Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lenne lehetőséged borsodból...

Ha lenne lehetőséged borsodból az ország nyugati felére költözni, távol a családodtól, megtennéd?

Figyelt kérdés

Főleg a mai 20-30 évesek válasza érdekel engem.

Hogy a jobb megélhetés reményében odamennétek -e lakni? Meg kevesebb cigány és jobb körülményekért?

Természetesen párban a szerelmeddel és aztán ott maradni, oda szülni gyerekeket stb.

Csak a szüleid távol lennének, kb. 600km-re mindig tőletek.


Idősebbek válaszára is kívancsi lennék, hogy elengednék-e a 20-30 éves gyerekét, hogy odaköltözzenek és távol legyenek tőlük vagy inkább borsodban tartaná.

Meg még annyit szeretnék kérdezni a 20-35 felettiektől, hogy ti ha most lennétek ennyik megtennétek -e, hogy odaköltöztök.



2019. márc. 18. 09:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%
Én 1200km-re költöztem Hollandiába Bp-ről 20 évesen, na akkor Borsodból nyilván még előbb megléptem volna.
2019. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok biztató választ!

Az a gond, hogy az én szüleim még támogatnak is minket, viszont a párom szülei nem.

Folyton mondják, hogy ne hagyjuk őket itt.

Mert mi lesz velük és ha elmegyünk évente egyszer fogjuk egymást szerintük látni. És majd ha lesznek gyerekek nem lesz segítségünk és hogy nagyon megfogjuk bánni.

Meg hogy ott sincs kolbászból a kerítés és hogy ott sem lesz könnyebb.

2019. márc. 18. 19:39
 23/30 anonim ***** válasza:
egy percet se varjatok ,ahol a penz van ott az elet,az az ido elmult ahol szuletem ott eljem le az eletem
2019. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
55%

Szia. A párommal 8 éve költöztünk el Borsodból, akkor voltunk 25 évesek. Ő miskolci volt, én pedig egy kis faluban laktam Miskolc mellett. Mi Tatabányára költöztünk, életünk egyik legjobb döntése volt. Ha újra döntenem kellene, újra megtenném. Nekem amellett, hogy elég sok a munkalehetőség, nagyon fontos az is, hogy például itt ki merek menni az utcára sötétedés után is. El merek menni a kisfiammal a játszótérre, nem kell attól tartanom, hogy kisajátítja 5-6 kellemetlenebb alak.

Szerintem, ha van lehetőséged, próbáld meg.

2019. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Mi Sopronba költöztünk 9 éve. Albérletben kezdtünk, 4 év után tudtunk saját házba költözni. 8 és 3 éves gyerekkel, félidős veszélyeztetett terhességgel jöttem, és nem bántam meg. Együttműködve a párommal sikerült megoldani a gyerekek óvodába, iskolába szállítását, és a hétköznapokat is. Igen, nehezebb, ha nincs segítség a nagyszülők részéről, de nem lehetetlen, csak tudatosabb tervezésre van szükség.

Anyukám nehezen viselte, hogy nem láthatta 2 hetente az unokáit, azért gyakran telefonáltunk.

Amire érdemes figyelni:

a párom előre jött, hogy albérletet keressen a családnak, és már megvolt a munkahelye is, ahol dolgozni kezdett, mi utána jöttünk csak, kb. 3 hónap múlva, a tanév végén. Mivel az albérletárak magasak, és előre ki kell fizetni kb. 2 havi kauciót, az egyikőtök munkája legalább biztos legyen.

2019. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Én magamtól nem mennék, mert elég jól keresek, tehát a pénz nem szempont, és Miskolc legjobb részén lakom, nem valami falusi gettóban, szóval elég kényelmes életem van. Viszont a párom pesti, és őt eléggé helyhez köti a munkája, nekem bárhonnan irányítható vállalkozásom van, szóval ha összeköltözünk, nekem kell költöznöm. Önmagában nem lenne baj, mert szeretem Pestet is, laktam ott régen, de párom anyagi körülményei miatt egyértelműen rosszabb körülmények közé kerülnék, szóval ez most dilemma nekem...
2019. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én mennék. Férjjel, gyerekkel mindenestül. A házat meg kiadnám albérletbe. Nem azért mert olyan rossz itt, egyszerűen új élet, új hely... Visszaút meg mindig van ha mégse jönne be. Nekem nem kéne 2x mondani 😊
2019. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Én azt mondom, h irány Németország v Ausztria. Berlinből pld állandóan egész olcsók a repjegyek, 20 000 ft, gyakran, könnyen és gyorsan haza tudsz jönni. Az ottani fizukhoz képest ez "aprópénz".

Igazából amiért vonzó, a jó oktatás (ha gyereket akartok), és a megbecsült munkaerő (ha nem magyar vállalkozó kinti cégéhez mentek). Még előtted az élet, 20 éves fejjel jól meg lehet alapozni egy jövőt ott kint. Szívesen!

2019. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Sosem jártam Borsodban, mivel egy lepratelepnek gondolom, de eszerint még annál is rosszab, milyen hely lehet az ahonnan szinte az összes válaszoló szerint el KELL jönni. Talan még sosem volt ekkora egyetértés válaszolók közt....valahol ez nagyon szomorú. Hiszen lehetne egy élhető hely is, ha nem is jó.
2019. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Egyébként Borsodban vannak csodaszép helyek, ne egy lepratelepet képzelj el :) Megéri arra kirándulni, eltölteni pár napot ott.
2019. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!