Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első generációs diplomások/egy...

Első generációs diplomások/egyetemisták! Nektek lett konfliktus a családotokban abból, hogy ti továbbtanultok?

Figyelt kérdés
Nem én leszek az első diplomás a családban, de az első női diplomás igen. A nagyszüleim azt mondják, hogy minek egy nőnek diploma, a nagynéném meg komolyan attól fél, hogy a fiainak Budapesten "kinyílik a szemük" és nem akarnak majd hazamenni dolgozni. Szeretnék Erasmusra menni, ezt meg is mondtak, nagyapám azt mondta, hogy megmondtam, hogy nem szabad a nőket egyetemre járatni, mert aztán szépen itthagynak minket.
2019. márc. 19. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem kifejezetten, de valahol mégis. Nagyszüleim kezdetben örültek neki, majd nagyapám meghalt, nagymamám ezután meg szellemileg gyorsan leépült. Agresszív, és alattomossá vált, de nem haragudtam rá mert a betegség beszélt belőle. Mikor elértem a képzés végére, párszor megkaptam tőle a nagyképű pesti kcsg jelzőt. Illetve egyre jobban gúnyolt az egyetem miatt.
2019. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Örültek neki, viszont azt nehezen értették meg hogy teljesen más mint a közép iskola. Tehát ha nem mentem be mert felesleges lett volna egyből jött a fejmosás vagy ha nem lett tökéletes a jegy. Még annyi hogy néha éreztették hogy teher az hogy nem tudok annyit dolgozni, jól állnak tehát inkább arról volt szó hogy mi az hogy ennyi idősen még ők fizetik a teló számlámat stb "poénosan" megjegyezve.
2019. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Amikor megkaptam a diplomámat a szüleim nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Nekik szakmunkás bizonyítványuk van, nekem diplomám. "Mérnök úr" lettem, ugyan akkor maradtam a "pici fiuk".

Kellett pár év, amíg rendeződtek a viszonyok. Azóta is büszkék ránk (azóta a húgom is mérnök).

2019. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
utolsó, ezt hogy érted?
2019. márc. 19. 12:38
 5/18 A kérdező kommentje:
a dinamika-változásra gonolsz.
2019. márc. 19. 12:47
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nagynéné volt az első diplomás, nagyszülők, mindenki támogatta.
2019. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

3 hónap múlva én leszek az első női diplomás a családban (mesterképzés). Az alapdiplomától nem igazán voltak elájulva, de most, hogy a mesterivel végzek, mindenki majd kicsattan a büszkeségtől :))


A családod kissé régimódi felfogású. Az a tipikus, ,,a nőnek a konyhában a helye és, hogy a férfiakat kiszolgálja"..Ezt ismerik, mást nem. Ne foglalkozz velük. Ez nem a te konfliktusod, hanem az övék- saját magukkal.

2019. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez a jelenlegi kormánypárti fősodor: a nő szüljön gyereket, dolgozzon a háztartásban, gondozza az időseket. Ez az elképzelés a nőkről. Ez NEM a te érdeked. Menjél csak Erasmusra és helyezkedj el a "vörös rongyokba öltözött" Pesten diplomás állásba. Ez a te érdeked. Egyszerű érdekütközés a családdal. A kérdés az, hogy ki érvényesíti kinek az érdekét a másikkal szemben esetleg azt megpróbálva bemesélni, hogy az a jó neked, ami nekik. Légy észnél.
2019. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem anyukám nagyon akarta, hogy diplomám legyen. Nyilván ő büszke rám. Nagyapám nyekergett, de már a gimnázium vége felé is, hogy hát sosem fogok már pénzt keresni? :)
2019. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Páromat nem engedték továbbtanulni szülei, mert kellett a munkaerő a családban, abba kellett hagynia a sulit egy év után. Ők engem is oltogatnak mert diplomás nő vagyok. Szüleimnek természetes volt. Ami érdekes hogy a párom öccse már lehet diplomás, ő a kedvenc.
2019. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!