Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a fajta gyereknevelésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az anyukámról van szó,aki hogy is mondjam...kissé sajátos elven nevelt minket a 2 testvéremmel. Tehát az alaprlve a valamit valamiért volt. Ezzel még semmi baj nem lenne,de ezt nagyon durván nyomta. Tehát egész gyerekkoromból a játszmázások jutnak eszembe,hogy hogyan tudjuk megkerülni a másikat. Az a baj,hogy úgy érzem,ez kihatott az egész életemre,kissé nehézkesen barátkozom, vagy az én személyiségem nem szeretik,tekintve,hogy mindig a haszonhúzás van a célban részemről. És emellett meg kell említenem,hogy anyám roppant kontrollmániás,fennhéjazó és kissé erőszakos. A liberális nevelésről hallani sem akart, sok esetben ütött meg, vagy nent a lelki terror.

Félreértés ne essék,mindenünk megvolt (ha ő úgy látta megfelelően teljesítettük a kiszabott feladatokat), szívós,találékony emberek lettünk mindhárman,de én nagyon nehezen bízom benne,semmit nem szeretek megosztani vele (vagy bárkivel),a nővérem rá sem nyitja az ajtót,a húgom pedig hasonló mint én. Tehát néha szabályosan rosszul vagyok magamtól,és iszonyú furcsa ezt leírni,de szabályosan gerinctelennek érzem magam bizonyos helyzetekben.

Ez a személyiségemből fakadhat,vagy a nevelése tett ilyenné?


2019. márc. 18. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Azért engem, érdekelne.hogy hol dolgoztál te 12 évesen? Mert én 12 éves a 80-as években voltam, és már akkor tilos volt ennyi idősen dolgozni. Úgy tudom ez ma sem változott. Mondjuk nekem az angol tanfolyam is furcsa amit 14 évesen történt- Ugyanis Ha év közben mész ki 14 évesen akkor azt az iskolának engedélyeznie kell, megfelelő angliai iskolában van a tanfolyam, ahol szállás is biztosított. Ez pedig ingyenes. Csak a repülőjegy , és a zsebpénz ami költség. De ehhez az utazáshoz szülői, tanári engedély kell. Nyáron meg iskolai szünetben csak magán tanfolyamok vannak ahol az intenzív angol oktatás is 4 hónapos. Ez pénzbe kerül, főleg, hogy szállásra is szükség van. Ebben az esetben ha ismerős, rokon adott szállást szintén ingyenes de ha bérelned kellett szobát.. nos ez kizárt. 14 éves Angliában sem élhet egyedül.14 évesen teljesen egyedül nem maradhattál volna. Tudom kint élek Angliában , önkormányzatnál a családsegítő osztályon dolgozom.

Szóval nem kötekedésből de érdekel, hogy 12 évesen hogyan dolgoztál, és 14 évesen hogy mentél ki.

2019. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
Ők, nekem az egyert3lmu volt, hogy ha tudja a szülő a nyelvtanfolyamot, akkor nem a gyereknek kell. De álljon már meg a menet, mi az, hogy a szülőnek kötelességé finanszíroznia ???? Azért egy angliai nyelvtanfolyam nem létszükséglet, egyáltalán nem kell, higy a szülő finanszírozza. Igen, rendes tőle, ha megteszi és igen, pofátlanság, ha utolag közli, hogy az a gyerek pénzéből ment, de még véletlenül se kötelessége fizetni.
2019. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11:

Az anyukám magánvállalkozásában dolgoztam,ott ő el tudta intézni az életkor kérdést. A nyelviskolába pedig nyári szünetben mentem,egy nagyobb csoporttal,ahol az árban volt a szállás,kaja stb.


És #12,én nem azt akartam ezzel mondani,hogy neki kellett volna fizetnie,kötelező jelleggel. Opció volt,hogy nem enged el,hogy felezzük az árat,vagy hogy előre döntés elé állít,hogy koncert vagy nyelviskola. De a történetben újbólcsak egymás megkerülése volt a lényeg.

2019. márc. 19. 18:36
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam,hanem annak, aki szerint a szülőnek kötelességé lenne ah ilyet fizetnie. Továbbra is azt mondom,hogy az kimondottan aljas, ha utólag közli valaki , hogy ja, azt a te pénzedből rendeztuk
2019. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 TR75 ***** válasza:
100%
Mindegy, mit gondolsz, én továbbra is azt mondom, hogy a szülőnek az a dolga, hogy segítse a gyereke előmenetelét, ha módjában áll. Nem kell feltétel nélkül, nem kell adóságba vernie magát, de ha megteheti, hogy segítsen neki, etikus-e, ha nem teszi, mert ő így gondolja?
2019. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
32%
Igen, ha módjában áll. Na és akkor, ha az szükséges is. Egy angliai nyelvtanfolyam nem az. Az egy luxus dolog. Van Magyarorszagon is nyelvtanfolyam. Esélyes, hogy egy évig is járhat itthon azon az osszegen, akibe egy egy-ket hetes kinti tanfolyam került, amin kb semmit nem tanult.
2019. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!