). Ma reggel készültünk, hogy elrakjuk az ételt és láttam, hogy a színe sem olyan mint amit én szoktam csinálni, ezért gondoltam megkóstolom, és hát bizony nem volt olyan mint amit én szoktam csinálni, nagyon zsíros volt a kolbásztól, nagyon sokat tett bele én jóval kevesebbet szoktam, sajnos nem lehetett semmi ízt érezni csak a zsírt. Felhívtam édesanyám, hogy nem visszük el az ételt, mert nem ízlik nagyon zsíros lett, erre elkezdett kiabálni, hogy többet nem főz nekünk és ezért dobott ki annyi pénzt. (mondtam neki, hogy nem kell drága kolbász, mi nem a legdrágábbat szoktuk venni, de ő valószínűleg azt vette)
2019. márc. 17. 09:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem, csak több regisztrációja is van az oldalon.
2019. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
#14 ki kell baszni a kaját a kukába ha nem akarja senki sem megenni, kérdező, ezt kidobjuk és cső, felhívni csak olaj a tűzre.
2019. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%

Igen bunko voltal es nagyon buta is.

Bunko: 1. olyat kertel amirol tudtad/sejtetted anyud azt se tudja hogy kell csinalni

2. Miutan csinalt felhivtad es lefikaztad.

Ez kb olyan mintha direkt szivattad volna.

Viszont buta pont azert vagy mert velhetoen nem szandekosan csinaltad csak eszedbe se jutott: hogy mindenkitol.olyat kerunk, hogy fozzon amit p tud legjobban elkesziteni. En sose kernek nagyimtol/anyamtol modern salatakat vagy hamburgert...toluk porkolt/paprikas krumpli/ husleves/ sult oldalas az amit finoman kesziteni barmi legyen i.s. az.


Amugy sok anyu/nagyanyu szerint a gyerek etetese fejezi ki a gondoskodast es mindenaron eroltetik. En gyorsan megtanultam mondani kell valamit ami vagy lefagyaszthato vagy en sose csinalom ok viszont igen vagy csak egy sutiket es akkor mindenki jol jar.

Ha meg megse kellene...de elvittem (volt hogy eljatszottam jaj veletlen ottfelejtettuk!!!), es utana se tudtam semmikor megenni akkor kidobtam. Vagy odaadtam szegenyeknek.

2019. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem se kellett volna csak emiatt célzottan felhívnod, de ha már megtörtént, akkor anyád is viselhetné jobban a kritikát. Ha zsíros volt annyira ahogy leírtad, biztos hogy én sem ettem volna meg, ellenben én titokban kidobtam volna. Ebben hibáztál, na ez aztán igen, ilyen apróságokon nem kéne megsértődni.

Sajnos anyum nekem is ilyen, már nem élek velük, de mindig erőszakoskodik, hogy már pedig ő főzni akar. Közlöm vele, hogy nem otthon kajálok, akkoris megy a hiszti, na meg akkoris amikor bármi "rosszat" szólok a kajára, pl.: xy hozzávalóból több lett; nem lett olyan jó a mártás; sülhetett volna tovább is, stb. Én ezeket csak akkor mondom, ha kérdezi, mégis mindig kiborul ha nem dicsérem a főztjét.

2019. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon bunkó voltál... Anyud is hibás, mert nem kellett volna erősködnie, neked meg nem kellett volna ezért felhívni. Esetleg segíthettél volna neki, hogy készítse el, vagy választhattál volna mást is.
2019. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is bunkó voltál. Nem kellett volna ezért felhivni és még a szemére hányni hogy nem ízlik. A szülők ilyenek, erősödnek a kajával, nálunk is ez van. Akárhányszor megyünk náluk sok kajával feltankolva engednek csak el. Elfogadjuk, mert tudjuk hogy amúgy valószínűleg ők is csak kidobnák az ételt, mert ilyenkor ugye sok mindent főznek és mindenből nagy adagokat. De nem egyszer volt már hogy vittünk egy csomó ételt tőlük, amit aztán mi sem ettünk meg és kidobtuk. De nem bántottuk meg őket azzal hogy nem fogadjuk el, és főleg nem azzal, hogy utána felhivjuk őket hogy jah amúgy minden ment a kukába mert nem bírtuk megenni. Nem. Azért egy családban vannak kegyes hazugságok. Ők csak kedveskedni akarnak ezzel hogy feltankolnak kajával, utána ha pár nap múlva felhivnak elmondjuk hogy finom volt mind megettük :) ennyi. Úgyse látják. És nem bántjuk meg őket ezzel. Van különbség az őszinteség és a bunkó viselkedés között.
2019. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!