Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha a szülőtök...

Mit szólnátok ha a szülőtök megbeszélés nélkül megvenne egy kiskutyát ami ugyanolyan fajta és ugyanolyan színű mint a nemrég elpusztult kutyátok?

Figyelt kérdés
Alig fél éve puszult el a boxer kutyánk öreg korában. Nagyon szerettük, családtag volt, megviselt mindenkit de szerintem ezt nem kell részletezni akinek van kutyája tuja miről beszélek. Az nem volt kérdés hogy hamarosan hazahozunk majd egy újat viszont én már mondtam az elejétől hogy biztos nem szeretnék még egy ugyanilyet. Erre fel ma apukám hazaállít azzal hogy lefoglalózta a boxer kiskutyát, nemrég születtek és x hét múlva hozhatjuk. Teljesen lesokkolódtam. Kérdeztem hogy ezt most hogy képzeli mikor se én se anyu nem akar még egy ugyanolyan kiskutyát mert fájna. Erre pökhendien azt válaszolta hogy neki ez a fajta tetszik és nem akar váltani. Mintha mi nem is léteznénk. Oké hogy vissza lehet mondani de nem tudom mire vélni . Sajnos apukám ilyen típus hogy az ő saját véleményét gonolja a legjobbnak és az egyetlen elfogadható opciónak. Ha valakinek más az elképzelése azt rögtön elutasítóan kezeli. Az ő pénze meg minden de szerintem ez mégsem így megy hogy ő megvesz egy kiskutyát mert neki az a legjobban tetsző fajta miközben tudja hogy nekem meg fájna ránézni is mert mindig az előzőre emlékeztetne. Lehet túl érzékeny vagyok de már belegondolni is rossz volt, a sírás kerülgetett. Most még ő van besértődve hogy "nekem semmi se jó"....
2018. máj. 10. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem túlbonyolítod.

Úgysem lesz ugyanolyan külsőre sem, mint a régi.

Ha Bejött az a fajta hidd el szeretni fogjátok az új kutyát is.

2018. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Menj pszichológushoz, mert nem normális, hogy valaki fél évvel a kutya halála után még ott tart, hogy a sírás kerülgeti, ha egy MÁSIK kutyát meglát, ami éppen hasonlít az előzőre.
2018. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Na most ez szó szerint a ti családi problémátok, nektek hármótoknak kell megegyezni. Semmit nem érsz vele, ha együtt hőbörgünk itt veled. Menj, higgadj le, aztán hívd össze a szülőket és beszéljétek meg.
2018. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Te megbeszéled szüleiddel, mit veszel keresetedből, ha az nincs, zsebpénzedből?

Miből gondolod, hogy vétójogod van?

2018. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Az ember magának vesz kutyát, hisz a felnőtt vállal felelősséget a kutyáért. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de egy kutya 10-15 évig él. Otthon leszel még akkor, amikor felnő?

Szerintem ahogy meglátod a kiskutyát, bele fogsz szeretni.

Megértem apukádat olyan szempontból, hogy nekem is van egy kutyafajta, amiből nem engednék. Most is ilyen kutyám van és soha nem tudna senki rábeszélni egy másik fajtára.

Apukád jót akart. Örömhírrel ment haza, meglepetésnek szánta.

Azért ha kicsit lehiggadsz, szerintem rájössz, hogy ez nem egy tragikus helyzet.

2018. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
nem lesz ez boxer olyan mint másik ez biztos semmiben ,semmi rosszat nem tett apukád.
2018. máj. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%

Ügyesen titkolod életkorodat.

Kérdésedből nem derül ki, el tudnál-e tartani egy kutyát?

A másik: MamaHotel lakója vagy, nem te írod a szabályokat.

Bizonyára nem tetsziki, de akkor is így van!

Ha majd lesz családod, akkor ott te leszel a főnök, ám most szüleid a családfenntartók!

2018. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

De, ez pontosan így megy.


Ő vett egy kutyát, mert szeretett volna egyet, az meg, hogy te sírógörcsöt kapsz, hát jó, de félévvel a kutyud halála után túl kéne lépni.


Apud nem akart rosszat, és amúgy sem NEKED vette, hanem KÖZÖS családi kutyának, és ha neki az tetszik, akor miért ne vehetne épp boxert?


Akkor én dobjam ki az összes macskánkat, mert az egyik kedvencem cirmos, a másik meg fekete volt, vagy mi?

Most van fekete cicám, és közel sem olya, mint Luci volt anno.

2018. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
55%
Én megértelek, szerintem ez egy érzéketlen dolog.
2018. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván meg kellett volna előtte beszélnie veletek, egy család vagytok, nem hoztok döntés egymás nélkül, én így nőttem fel, ezt tartom helyesnek. De azért fél évvel a kutya elpusztulása után nem normális így érezni. Ha bejött a fajta, akkor tök logikus, hogy ugyanolyat vett apukád. Biztos örülni fogsz majd, ha megérkezik
2018. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!