Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért dohányzik anyukám...

Miért dohányzik anyukám titokban? Kezd megőrülni?

Figyelt kérdés

A füstöt mindig érzem, valahányszor megkérdezem, azt mondja kintről jön.

Már bőven elmúltam 18 (28 vagyok) tehát nem érint annyira a dohányzás téma, nem dohányzom.

Ha mondom neki, hogy ugyan már, látom, hogy te dohányzol elkezd velem kiabálni, hogy én hogy képzelem, ő nem.

Botrányt csinál belőle.

Ennek ellenére folyamatosan látom a wc-ben a vízben fentmaradó cigicsikkeket időnként, néha a mosogatóban véletlenül, vagy épp a wc mellé leesve.

Nem tartom túl normálisnak a dolgot, mert ha ennyire titokban csinálja félő, hogy felgyújtja vele a lakást miközben próbálja a csikket eldugni.

Sok értelmét sem látom ennek mert nem zavar, ha dohányzik csinálja.


A hazudozás és a bizalmatlankodás viszont aggaszt, (az meg főleg, hogy ha meg merem kérdezni, vagy említeni én kapom a nyakamba a lelki terrort). Ez általában annak a jele, hogy a másik fél nem megbízható, vagy rosszabb, kezd megőrülni.


2019. márc. 19. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Vagy azért, mert mindig is elnyomtad, mindig okosabbnak hitted magad, mindig megmondtad neki a frankót és egyszerűen tele a töke veled, de már nem mer azt csinálni amit akar, mert úgyis megszólod. Hagyd már békén! Nem fogja felgyújtani a lakást! Inkább te vagy elmebeteg, hogy ilyen jut eszedbe a saját anyádról.
2019. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Az én édesanyám a nagyim (anyósa) és a keresztanyám (sógornője), illetve annak családja elől titkolta egy jó darabig. Nem tudom, hogy miért. A dohányzást betegséghez társítják. Maga a függőség is az, de a művelése meg további betegséget okoz(hat), emellett környezetkárosító hatása is van, ennél fogva a társadalom (a nemdohányzók) megveti(k).

A reakciója (kiabálás) önvédelem, nem akarja elfogadni, hogy lebukott.

2019. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első, persze legyek már én a szar ember amikor semmit nem csináltam amíg ő az ártatlan bárány hogy hazudozik, rombolja a testét és még terrorizál is ha szóvá merem tenni! Gratulálok!
2019. márc. 19. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan! Az vagy, kedves kérdező.
2019. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
75%
Talán ezért titkolja! Felnőtt ember.
2019. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy az anyád tinédzser-korba képzeli magát, és te vagy" az apja". Vagy legalábbis azt az időt eleveníted fel benne, amikor pl lehet, hogy tiniként cigizni kezdett, és akkor a szülei meg számonkérték , felrótták neki. És így hirtelen pl befleshelte , csak úgy felrémlett benne, de nem feltétlen őrületes módon. Amúgy én se értem. Anyukád fura. Amúgy lehet azért titkolja, mert már megígérte valakinek az egészsége érdekében, vagy fogadalmat tett pl újévkor és szétkürtölte a világban, csak most szégyelli, hogy nem tudta betartani. Talán lehet, hogy valamiért szégyenérzete van emiatt. Lehet, hogy tudja, hogy rosszat tesz magával, és akkor próbálja letagadni, akár még saját maga előtt is, és mintha mi sem történt volna nem tudomást venni arról , hogy egy picikét cigikézett; és mégis megszegte a tilalmát, az elhatározást, amit saját magának írt elő. Vagy akár egy orvos.
2019. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp fura, viszont a legjobb talán az lenne, ha leülnél vele beszélni, és elmondanád, hogy nem akarsz beleszólni abba amit csinál, felőled nyugodtan cigizhet, csak ne nézzen hülyének. Egyébként biztos, hogy ő cigizik? Mi van, ha valaki feljár hozzá, aki cigizik, és ezt szégyelli?
2019. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
És úgy véletlenül sem lehet, hogy se nem bsztatod, se számon nem kéred anyádat? Fordítva ülsz kicsit a lovon, ne te legyél már felháborodva.
2019. márc. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!